uau izredno simpaticna zadevca..v kratkem na jedilniku, komaj cakam. :)


139.164 ogledov
2/5
5
(45)
500 g navadnega jogurta
100 g sladkorja
1 vanilijev sladkor
500 g sladke smetane
sadje (gozdni sadeži, maline, jagode, borovnice,...)
Jogurt, sladkor in vanilijev sladkor zmešamo z mešalcem. V drugi posodi stepemo sladko smetano in jo dodamo v jogurtovo zmes. Večje cedilo obdamo s kuhinjskim servetom in vanj vlijemo jogurtovo smetanovo maso. Obložimo s krožnikom in damo čez noč v hladilnik. Cedilo z maso damo v večjo posodo (npr. za solato), ker ponoči odteka voda. Drugi dan obrnemo cedilo na glavo s krožnikom in potegnemo kuhinjski servet z bombe. Iz sadja naredimo preliv (zmeljemo in dodamo sladkor) ali pa bombo samo obložimo s sadjem.
Sladica je narejena 1, 2, 3, brez želatine, se lepo strdi in je zelo zelo dobra.
Tudi sama sem že večkrat naredila tole bombo in je izvrstna. Za vse tiste, ki ne marate packanja s kuhinjskimi krpami naj povem, da cecilo enostavno obložim s tistim filtrom za kavo (se dobi v kartonski škatli) in sicer dva filtra razrežem, dobim ravno pravi krog za v cedilo. Gor nalijem maso in počakam, da se odcedi. Preliv pa naredim iz zamrznjenega sadja - gozdni sadeži so običajno, jih malo pokuham z dodatkom želirnega sladkorja, ohladim in zadeva je res super in enostavna.
Lp
Alenka
Moja varianta je iz treh navadnih jogurtov v lončku (skupaj 540 g), ene sladke smetane (250 ml) in pol manj sladkorja. Rezultat nam je bil vsem všeč, le precej nasitno se nam je zdelo (še vedno, kljub pol manj smetane in sladkorja). Še moja omaka: Naturetine gozdne sadeže sem na hitro pokuhala v 2 dl jagodnega soka in zgostila s praškom vanilijevega pudinga.
Še vprašanje za avtorico: bi šlo, če bi smetano zamenjala s pasirano skuto?
Pripravljeno dva dni nazaj, recept je preprost in odličen. Naredila sem polovično porcijo, iz enega jogurta 250 g in ene sladke smetane. Prelila sem z medom, ker drugega doma ni bilo. Sladico smo pojedli štirje in to takoj. Če bi bilo še, bi jedli še repete, sploh otroka sta si želela še en košček. Pa drugič, zagotovo bom to sladico še delala.