rojstni dan otroka,valentinovo,pečenje,sladice

Princeske

FacebookTwitter

rahlo pecivo z okusno kremo

Preverjen
pegasti  315.727 ogledov
Slike postopkov »
Slike gotovih jedi »
    sladice: pecivo
  • Zahtevnost 1/5
    zelo enostaven recept
  • 1 ura
  • Ocena 5 (36)

Sestavine

Količina: 16 - 20 kosov📏 Mere·🌿 Začimbe

Krema:

6 dcl mleka

6 žlic sladkorja

4 jajca

4 - 5 žlic ostre moke

1 vanilijev sladkor

Paljeno testo:

2 dcl vode

7,5 dag margarine

10 dag gladke moke

ščep soli

3 jajca

Postopek

Najprej pripravimo kremo. V hladno mleko zamešamo sladkor, rumenjake, vanilijev sladkor in moko. Pristavimo na štedilnik. Najbolje je, da kuhamo v posodi z dvojnim dnom ali nad soparo. Ves čas mešamo, da se ne naredijo grudice. V vročo kremo vmešamo trd sneg iz beljakov. Pustimo, da se krema hladi. V tem času pripravimo testo. V kozici segrejemo vodo, ki smo jo osolili in dodali margarino. Ko zavre, vsujemo moko (ne umikamo s štedilnika)in mešamo, dokler se ne naredi cmok, ki odstopa od posode in kuhalnice. Ohlajenemu testu (lahko je še malo mlačno) primešamo jajce, naslednje primešamo šele, ko je predhodno popolnoma umešano s testom. Na pekač, ki ga obložimo s peki papirjem, polagamo kupčke testa (pomagamo si z dvema žličkama, lahko jih tudi nabrizgamo).

Pečemo na 200 stopinj, dokler niso zlato zapečeni (raje bolj kot manj, v moji pečici 30 minut ). Na začetku peke je prepovedano odpiranje pečice, ker vam bodo "padli skupaj". Nikoli jih ne prebadajte z zobotrebcem!

Vroče princeske prerežemo, ohladimo in napolnimo s kremo, lahko tudi s smetano.


Opombe

Princeske lahko polnimo tudi s slanimi nadevi, recimo francosko ali kakšno podobno solato ali s pikantno skuto.

Predlogi za vino

Več predlogov

  • Facebook
  • Twitter
  • pošljite po emailu

Zraven priporočamo

Mnenja o receptu

Xsabyx, nič nisi delala narobe. Take morajo biti. V sredini rahlo pacaste, a imajo lepo "luknjo". Nič nazaj v pečico! Pusti jih ohladiti. Ne bojo več pacaste.

uspele v prvo =) super recept =D

dobre princeske

Super recept za princeske, tako okusne so in hitro narejene, kremo pa sem naredila po tem receptu http://www.kulinarika.net/recepti/4164/sladice/najboljs

in je ravno dovolj. Božanska je. Prilagam tut sliko moje princeske :)

Jaz jih delam po Hermejevem receptu: moko kuhaš v mleku približno tri minute in neprestanem mešanju. Potem daš testo v namizni mešalnik ala Bosch MUM oz. KitchenAid in dodajaš jajca, po eno naenkrat. Do sedaj so uspele 100% vsakokrat, ko sem jih pekla.

V knjigi je tudi nasvet, da lahko oblikuješ krofke in jih nepečene zamrzneš.

Meni po tem receptu princeske niso uspele.. Testo je bilo čisto tekoče. Drugič je bilo grudasto, kakor da je prveč masla... Delala sem ga trikrat, vedno ista zgodba - nikakor mi ni uspelo. Krema mi je uspela, je super in okusna. Testo sem potem naredila po drugem receptu iz neke stare knjige Dr. Oetkerja (ne vem točno naslova ker je nimam pri sebi), da sem porabila kremo - po tem receptu mi je uspelo v prvem poskusu.

Danes narejene. Prvič delala domače paljeno testo. Uspelo v prvem poskusu. Strogo sledila receptu - in to je to. Hitro in enostavno. Hvala avtorici za prispevek. Zasluži si čisto petico.

Prvič delala po tem receptu in so uspele :)

Krema je bila pretekoča, zato sem ji že kar z beljaki dodala še malo moke in še malo pokuhala. JE pa kreme definitvino preveč za to količino princesk.

Morda bi blo dobro količino moke dat v dekagrame, ker žlice imamo različno velike.

Prvič sem jih delala in so uspele v prvo. Odličen recept, Pegasti!!!

Za pošiljanje mnenj je potreben vpis ali prijava!

Podobni recepti

Najbolj vroči recepti: marec