Nega nohtov

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. mar 2009 11:44

TORTICA je napisal/a:
. Ampak, čisto mimogrede, ko nosiš poleti odprte sandale..imaš tak nožni styling tudi v službi? Hudo, hudo me mika, da bi tudi v moji (ful resni) službi kaj takega pokazala...
Tortica, si načela zanimivo temo. V moji precej resni službi razumemo, da so priporočila o poslovnem oblačenju napisana v funkciji tega, da ne bi drug drugega motili s kakšno telesno lastnostjo, pri kateri narava, ko je ravno to dizajnirala, ni bila ravno najbolj razpoložena. Tako recimo so pri nas poletne obleke brez rokavov čisto okej (samo, naj jih ne oblečejo ladies z netopirjevimi nadlahtmi), ker nekako predpostavljamo, da je vsaka tolikanj pametna, da ve, kakšne kroj poletne obleke za v službo naj ima, če hoče, da se jo jemlje resno. Pravil o oblačenju nimamo napisanih, pa bi se upala trditi, da je splošni vtis kar dober. Sandalci so jasno, okej in peep toe shoes tudi. Sicer se pa peep toe shoes itak začnejo nosiit, ko je zunaj več kot 15 stopinj in jih kombiniramo z mrežastimi nogavicami. Nogavice 13 mesecev (junij, julij, avgust, ne, hvala) na leto so pa out, hvala bogu tudi v ZDA, v Evropi so bile pa, hvala bogu, out že precej let več. Pri nas v poletni shemi sodelavci precej kombinirajo z oblekami iz lana in se odpovedo kravatam (če imaš klimo nastavljeno na 23 stopinj je nesmiselno obleči kaj več, ker razen to, da se potiš, kaj se še doseže?) Tortica, ti kar svojo službo navadi na peep toe shoes in potem bodo do poleti že utrjeni. Vendelina jr.

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

3. mar 2009 11:56

Barve laka, ki naredijo lepe roke tudi, če niso so: bela, prozorna ali srebrna. Nimam težav z nohti, ob petkih jih pilim( ker je Reca rekla)in nalakiram, cepijo se mi le, če jih nisem dolgo lakirala, da ne pride do tega pa nanesem utrjevalec za nohte.

Glede ličenja pa mi je najlepše, da so svetle nežne barve, da ni tako opazno.

lp

Anamarija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

3. mar 2009 12:01

Sem pozabila povedat, da imam srečo z nohti in tudi s kožo na rokah - totalno neproblematičnega, lepega videza, gladka in napeta, čeprav nobenega opravila doma ne počnem z rokavicami. Mene tako motijo, pa najsi bodo celo tanke bombažne, da ne morem nič. Tako tudi wc školjko čistim brez rokavic (saj ni nikoli tako zelo usrana, da ne bi šlo le z gobico in metlico pa z nekaj čistila), enako odtoke, tudi tisto malo, kar delam na vrtu (sadim krompir in flancam solato) delam brez rokavic, tudi opeko, strešnike in deske prenašam brez rokavic, ker me delajo tako zelo nervozno...

 

Mamamia

mamamia

Margot  

član od: 12.12.2008

sporočila: 260

3. mar 2009 12:10

Tudi jaz nikoli ne uporabljam rokavic. Pri gospodinjskih opravilih sploh ne, pri ostalih (barvanje, delo z različnimi masami, priprava malte, etc) pa jih ne uporabljam, ker ne najdem prave velikosti in me potem motijo, ker se ne prilegajo mojim dlanem. Margot

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

3. mar 2009 13:44

Punce ma kaj nismo šle malo mimo? Sicer WC školjko čistim z rokaviciami zaradi alergije ne zaradi drugega, drugače bi tudi školjko brez, saj sploh nimam občutka, če imam rokavice.

Ne morem si predstavljati, da bi delala njoke z rokavicami

 

Pa sem še nekaj pozabila povedati, da kupujem najcenejši utrjevalec in lak za nohte.

Anamarija

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 03. mar 2009 13:44:51

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

3. mar 2009 13:47

A hočeš povedat, da si v "skladu" z recesijo? : ) lidka [sonce]

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

3. mar 2009 14:15

Joj punce, v moji bivši službi smo morale prav taktično lobirati pri direktorju, da nam je na koncu pustil nositi poleti odprte sandale in krila brez najlonk. Bog ne daj, da bi katera imela rdeče nohte na nogah. No, vsaj francosko manikuro ali bež odtenke so nam dovolili :) Je pa res, da sem prvo poletje tam preživela v kostimih in najlonkah. Groza. Tako da sem prav vesela, da v sedanji službi nimam teh problemov in se izživljam z živo rdečimi nohti in temno zlatimi čeveljci :) Gigi_84

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

4. mar 2009 7:59

He, he. Jaz bi pa imela službo, kjer bi bilo priporočeno, da se lepo uštimaš, tudi če bi nosila najlonke celo leto... Sicer sem pa preizkusila idejo od Vendy, na eni nogi imam vijolično-zlate odtenke, na drugi pa turkizno vijolične. Meni je zelo simpatično, zdaj grem v izvidnico za nove barve, si bom lahko privoščila žabje zelenega za vmes, pa zlatega, pa... lidka [sonce]

harmonika  

član od: 24.4.2008

sporočila: 217

4. mar 2009 8:32

HALO včeraj sem videla to novo ponudbo lakov OD NIVEA-naturals look a je katera že poskusila? lidka super tudi jaz danes namažem pisano pomladno moje nožne nohtke lp harmonika

šmentana muha  

član od: 18.10.2008

sporočila: 31

4. mar 2009 8:42

Vendelina, prosim, če nam daš kaj več podatkov o tej kalcijevi podlogi. Sama imam zelo slabe nohte, se lomijo in cepijo. A bi jih to utrdilo? Hvala že v naprej šmentana muha

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti