Kam poleti?

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

10. mar 2013 14:12

No, zakaj pa točno v Kosirino ali kamorkoli drugam med cvetenjem oljk? A radi kihate'? 

nola

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

10. mar 2013 14:33

Za elaphus to najbrž ne velja, ampak večina kontinentalcev cvetočih oljk še nikoli ni videla - pa se splača.

Sonja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. mar 2013 18:55

Andaluzija. Za nas, hispanofile, je ni boljše pokrajine za polnjenej baterij.

Vendelina jr.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

10. mar 2013 19:13

Letos čisto zares: Dolina gradov z v . Upam samo, da bo veme držalo, sicer bo rent-a-. Poleg tega še Slovenija, verjetno solo.  

Oops, vidim da še niste premaknili ure. 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 10. 2013 19:15

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

10. mar 2013 19:13

Andaluzija se meni zdi bolj za pozimi, razen za tiste, ki uživate pri >40oC. Sem večkrat tam in če bi mene vprašali za pravi čas, bi rekla, da je to januar/februar, celo za hribolazenje, saj običajno na 1800 m takrat cvetijo irisi in se sneg začenja nad 2000 m, sicer pa takih krajev tako ali tako ni dosti (so pa zato smučišča na Sierri Nevadi pravi raj). Ob sončnem dnevu se mirno sprehajaš v kratkih rokavih po Rondi ali Sevilli, Cordoba in Granada prazni, nobenih vrst za vstopnice za Alhambro, v Malagi lahko parkiraš (no, relativno lahko), v Cadizu blaženi mir, je pa res, da če se greš turizem v zgornjem koncu proti Extremanduri, pa januarja v kakem manjšem kraju resi lahko ostaneš brez večerje. Da ne omenjam cen v hotelih, ki za za naše razmere tam zdaj smešno nizke.

Sonja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. mar 2013 19:43

Vanja, za dolino gradov je najbolj enostavno, da se bukirata v kakšnem manj spektakularnem kraju (Amboise je srčkana vasica s prenočišči)  ob železnici. Ker potem kombiniraš izlete s kolesom z vožnjo z vlakom (paše, ko da človek popoldne kolo na vlak in se odpelje nazaj na bazno lokacijo).

Glede temperature - jaz imam rada toploto. Tudi je tako, da suha andaluška vročina drugače funkcionira (npr. občutek Cadiza pri 36 stopinjah je tak, kot je Lj pri 27). Ga ni lepšega kot podaljšanje poletja konec septembra na tridesetki.

Vendelina jr.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

10. mar 2013 19:53

Vendy, našla sem rent-a-bike s traso. Potem še nek biznis, ki ti prtljago dostavi do bivališča. Ta teden delam na podrobnostih.

Z vodiči in totalno organiziranimi turami nama ni za vandrat naokoli, ker vedno komu v skupini nekaj manjka.  Če sva se na Kitajski prav fino znašla čisto sama, se bova tudi v Franciji.

Če koga slučajno zanima, organizirane ture, pridejo za dve osebi cirka 7 do 8 tisoč Evrov, plus polet čez lužo in prevoz do točke. Bi si mislil, da te za toliko denarja vozijo od A do B z ne vem kako limuzino in osebnim butlerjem. 

Vanja

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

10. mar 2013 21:07

Uhhh, letos je bilo že precej pestro. Štartala v 2013 na Madžarskem, februarja 2 tedna Rusije (po nekem čudežu sem bila tam ravno v luknji med januarskih -25 stopinj in nedavnih -15 in imela cele 2 tedna okoli ničle v kombinaciji s soncem ), prejšnji vikend s podaljškom pa Pula in jug Istre (razsvetljenje v obliki Limskega kanala in rta Kamenjak, resnično neverjetno). Aja vse lastna režija, itak.

Prihodnji plani so pa še čisto odprti:

- prvomajski prazniki nekaj govorijo o Albaniji/Makedoniji, cca. 6 dni, avto, 3 peresna deteljica, pa da vidimo, do kje prilezemo. Lani smo šli v Toskano in en dan med silno raziskovalno vnemo končali v Rimu

- v višku sezone (sredina julija) verjetno malo Madrida, to itak nikoli ne škodi, če bo preveč zakuhalo pa na vlak via Sevilla do San Lucar de Barameda oz. kje blizu

- konec septembra/oktober pa Dalmacija, baza v okolici Dubrovnika, potem pa spet po navdihu z avtom naokoli

- od oktobra naprej pa bogsigavedi kaj in kako, na vidiku večje spremembe...bomo videli

 

P.S.- za družbe nekje od 2-3 ljudi naprej, https://www.airbnb.com/ , tole je naša referenca za najem apartmajev po svetu. Špica za potovanja v lastni režiji. Nazadnje preizkušeno v Puli, stanovanje 100 kvadratov s 6imi ležišči, prelepo opremljeno in 50m od arene za 60€ na noč.

Viva Meier

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

10. mar 2013 22:20

Viva Meier "...rta Kamenjak, resnično neverjetno" ...  Kaj si bila prvič na Kamenjaku?

Robinzon je bil odprt?



mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 10. 2013 22:20

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

11. mar 2013 4:20

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Letos čisto zares: Dolina gradov z v . Upam samo, da bo veme držalo, sicer bo rent-a-. Poleg tega še Slovenija, verjetno solo.  

Oops, vidim da še niste premaknili ure. 



Vanja



Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 10. 2013 19:15

tole počekiraj

http://www.houseboat-hire.com/Your-Cruise/

nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti