Čokoladna dobrota

FacebookTwitter
Preverjen
julia  159.794 ogledovIrska

Sestavine

Količina: 10 kosov📏 Mere·🌿 Začimbe

100 g kakava

300 g sladkorja

150 g masla

2 jajci

200 g moke

Preliv:

25 g masla

200 g smetane

200 g temne čokolade

vanilijeva esenca

Postopek

Pečico segrejemo na 180 stopinj. Vse sestavine za pecivo zmešamo (maslo naj bo stopljeno, jajc ne ločujemo) in prelijemo v namaščen pekač (ali obložen s peki papirjem).

Pečemo približno 20 minut .

Za preliv zavremo smetano z maslom, dodamo na koščke nalomljeno čokolado in vanilijevo esenco (nekaj kapljic). Mešanico postavimo v hladilnik, da se rahlo strdi, nato s tem prelivom premažemo pecivo. Sladico damo v hladilnik, da se preliv popolnoma strdi.


Predlogi za vino

Več predlogov

  • Facebook
  • Twitter
  • pošljite po emailu

Zraven priporočamo

Mnenja o receptu

Dobro pecivo.Dodala sem malo mleka.Res zelo čokoladno.Pekla sem 30 min.

Jaz sem delala točno po receptu in sem brez dodajanja mleka maso lahko vlila v pekač. Drugače se mi zdi super sladica za nas čokoholike, ki ne maramo mehkih, namočenih biskvitov :D.

kakšna smetana je mišljena ... kisla?

Stavim na sladko.

Res nisem avtor recepta, vendar zagotovo rečem da sladka smetana. :)

super dobrota! :) 5ka!

Tole pecivo sem naredila v soboto misleč kako super dobro/čokoladno bo zaradi vseh vaših pohval.

Edino kar je bilo dobro pri tem je preliv za povrhu, sam biskvit je čisto presuh in mešanega okusa. Ne vem kaj sem naredila narobe... Bom poskusila še enkrat, preden ocenim. Upam, da ta ne bo romal v *smeti* kot prejšni. Žal

Torri, po sestavinah vsaj približno veš, ali ti bo pecivo všeč ali pa ne! Ne vem no, ko preberem take komentarje me vnovič in vnovič zvija.

Preprosto, če ti sestavine niso všeč preskočiš na drugo pecivo... a ni tako?

Zamisli, da bi bila ti avtor tega recepta, kako bi reagirala na tak komentar?

lp!

P.s To pecivo ne mora biti sočno, ker je krhko testo, moraš pa biti izrazit ljubitelj čokolade!

meni po sestavinah izgleda čisto okej, pa tudi sočno, saj je notri precej masla. ni pa namočeno. hvalabogu. takšnih tort in peciv ki jih je treba močiti dodatno, jaz ne maram.

izgleda mi pa to pecivo identično mcdonalds mccaffe čokoladni rezini z rekordnimi 860 kcal na porcijo. ;)

Naredila včeraj zvečer. Za prste polizat. Priprava zelo enostavna, edino v maso za biskvit sem dodala malo mleka. Recept, ki sem ga že dolgo iskala. Naslednjič bom to pecivo naredila kot muffine ali pa kot cupcakes.

Mljask mljask :)

Za pošiljanje mnenj je potreben vpis ali prijava!

Podobni recepti

Najbolj vroči recepti: marec