Uporaba predpasnika v kuhinji

tadeja 13  

član od: 8.11.2007

sporočila: 226

tema odprta - 19. mar 2008 10:42 | ogledi: 6.099 | odgovori: 181

Toliko časa porabimo v kuhinji pa me zanima, če pri delu nosite predpasnik za zaščito oblačil ali pa za lepši izgled. Moja mami je pri peki potic za Božične in Velikonočne praznike, ter pri peki kruha vedno oblekla beli predpasnik, ker je bil to zanjo vedno praznik. Meni pa to ne gre. Nosim oblačila za "doma", in enostavno se na znam paziti. Najbolj prizadeti je "ritni" del hlač, ker se na hitro obrišem in tam puščam sledi. Sem tudi že probala dati gor predpasnik, pa mi kar ne gre.

lp, Tadeja

tadeja 13

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

19. mar 2008 10:45

jaz ne uporabljam predpasnika.... mam oblečena "oblačila za doma" kot praviš in ni panike, če se umažejo. Mi je pa full lepo vidit kakšno "mamo" s predpasnikom. Moja pokojna babica je vedno nosila "firtah" in to tak, ki je zgledal kot halja. MissLady

patty  

član od: 2.9.2005

sporočila: 298

19. mar 2008 10:46

Tudi jaz ne, čeprav če je kje blizu ga rada nosim, a potem imam občutek da vzbuja veliko pozornosti in začudenja...vsak ki me vidi, me opozori, a ti pa kar predpasnik-očitno je malo iz mode. Glede na to, da sem prej nerodna kot ne bi potrebovala celo slinček, saj se večkrat zapacam prav pri jedi:) patty

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

19. mar 2008 10:56

Joj, tudi jaz predpasnika ne morem, se počutim kot v oklepu. Čeprav gospodinje okoli mene ga kar nosijo. Sicer imam en lep fensi predpasnik iz Ikee . katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

19. mar 2008 11:03

Jaz ne nosim predpasnika nikoli. Iz principa. Čeprav zelo rada kuham, se s predpasnikom počutim kot obsojenec (na gospodinjska opravila), jaz pa sem vendar svobodna oseba. Dolores

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

19. mar 2008 11:06

Jaz imam tudi oblačila za doma ,najraje trenirko,včasih sem nosila halje pa sem se naveličala.Predpasnika ne nosim,sem pa enega podedovala od mami ,ves v volančkih..... lp goga

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

19. mar 2008 11:16

Jaz ga imam vedno, sem že malo v letih in tega navajena, hčera pa ga nikoli ne uporablja,čeprav sem ji kot otroku morala narediti pravi kuharski predpasnik in ga je stalno natikala, sedaj ga pa sploh nima. Lp Nasha

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

19. mar 2008 11:23

Jaz si ga nadenem samo včasih,je pa imela moja stara mama vedno ene tri okrog navezane,včasih smo se ji prav smejali,ampak,zjutraj si je za v kuhinjo nadela svežega,ko je šla po drva,je dala čez enega takega za zunanja opravila,ko pa je šla še h kuram si je dala kar počez še enega z velikim žepom spredaj za jajčka.Ko se je odpravila v trgovino,je dala dva dol,pa zakmašnega gor,.... včasih se še sedaj nasmejemo temu,in ko kakšnega norega vidimo v kakšni izložbi je naša misel,ki jo ponavadi rečemo kar na glas"Kaj praviš za kam bi imela nona tegale".No naše mame že kar nekaj let ni več med nami,spomin na predpasnike pa je ostal. Ima ga tudi na vsaki sliki,kot bi bil to njen zaščitni znak.Visoka gospa,vitka,oblečena po dokaj zadnji modi,osemdesetih let,z nič sivimi kitami ovitimi okrog glave,okrog pasu pa kolekcija predpasnikov,.... anaeva

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

19. mar 2008 11:27

Jaz si dam gor predpasnik samo kadar pečem štrudel, al pa potico oz. takrat, ko mam feeling, da se bom zapacala. Med kuhanjem kosila ali večerje pa nikoli. Ker tako kot ve tudi jaz nosim cunje za doma in če se umažem jih dam pač prat. Tudi moja mami nikol ni uporabljala predpasnika, nosita pa stari mami tiste halje. alexis

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

19. mar 2008 11:40

Meni ga pa najdražji nadene gor, ko kuham, tako da...

lidka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. mar 2008 11:53

V bistvu zelo dobro vprašanje. Spominjam se moje superbabice. Imela je predpasnike, ki so bili kot halja brez rokavov in kadarkoli je oblekla tisto oblačilno grozljivko, se mi je zdelo, da jo je predpasnik takoj modificiral iz ene ženske, ki zmore vse, v en - iščem politično korektno besedo - ma kaj en, n-slojev niže. Predpasniki so se mi takrat divje zagnusili. Moja mama je imela ene predpasnike iz nekega pralnega bombaža in tista stvar je bila "po šrek" že v trgovini, potem je šlo samo še na slabše. Pa tisti nikakvi cvetni vzorčki (okej, cvetni vzorčki me itak naredijo bolno), pa tiste kao kašmirske solze, ki to niso bile - se mi zdi, da so tisti predpasniki na en svojevrsten način prispevali k degradaciji gospodinjskega dela. Če si oblekel tisto grozljivko, je šlo samo še za na slabše, ni da bi se v tistem prikazal v dnevni sobi.... Celo puberteto sem prosila mamo, da naj vendar tega ne nosi. V svoji odrasli dobi sem začela brez predpasnika. Kar niti ni bilo blazno težko. Špageti se v osnovi dajo skuhati tudi brez predpasnika. Potem sem pa napredovala v razmisleku. In ugotovila naslednje. Moje življenje je točno toliko zabavno, slikovito in glamurno, koliko si bom vse to za začetek pridelala sama. Ostali bodo samo ustrezno odreagirali in ta "dnevni glamur" naglasili. In sem poiskala nekaj silnih predpasnikov in sicer sem jih našla v trgovini, kjer so prodajali opremo za vrtnarjenje. Tiste dolge, ki zaščitijo tudi prsni del. Prodajalka mi je rekla, da to je pa moški predpasnik, odvrnila sem ji, da mi stilistično bolj ustreza ta model (po mojem ni čisto štekala). Potem sem z leti nabrala še kar nekaj precej džaznih predpasnikov, do točke, ko sem jih začela podarjati za Dedka Mraza. In do točke, ko mi je prijatelj oblikovalec dva zdizajniral (Medtem je tudi v naših trgovinah moč najti tudi kaj lepšega od tistih grozljivk brez zaščite prsnega dela, pa s prekratkimi pasovi, pa joj-prejoj volančki, na katere podobno slabo reagiram kot na cvetlične motive). Ampak, lep minimalističen yet uporaben predpasnik je samo pol uspeha. Nekje v življenju pride lady do točke, ko spejme ta predpasnik kot najbolj seksi modni dodatek. In ga tako tudi nosi, kadar kuha (ne pa ves čas, ko je doma). Nekje v življenju pride lady do točke, ko razume, da estetiziranje življenja ni samo to, da so prti in zavese "pasent" in da je naredila super lepe okraske - če ona ob tem ne žari kot kraljica (temveč z ne-frizuro in z ne-hlačami in z ne-majico ždi med plemenom kot siva miš), je bil prejšnji napor odveč. Nekje v življenju pride lady do točke, ko se loti čiščenja vecejke kot nečesa najbolj glamurnega na svetu. Namig: karakterji butastih gospodinj iz reklam za čistila - to niso role models za ladies. Tadeja 13, ko boš prišla v življenju in razmisleku do točke, ko boš vedela, kako se estetizira vsakodnevno življenje, takrat boš znala nositi predpasnik. Ko se boš pri kuhi disciplinirala do te točke, da boš imela vedno pri roki brisačo in dovolj odstavnega prostora (to se pa človek nauči s treningom in veliko ponavljanji), bo izginil problem z brisanjem rok. Tvoja trenutna rešitev, sorry, je daleč od posrečene. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti