"resnica" o dopustu na hrvaškem ???

harmonika  

član od: 24.4.2008

sporočila: 217

tema odprta - 16. jul 2009 15:35 | ogledi: 11.370 | odgovori: 157

Pozdravljeni!

Obračam se na vse vas in upam ,da mi boste resnično pomagali z vašimi izkušnjami in doživetji??

Odpravlajmo se na dopust na otok RAB ,sedaj pa pakiram in se počasi pripravlajm ,ter otroci veselo pomagajo -ampak vsakih par minut me pokliče kakšna kolegica in mi pripoveduje ,da boljše da ne hodimo ,da je full napeto ,da se full grdo obnašajo do nas slovencev ,da so baje po gostilnah napisi ,da slovencem in psom prepovedan vstop.......

skratka ,sedaj več z možem ne vema ali so to samo govorice in nakladanja ali je to res

prosim ,če je kdo preživel dopust na hrvaški obali ,mi naj prosim poda mnenje o stanju in obnašanju do tujcev????

harmonika

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

16. jul 2009 15:45

Veš kaj, tako voljo kot pokažeš ti, takšno pokažejo tudi drugi do tebe. Vsaj meni se meni zdi. Če samo čakaš, kdaj bo priletela kakšna nesramna ali jo iščeš vsepovsod, jo boš verjetno tudi našel. Lahko ti povem stanje na Cresu in Lošinju konec maja. Prijaznost in nikjer nobenih problemov. Ne vem, zakaj greš s strahom na dopust in z mislijo, da se bo slabo končalo. Ne obremenjuj se, pozabi na vse te (ne)zgod(b)e in uživaj v dopusti z otroki in možem. Jaz nisem niti pomislila da LETOS pa ne bi šla na Hrvaško, zakaj pa ne, če mi je to všeč. Jelenckova

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

16. jul 2009 15:47

Se popolnoma strinjam z Jelenckovo. Nesramneži se pa najdejo povsod, ne samo na obali. Ognjič

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

16. jul 2009 15:49

Ognjič je napisal/a:
Se popolnoma strinjam z Jelenckovo. Nesramneži se pa najdejo povsod, ne samo na obali.Ognjič

... in ne samo čez južno mejo.

Atina

neznan uporabnik

16. jul 2009 15:50

Jaz pa imam samo negativne izkušnje, zato me na hrvaški obali ne vidijo več. jancka

harmonika  

član od: 24.4.2008

sporočila: 217

16. jul 2009 15:51

jelenčkova popolnoma se strinjam stabo ,tudi jaz do danes niti pomislila nisem ,da ne bi šli na hrvaško na dopust ,ampak ko ti govorijo same take ,sva z možem sedaj resnično pomislila ,kaj naj naredima pomislila sva ,da so to samo govorice ,na da pa nama mira ,kaj pa če je to res????? harmonika

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

16. jul 2009 16:18

Zdej bi zelo rad citiral my dear lady friends Vendy, pa se ne spomnem, ki pravi nekako takole ( prosta interpretacija ): če greš tam z negativnimi pričakovanji, bojo  vse sile vesolja poskrbele, da se ti negativna pričakovanja uresničijo!

ežoj

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

16. jul 2009 16:21

Menda je iz biblije (ali prosto po bibliji): Prosi za nekaj, in boš dobil...

Vanja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

16. jul 2009 16:28

V Istri nismo imeli slabih izkušenj. Ko sem za hčero rezervirala apartma na Pagu ni bilo nobenih težav, ker smo Slovenci. Ses pa je tudi, da našim znancem v Dalmaciji (kraja se ne spomnim) niso hoteli oddati apartmaja, ker so Slovenci - rekli so jim, da so se v naselju dogovorili, da Slovencem ne oddajajo, pod plivom nekaj skrajnežev, ki so bolj zmernim v naselju grozili, da jim bodo razbili objekte, če Slovencem oddajo apartmaje. Skrajneži se najdejo povsod, na naši in njihovi strani. Tudi sama pa verjajem, da če za nekajprosiš, to tudi dobiš. Vsaj praviloma. Mamamia mamamia

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

16. jul 2009 16:36

Že od konca aprila hodimo vsak vikend na Krk in tudi 14 dnevni dopust v kosu je že za nami. Pa nobenih negativnih izkušenj. Se mi zdi, da se še bolj trudijo, kot npr. lani. Kar me je pa zmotilo, so le cene hrane in pijače v trgovinah. Te so res noro navili. Smo imeli v planu, da letos ne bomo nič s seboj vozili, vendar mi je kar groza, ko pomislim, da pri nas dobim pol toliko kot na Krku. Zmotilo me je res samo to. Prijaznost pa je na prvem mestu.

Ko pa ste že omenili Rab, smo bili en vikend na Rabu pri prijateljih (konec junija). Povsod so bili prijazni in tudi v pizzeriji, kamor smo hodili prej vsako leto jest, so nas toplo pozdravili in resnično so bili veseli, da smo spet prišli k njim.

 

Sem pa mnenja, da če iščeš negativce, jih boš tudi našel.

Lep oddih na hrvaški obali!

carli  

član od: 17.11.2006

sporočila: 59

16. jul 2009 16:42

Maja in polovico junija smo bili z družbo praktično vsak vikend v Istri in severni Dalmaciji (na različnih koncih) pa nikjer nismo imeli nobenih problemov, vsi so bili zelo ok. Sodelavec pa je bil prejšnji teden na Hvaru in je bil tudi zelo zadovoljen, nobenih problemov. Tako da je to po moje bolj ala to kar iščeš, to najdeš. In kot so ti že druge povedale, če boš šla dol s strahom in samo čakala od kje bo kaj priletelo, je možno da na koncu bo res. Saj veš negativna energija vleče nase negativno energijo itd. carli

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti