Uporaba predpasnika v kuhinji

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

19. mar 2008 17:08

Ja ga nosim (jih imam kar nekaj, takih lepih, ki pokrijejo tudi prsni del in niso samo za okrog pasu), ker se mi zdi da sem v njem ta prava kuharca in kar dobim zalet za delo Plus to, da je uporaben ker se ne umažeš! saš Sporočilo je spremenil(a) spagon dne 19. mar 2008 17:11:04

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

19. mar 2008 18:11

Vedno nosim predpasnik! Tudi za navadno pomivanje posode. Ne morem brez... Zelo me namreč moti, da se mi kakšna široka majica zatika ob pult...tudi dolgih rokavov ne prenesem pri kuhinjskih delih, vsaj zavihani morajo biti. Moj najbolj rabljeni predpasnik je iz debelega črnega (no, zdaj že sivega) platna, sega od pasu do kolen, ker sem bolj suha ,mi seže skoraj okoli in okoli, ima pa -kot vsi moji predpasniki- posebnost: na trebuhu je že neštetokrat "zaflikan", ker imam kuhinjske pulte 10 cm višje od standarda in se ob rob pulta drgnem točno na mestu, kjer je gumb od kavbojk...potem pa nastanejo luknje. Rada nosim tudi predpasnike z dodanim prsnim delom, važno je, da jih lahko dobro zategnem okoli pasu! Sicer po kuhinji ne packam ne vem koliko, le grdo navado brisanja rok ob stegna gojim, zato je predpasnik več kot dobrodošel! Na kratko : zame brez predpasnika ni kuhanja! mamaF

dixi  

član od: 30.11.2005

sporočila: 208

19. mar 2008 18:30

Tudi jaz nosim predpasnik samo kadar pečem. Tako ostane moka na njem in ne na oblačilih. Imam pa takega, da si ga nadenem okoli vratu, vrvice zavijem okoli pasu in zavežem spredaj. Kadar ne delam z moko pa ga nimam in sem zato ravno tako popackana od otroških ročic. Pa nič zato. Pralni stroj je, voda tudi, starih oblačil za doma pa tudi ne manjka. dixi

mrdica  

član od: 6.4.2007

sporočila: 117

19. mar 2008 18:49

Nikoli ne nosim predpasnika. Za to nimam ravno nekega posebenga razloga. Se pa strinjam, da je bilo včasih drugače. Perilo se je pralo na roke, prašek ni bil poceni, obleke so bile drage in jih niso kupovali tako kot danes, ko gremo praktično vsak dan v trgovino po kakšno malenkost. mrdica

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

19. mar 2008 19:14

V 90% primerov ga dam gor, ker je lažje prekuhat umazan predpasnik kot pa uničit majico ... Ko sem pa še malo zafnan, dam pa še kapo gor

Drejček

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

19. mar 2008 19:24

Predpasnik rabim skoraj vedno ko kuham, ker sem drugače cel čuri muri. Še posebno takrat ko kaj cvrem, miksam, kuham marmelado,..itd. Imam pa takega lepega, pisanega, brez kakršnih koli volančkov, je dost dolg, trpežen. Najgrši so mi pa tisti, ki jih ima naša stara mama (in po novem tudi tašča), ko so ko take halje brez rokavov. Jelenckova

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

19. mar 2008 19:56

Joj Jelenčkova tistega ki je kot halja ima pa moja tašča.Non stop v njem,poleti pa spodaj nič.Nagravžno kot sam hudič.Enkrat pa je sosedov mladi pes tisto"haljco"potegnil s sušila dol in sem mislila da je sedaj pa finish s to gravžo,.... Jih ima v omari še kakšnih petnajsto,....petindvajset,tako da s kakšno eleganco ne bo nič,.... anaeva

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

19. mar 2008 20:24

Pustite starim mamam, da se oblačijo, kot je njim ljubo, no.  Pa čeprav tiste predpasnike.

rimljanka - zasebno mnenje

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

19. mar 2008 20:35

Ja, saj nič ne rečem. staro mamo sem navajena v tem. Brez tega naše stare mame ni. Tašče pa nisem (še) navajena. To je tako, kot bi se mami moja v to oblekla. Jelenckova

nabiralka  

član od: 4.11.2007

sporočila: 17

19. mar 2008 21:35

Jaz tudi vedno nosim predpasnik, ki sega od prsnega dela pa do malo nad koleni. Pa obvezno mora imeti take prikupne motive, da je bolj mladosten. Imam pa tudi tematske; božične, spomladanske z rožicami, jesenske z vinsko trto pa še nekaj nevtralnih :) Edini pogoj je, da ni prevelik, da ne zgleda kot plahta izpod katere gledam. nabiralka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti