"Cepkane" paprike

FacebookTwitter
Preverjen
stana.r  99.729 ogledovSrbija
    ozimnica: slani shranki
  • Zahtevnost 3/5
    srednje zahteven recept
  • Ocena 5 (22)

Sestavine

Količina: ozimnica📏 Mere·🌿 Začimbe

rdeče paprike

sol

kis za vlaganje

olje

(feferoni ali čili)

Postopek

Paprike spečemo, olupimo in očistimo. Narežemo jih na trakove ali natrgamo (zato jih imenujemo ?cepkane?). V posodo damo malo olja in pražimo eno uro . Večkrat premešamo. Solimo po okusu. Če imate radi pikantne jedi, lahko dodate kakšen feferon ali čili. Na koncu dodamo malo kisa za vlaganje (jaz ga dam bolj po občutku ? na približno 6 kg paprik 1 dl kisa za vlaganje).

Kozarce za vlaganje segrejemo v pečici. Paprike damo v vroče kozarce (pomagamo si s širokim lijem ali z zgornjim delom odrezane plastenke). Odprte kozarčke postavimo v vročo pečico za 30 minut . Vzamemo jih iz pečice ter v vsak kozarček na vrh dodamo žličko olja in zapremo.


Opombe

Recept sicer izhaja iz Srbije. Poznam ga pod tem imenom in ne vem, kako bi ga drugače imenovala. S pripravo ?cepkanih? paprik je kar nekaj dela, vendar so res nekaj posebnega.

Predlogi za vino

Več predlogov

  • Facebook
  • Twitter
  • pošljite po emailu

Zraven priporočamo

Mnenja o receptu

Ja Jankica, če pa je sedajle sezona paprik - pa še tako dobre so.......

Hihi, ni mu uspelo - glede na to, da sem zdaj videla ta recept pod mnenji in se ravno zato spomnila, da ga še nisem komentirala. Tudi probala delo same avtorice in kaj naj rečem: oba s fantom se strinjava - za vse prste polizat, še tiste na nogi:) stana, upam, da bo jeseni dovolj časa za tole umetnijo:)

Luka113, si probal te paprike pa ti niso všeč ali ocenjuješ kar tako???

Veri, če ne, dobiš pa pri meni kozarček teh paprik:)

Bi probala to naredit, pa ne vem kdaj se doda feferon. Se kis kaj zavre ali samo natoči v kozarce? Hvala za pomoč.

Feferon dodaj ob začetku kuhanja (pa vmes preveri, ali je že zadosti pekoče in ga po potrebi odstrani), kisa pa jaz ne bi zavrela, itak ga dodaš vreli zmesi - pri tako majhni količini kisa ne bo bistveno padla temperatura.

Hvala. Sporočim o rezultatu. Lp

smo probal, res so odlične, mnjami!!!

Sem nova v kulinariki, preizkušam vaše recepte in sem kar navdušena,tale paprika je res odlična. Potrudila se bom, da še sama pošljem kakšen recept jih imam ogromno in to vse preizkušene

Preizkušeno. Veliko dela, prišli samo trije majhni kozarčki, vendar se je splačalo.

Zelo dobro. Na koncu sem dodala pekočo papriko in malo česna. Naredila sem jo iz 15 kg. Podobno delam ajvar, le da zmeljem papriko. Papriko sem pekla na žaru. Na ta način dobi boljši okus.

Za pošiljanje mnenj je potreben vpis ali prijava!

Podobni recepti

Najbolj vroči recepti: marec