Kam ugodno na dopust z otroki

jsmolec  

član od: 12.4.2009

sporočila: 6

tema odprta - 14. apr 2009 12:12 | ogledi: 9.386 | odgovori: 11

Lep pozdrav!Sem nova v forumu kulinarična Slovenija in bi rada šla na morje z otroci 2,5 in 9 mesecno punčko nekam na hrvaško,pa bi rada vedla kje je najugodnejše in prijazno za otroke?Najlepša hvala za odgovor pa lep pozdrav!

jsmolec

shakra  

član od: 31.3.2007

sporočila: 75

14. apr 2009 12:58

Jaz in moja družina gremo na otok Čiovo pri Trogirju, in sicer v kamp. To je najcenejša varianta, za otroke in za naju z možem pa je najleše to, da smo lahko cel dan zunaj. Uživamo v senci ali na soncu, kuhamo samo zvečer nekaj na hitro ali pa gremo ven na večerjo. Enkrat smo probali iti v apartma, pa se je otrokoma skoraj zmešalo in nočeta več slišati o kakšnem apartmaju, še manj pa o hotelu. Tudi dojenčke imajo v kampih tako, da jaz mislim, da nebi smela imeti problemov, če se boš odločila za takšno varianto, seveda, če si jih sama ne boš ustvarila. Lep dan, shakra

Trojka  

član od: 14.5.2009

sporočila: 49

17. maj 2009 15:26

Najugodnejša varianta je kampiranje, seveda odvisno kaj si želiš. Manjši kampi so zelo ugodni, predvsem v severni in srednji dalmaciji, v istri je vse dražje, vem iz lastnih izkušenj, ker smo po treh mesecih intenzivnega iskanja le našli kamp v bližini Biograda( Sv.Filip in Jakov),cenovno zelo ugoden, z kar vredu plažo in kamp je popolnoma v senci. V kampu oddajajo v najem prikolice, imaš pa tudi možnost najema apartmaja, ki jih je ogromno v neposredni bližini kampa. Samo čimprej se pozanimaj, ker je že ogromno zasedeno. Upam, da boste kaj našli, pa vso srečo. Trojka

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

17. maj 2009 16:12

Mi damo za našo 4 člansko družino na Pagu. 40 e na dan, kar nas za en teden pride 280e. Ker ne hodimo ven na večerje, ker nam je bolj komot, da si kej doma nardimo, ne porabimo veliko še za hrano. naročimo tudi kakšne ribe in kalamare od te gospe oz od njene sestre, ki to sveže prodaja in pol to spečemo tam na žaru pred hišo. Nam je to ful komot, ker je morje 50m od hiše in ni treba pakirat hladilne torbe s hrano in pijačo za na plažo. Apartmaji so dovolj veliki, pa še v tej hiši spodaj je lepa senčka, tako, da tudi tiste ure, ko je najbolj vroče, da se imamo skratka kam dat, pa še zunaj smo lahko, čeprav je toplo. Imamo pa 6 let in 1,5 leta stara fanta. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) Katarina K dne 17. 2009 16:12

MAPER  

član od: 17.9.2007

sporočila: 83

17. maj 2009 21:18

Katarina K! Prosim poglej na zasebno pošto! Hvala!

brucella  

član od: 29.1.2008

sporočila: 67

18. maj 2009 14:57

To kar si napisala Katarina K se sliši zanimivo. Prosila bi edino za še kakšno informacijo. Npr. naslov kraja, oddaljenost do trgovine, centra, vrsta plaže, gneča na plaži,... brucella

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

18. maj 2009 17:37

brucella, tam kjer smo mi, je še en kup apartmajev in vsi so ob morju in imajo svoje male zalivčke, ki pa niso prav od vsake hiše posebaj, tako, da se lahko kopaš vseeno tam kjer ti je najlepše. tudi do pekarne in enega malega marketa, kjer se da vse nakupit je zelo blizu. pekarna se odpre zgodaj, tako, da se z možem izmenjujeva, ker nas ta mali vrže po konci že zelooo zgodaj in pol gre vsak dan eden v pekarno po še tople dobrote kar z vozičkom. Je ene 5 min peš. trgovinica je morda kako minuto več, ma še vedno peš. je pa za se zapeljat do večjega marketa ene 5 min z avtom in tam je vseeeega. tudi kreme za sončenje, pa igračke, pa hrana,.. skratka en bolje založen market. Je pa problem v tem, da smo mi že januarja letos rezervirali in je po moje že skoraj vse zasedeno. Mi smo bli lani prvič in ni blo dvoma že letos januarja, da takoj zasedemo štab, ker je blo super. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

18. maj 2009 17:37

Aja pa ta vas se imenuje Kustiči, če kdo pozna. glede hrane pa toliko. mi si od doma nesemo vsaj pašto eno salamo za narezat in košček sira, pa ene par jogurtov. pol pa kupujemo tam. s seboj ne nesemo da bi prišparali, ma da nam ni treba že prve dva dni letat v trgovino, pač nesemo eno hladilno skrinjo hrane. Pol pa pri tej baki oz. njeni sestri kupimo ribe in kalamare, ki jih prodaja in jih spečemo zunaj pred hišo na roštilju. ker imamo malega otroka in se nam ne da it ven na večerjo, se znajdemo tako. mi se res ne da hodit po restavracijah, ker imamo še popoldansko spanje in pa zvečer gre ta mali zgodaj spat. Njega nahranimo, pol pa uživamo na veliki terasi in še kej dobrega spečemo in spijemo. moj, ki je ribič gre pa še na ribolov. Ta naša baka ima tudi barko za posodit in to zastonj, tako, da se lahko gre čez zaliv na plažo, ki je peščena, ma mi ne gremo, ker mamo male otroke, ma drugače pa zna bit fajn. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) Katarina K dne 18. 2009 17:41

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

18. maj 2009 21:00

No , mi pa hodimo eno vasico naprej Zuboviči. Res je tam super, le da si jaz želim malo spremembe, pa nikjer ne najdem podobne ponudbe za podobno ceno. Ali ima mogoče kdo kakšno priporočilo za kje drugje ? Meni je všeč, da je hiša blizu plaže, imamo sobo s kopalnico, klimo. Kot sem že omenila imamo polpenzion, na voljo pa imamo kuhinjo ( ena prav posebej za goste, taka kot doma npr. ) da si lahko skuhamo kakšno kavo, pa za otroke čokolino, pa kakšne hrenovke, tudi pašto, jajčka... Lahko si sposodimo posodo, krožnike , pribor, pač kakroli potrebujemo in si vmes pripravimo malico. Jedilnica je velika terasa, ki se po potrebi zapre, če je burja. Ta nam opoldan nudi senco, kjer si privoščimo kakšen klepet, se igramo družabne igre... Zvečer se pa po večerji vedno najde družba, za zabaven večer, če želiš. No pa poleg večerje vedno dobiš pol litra vina in sirup pa vodo, ki je v tem kraju zelo dobra. Tudi sicer nam gospodarica prinese paradižnik, fige, grozdje. Cena mislim da je bila lani 28 eur za odraslega LENČA http://lencaa.moj-album.com/album/15731661/

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

18. maj 2009 22:10

kj si mislila s tem, da je 28 e za odraslega? Mi damo 40 e na dan za vse štiri, kolegica, ki bojo pa trije, pa dajo za enak apartma samo 30e. No pol prav v sezoni je menda 10e dražje. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

brucella  

član od: 29.1.2008

sporočila: 67

19. maj 2009 9:27

Katarina K hvala za informacije. Zelo lepo si to napisala. Škoda, da je zasedeno, je pa logično. brucella

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti