Uporaba predpasnika v kuhinji

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

20. mar 2008 21:52

Saj jaz vse zelo razumem, samo pri lidki mi ne gre in ne gre nekaj skupaj, nje pa ni in ni. Mene pa "tariebčna" daje in si nimam kaj pomagat. No, jaz predpasnika ne nosim. Sem se svoje cajte zelo trudila, pa ni in ni šlo in da bi se človek pri teh letih navajal pa ne gre. Pa tudi od moke in maščobe nisem nikol. Vedno uporabljam kuhinjske papirnate brisače, te rešijo vsako zagato. Nasploh ne trpim rok od česarkoli in jih venomer tiščim pod vodo. Če bi nosila predpasnig, bi se pa po vsej verjetnosti brisala vanj, kar pa tudi ne zgleda. lp Vesna

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

20. mar 2008 23:03

Ja Reca, jaz sem se isto spraševala: za Valentinovo tarnala, da bo sama, zdaj ji pa dragi že predpasnik veže ... Kar se tistih halj, ki jih nosijo stare mame, tiče: Meni se zdi kot ena noša sedanjega časa, ki počasi "izumira" podobno kot tiste folklorne noše pred časom ... Naša generacija jih verjetno ne bo več nosila, tako da ... no, meni kar eno domačno vzdušje pričarajo tele gospe ... Jaz nosim predpasnik (kar navaden) takrat, ko pečem, pa še to ne vedno. Atina

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

21. mar 2008 8:35

Ej vidve, v LJ bo pa menda med tolikšnim frkerjem že ulovila kakšnega. Tu pri nas na kmetih, kjer je na vsaka 2 km ena hiša in en kozolc je to bolj težko...

Ognjič

Lipa  

član od: 28.7.2003

sporočila: 243

21. mar 2008 8:42

Ne znam si predstavljati dela v kuhinji brez predpasnika. Tako v podzavesti imam to "vcepljeno", da niti pomislila nisem, da bi ga ne uporabljala. Ko stopim v kuhinjo (z namenom kuhe seveda (ob pipravi čaja ali bele kave pač ne)), najprej "laufam" k predalu, kjer hranim predpasnik. Imam jih več in vsi po vrsti so mi všeč (sicer jih ne bi kupila). Eden je še posebej lep in iz čudovitega materiala, tega nikoli ne uporabljam, kadar kaj veselo "šprica" iz lonca. Se pa strinjam, da izbira ni ravno bogata (vsaj za moj okus ne). LP Lipa

tadeja 13  

član od: 8.11.2007

sporočila: 226

21. mar 2008 9:14

Toliko zanimivih izkušenj, da sem se odločila in sem šla včeraj kupiti predpasnik. Zelo lepega, takega, da ima dolge trakove, da jih bom lahko zavezala spredaj z velikimi sončnicami, tako, da bo tudi pomlad v kuhinji. Ko prebiram te vaše izkušnje ne vem več, kdaj naj ga nosim, ko kuham (je prelep, obstaja možnost, da ga umažem) ali raje zvečer...... Bom še razmislila, pa vsem lepe praznike tadeja 13

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

21. mar 2008 9:24

Kje si ga pa kupila? Pa me zanima seveda če imajo fajn izbiro, ker jaz nebi večernega ali nočnega, za takrat uporabim druge trike. lp Vesna

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

21. mar 2008 9:38

Luštna debata, prav res! Jaz rada nosim predpasnik. Ne vedno, kadar imam pa malo večjo kuharijo, pa obvezno. Predvsem da zaščitim oblačila, saj tudi na tistih oblačilih za doma ne maram flekcov. Pa opazila sem, da si ga z užitkom nadenem, takrat, ko se veselim kuhanja in ko imam tisti pravi obutek "uh, bejbi, dons boš pa zmagala s futrčkom". Z občutkom si ga zavežem na prav lepo mašnico, se pogladim z rokami po telesu (kot nekakšen ritual) in gassss. Na to so me opozorili moji, prej sem to počela nezavedno. Sedaj pa si dam duška in se še prav veselo afnam zraven, hi hi hi Ja, me pa spominja vse to na moje otroštvo in na mojo nono in na mojo mami. Vedno mi ju je bilo lepo gledati v lepih, živahnih, doma sešitih predpasničkih, ko sta se spretno sukali po kuhinji. A ja, in moški v predpasniku....mmmmm, sexi (izključeni seveda mesarski firtahi)...že sploh moški, ki z užitkom kuha....uh...

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

21. mar 2008 9:51

Jaz predpasnika nigdar ne nosim,moja mami ga nosi samo ko kaj dela z testom. Hčerka ga je začela uporabljati na uri gospodinjstva,v sedmem razredu in zdej ko peče kakšne piškote ga vedno uporablja.LP. golubić

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

21. mar 2008 10:03

Hihi, jaz sem enkrat videla napis na predpasniku "Ne bom užaljen, če me pohvališ, da dobro kuham" Atina

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

21. mar 2008 10:19

 Priznam, jaz ga prej nisem nosila... (ampak če se najdražji potrudi...).

 

(Hej, Ognjič, nič nisem ulovila, sem kar trčila.  Reca, čakam na kofe in tebe, da se pridrajsaš v mesto. Pa itak sem skos tukaj! Aja, aprila sem frej, ti bom še sporočila. Atina, bom naslednje Valentinovo povedala, če sem imela kaj boljšo družbo, kot letos, ko sem pisala izpit na faxu).

 

Bejbe, ste firbčne. Ampak to s predpasnikom drži...

lidka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti