Spet vlečeno testo.Preveč je dobro, sedaj moram pa redno vaditi, da ne pozabim kalo se dela.


553.104 ogledov
1/5
4,9
(29)
Moko presejemo v skledo in naredimo jamico.
Na sredino ubijemo jajce in dolijemo olje.
Vodo zmešamo s kisom in soljo.
Iz vseh sestavin zamesimo testo.
Pustimo, da počiva najmanj eno uro , nato ga razvlečemo in namažemo s poljubnim nadevom.
Testo je primerno tako za pečene zavitke kot tudi za razne kuhane štruklje.
Vlečno testo delam na oko. Vendar osnova je in marsikateri-ra ga je vesela.
Res pa je, če je lepo naoljen in pokrit se lepše vleč in kakor je povedano ni primerjave s kupljenim.
Nisem pa vedela, da ga lahko damo v skrinjo.Kdaj mi je ostalo tudi teto saj veste na oko in pride kdaj preveč.Zdaj bom pa poskusila dati v skrinjo. Hvala za razne izkušnje.Pride prav.
Zanima me, kakšen je prt, če na njem razvlečemo naoljano testo-verjetno je popackano od oljnih madežev?
Sama delam testo približno iz istih sestavin - nikoli jih ne merim ali tehtam. Narejene hlebčke pomokam, dam jih v posodico ter jo neprodušno zaprem ali pokrijem s polijo, da se ne naredi skorjica. Po daljšem počitku razvaljam hlebček, ga naoljim ter razvlečem po prtu, ki ostane čist- ni pomaščen.
celo življenje sem se vlečenega testa izogibala (tako, kot se še vedno potice),
a ta je res uspešnica!
uspel že prvič in vsakič naslednjič tudi,
res se vleče do sosedov in res je prozoren, razen z dodatkom polnozrnate moke.
da se ga zamrznit in uporabit kasneje, pol ure počitka je dovolj in ni ga treba "ubijati" z udarci do onemoglosti.
iz osnovnega recepta (35 dag moke..) ga razvlečem na polno ovalno mizo 125x95 cm
(sem šla merit, ha ha).
zakon!
6+
ps:
iz njega so nastali jabolčni, skutini, višnjevi štrudlji, mesni in sirovi in bučkasti bureki, različno zviti...
a vsi veri mač dobri.
HVALA :)
No takole, tudi meni je ODLIČNO uspelo! Trenutno sem v Avstriji, živim pri eni družini in kot veste slavni jabolčni štrudelj izvira ravno iz te dežele. Pa sem si rekla, da bom poskusila in da vidim odziv. Vsi so bili navdušeni, začudeno so se spogledovali kako mi je sami uspelo narediti to testo, ga razvleži in še zviti! Tako da vsekakor ocena 5. Sem pa izpustila kis, vendar je bilo testo kljub temu super.