Nega nohtov

_tmickena_  

član od: 20.6.2006

sporočila: 293

2. mar 2009 18:45

Hm ko ste(smo) že pri nohtih, me zanima, če se morda kateri od vas tudi lomijo, cepijo, ali pa so se vam kdaj? Ker jaz imam dokaj "za en s..." nohte.. in se mi cepijo.. Včasih lahko lepo zrastejo, ampak se hitro zlomijo. : Nekako sem slabovoljna zaradi tega.. Zato me zanima če imate kak nasvet (uporabljam pa različne lake-utrjevalce, repair itd vse..) Tudi kremo za roke pogosto uporabljam, mam vedno pri roki, ker mam pač tud suhe roke. Tko da če mate mogoče kak pameten nasvet mogoče, bi bila ultra vesela ;) _tmickena_

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

2. mar 2009 19:10

Tudi moji nohti so že od srednješolskih dni redno lakirani. Dolge nohte imam še od osnovne šole naprej. V mlajših letih so bili tako trdni in debeli, da sem prav trpela ob vsakem piljenju in oblikovanju. Potem se je kvaliteta nohtrov poslabšala. Lomljenje, cepljenje jih je spremljalo do lanskega leta. Odkar pazim na dnevni vnos vode v telo in redno uživam vitamine in minerale, imam spet čvrste, dolge nohte. Popijem tudi ogromno C vitamina. Moja prehrana bazira na beljakovinah in zelenjavi. OH so le polnovredni. Uživam tudi zdrave maščobe. Tako se prehranjujem, ker ogromno športam. Nohti so mi merilo, da ima moje telo vse, kar potrebuje. Slabša kakovost nohta je jasno sporočilo, da telesu primanjkuje določenih elementov. PACKA

neznan uporabnik

2. mar 2009 19:41

urejene in negovane roke so ogledalo človeka. ne samo pri ženskah,tudi pri moških urejene oziroma zanemarjene roke veliko povejo o osebi kateri pripadajo.v raznih čakalnicah se dolgočasim pa si malo ogledujem ljudi okrog sebe in jim poizkušam določiti družbene parametre prvo si ogledam njihove čevlje nato pa roke.pa lep pozdrav. hmm

harmonika  

član od: 24.4.2008

sporočila: 217

2. mar 2009 20:17

zanimivo ,tudi jaz vedno vsakega človeka pogledam po nohtih ,potem pa si ustvarim neko merilo o človeku,posebej pri ženskah zato so zame urejene in negovane roke in nohti -obvezne lp harmonika

ursulinka  

član od: 12.6.2008

sporočila: 92

2. mar 2009 20:46

tudi jaz ljudi dostikrat (moške pa sigurno vedno) pogledam najprej v roke :) moški z groznimi rokami, ne hvala..no da o ženskah sploh ne bi.. glede slabih nohtov, sama se zelo trudim kar se prehrane tiče, lase imam super močne, goste, oh in sploh, nohti so pa poraz..situacijo rešujem na načine, ki sem jih opisala že prej, pozabila pa sem zelo pomembno zadevo: prav nič ne delam brez rokavic (merim na raznorazna hišna opravila, sploh pa na pomivanje posode). rokavice, ne samo da obvarujejo nohte in lak na njih, ampak tudi samo kožno na rokah.. lp ursulinka

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

2. mar 2009 20:53

Dober mesec nazaj me je kozmetičarska "častila" s parafinsko oblogo. Moram priznati, da je bila krasna in roke po tretmaju še bolj. Prej sem imela precej "utrujene" roke, ker se bila 24 ur na dan gospodinja. Skoraj. Parafinsko oblogo si bom zagotovo še privoščila. Sicer sem pa neločljiva od svinčnika za obnohtno kožico. Imam jih približno toliko kot zobnih nit. 5. Da so vedno in povsod na dosegu. Imam zelo suho kožico, ki je brez uporabe tega svinčnika videti precej neprivlačno. mimika

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

2. mar 2009 20:54

Pri meni so limonine kopeli za roke in noge nekaj vsakdanjega (pozimi ne ravno vsakdanje, ampak enkrat tedensko pa sigurno). Ker sem take sorte, da zelo rada vrtnarim, in stik z zemljo mi je skoraj meditacija - rožice sadim brez rokavic (rokavice uporabljam le za zares groba opravila), od maja do septembra hodim bosa in sem potem čisto nesrečna, ko rata mraz in zebe v tačke... Limona fino odstrani zemljo s kože in izza nohtov, pa vitamin C tudi drugače zelo koristi koži. Moje roke so kljub temu, da rijem po zemlji zelo mehke, nohte pa si nalakiram samo občasno, ponavadi s svetlim odtenkom z bleščicami. tigris

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

2. mar 2009 21:14

tmickena vse lakce in utrjevalce vrzi v koš, pa boš videla da bo hitro boljše s tvojimi nohti... pa ne samo laki, tudi odstranjevalci morajo biti kvalitetni... če ne moreš brez laka. Jaz že kar nekaj časa ne uporabljam lakov (čeprav se težko upiram da si ne kupim, ko vidim kakšnega lepega), ker so se mi zaradi njega nohti cepili-takrat sem nujno morala uporabljat utrjevalce, najboljši mi je bil Matt Repair, no tudi Mavala ni slaba... mala zelena

_tmickena_  

član od: 20.6.2006

sporočila: 293

2. mar 2009 23:12

@ mala zelena: No bom nekako to sprobala (no ravno ne bom vsega stran vrgla, ker sm že čistko tako ali tako pred kratkim glede tega naredila ;) ), mogoče imaš prav.. Mogoče morajo prit do zraka.. ;) @ursulinka: mislim, da sva si glede tega podobni, tudi sama imam močne goste lase, nohti pa ja no.. pač ni to to. _tmickena_

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

3. mar 2009 0:17

Tudi jaz bi lakirala, če bi šlo.

Imam super nohte, res bi lahko "šraufe odvijala" z njimi, dokler... dokler jih ne nalakiram. Karkoli, katerikoli lak, poskusila sem že vse mogoče, ampak: ko si jih enkrat nalakiram, se začnejo cepit, lomit, luščit itd. In to traja, dokler cel noht ne zraste na novo

Ima katera kak predlog - mislim, točno določen lak, podlago ipd, ki bi ga prenesla?

Nasja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti