Homoseksualnost in posvojitev otrok

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

1. jun 2007 14:33

Vendelina jr. je napisal/a:
Frina, moram priznati, da sem danes kupila dve kugli sladoleda, ker sem se spomnila tvoje sestrične....in potem sem to hodeč po Čopovi polizala. Sem si rekla, en sladoled za frino! In zdaj te razumem - če ti nekdo stalno bere levite za nekaj, kar je tebi najbolj običajnega, potem ne moreš občutkov, ki ti jih ob tem vzbuja, enostavno vreči čez ramo (in si misliš, pa kaj je meni to treba?) Ne poznam tvoje sestrične in nimam pojma, ali je v njenem vrednostnem sistemu lizanje sladoleda nespodobno zaradi tega, ker spominja na felatio ali je nespodobno kakršnkoli hranjenje po cesti ali pa to moški lahko počnejo, ženske pa ne...? Pa niti ni važno. Kar je važno, je naslednje: eni imajo svoj vrednostni sistem in če naletijo na nekoga z drugačnim, mu lepo pustijo, da ga prakticira (dokler s tem ne ogroža pravic drugih in vse dotlej vse poteka s pristankom odraslih oseb). Eni pa imajo svoj vrednostni sistem in se začnejo zaganjati v vsakogar, ki nima identičnega in mu hočejo dopovedati, da nima prav, potem, ko pa to ne uspe (in ponavadi ne uspe), postajajo malo neprijetni. Ena gospa s prepovedovanjem lizanja sladoleda teži svojim sorodnikom, en virtualni karakter poskuša z literarizirano ironično distanco dopovedati, da ima prav, vsi ostali pa ne in ubogi on, ker ima prav, pa se to ne sprevidi.... Ampak, ljudje gradimo svoje vrednostne sisteme celo življenje. Tisti, ki so svojemu vrednostnemu sistemu postavili bolj široke temelje, imajo več možnosti, da se bodo skozi življenje več naučili in več doživeli in bodo življenje razumeli kot igro, v kateri enkrat dobiš, včasih pa tudi ne, ampak vseeno je fino. Tisti, ki so pa zadeve bolj na ozko postavili, imajo več možnosti, da se bodo zaletavali v nevidne zidove svojih omejitev in da se jim bo skozi leta povečevala jeza, ker jih tako malo ljudi razume in ta jeza bo vsak dan večja. Kdo bo pa na dolgi rok na boljšem, pa naj presodi vsak sam. Vendelina jr.

Zdej si pa zadela bitvo. To se ravno dogaja tukaj in zdej. Večina je tako prestrašena zaradi neprijetno agresivne manjšine, da se niti oglasit ne upa.  

ežoj

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

1. jun 2007 14:34

dragička je napisal/a:

A na lizanje sladoleda, Anamarija1?

 

Pozdravček!

Seveda bo, po pikniku, ti kar pridi, ne bo ti žal. lp Anamarija

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

1. jun 2007 14:35

Darling ACDC, malo je v koliziji tvoje pisanje in tvoj nick. AC/DC je v ameriški angleščini okrajšava za biseksualnost in tudi bend, s tem imenom, ki je haral v 70. in 80 letih si ga je nadel ravno zato, da je z njim provociral x-fobe.....:)))) ežoj, darling, kako pa kaj čokoladna glazura? Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 01. jun 2007 14:37:41

PISTACIJA  

član od: 7.1.2007

sporočila: 105

1. jun 2007 14:48

Mene problem homoseksualnosti sploh ne razburja v smislu za ali proti. Naj seksa vsak s kom hoče in kakor hoče, samo da je obema všeč, ali pa se zadovolji sam. Ežoj, da ne boš mislil, koliko je ljudi, ki na te stvari gledajo enako kot ti, samo ali so frustrirani ali pa so rajši tiho. Ežoj, nekaj mi je potegnilo prste v to temo, v zvezi s strpnostjo: "vsem se smilijo mački pa cucki ...", koliko je pa drugih problemov? Pa moramo prav vse trpeti na tem svetu! Jernej, pa bogi kadilci, mojo sosedo še tašča gleda grdo, ko kadi na balkonu! Veliko strpnosti vsem skupaj, pa lep pozdrav! PISTACIJA

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

1. jun 2007 14:52

ACDC je napisal/a:
Še malo pa bom imel slabo vest ker sem hetero.V to smer gre vse skupaj. Lepo vas prosim homoseksualci in njihovi simpatizerji ,da nam nehate vsiljevat svoje teorije o normalnosti ,nenormalnosti, razgledanosti, strpnosti in še kaj, saj smo vsi kateri pač nismo navdušeni nad homoseksualnostjo homofobični (malo že res postajam glede na to kako nas poučujete kaj je prav in kaj ne) starokopitni, nestrpni, itd… Moram vam povedat ,da me istospolna usmerjenost ne moti, moti pa me, če mi kdo pere možgane. ACDC

 

Kdo se je pa spravil na heteroseksualce? Vedno se skuša večino prikazati ogroženo, manjšino se pa napada. Bush je prikazal Američane kot totalno ogrožene, da mora napasti dve državi, da jih obvaruje.

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

1. jun 2007 14:56

PISTACIJA je napisal/a:
trpeti na tem svetu! Jernej, pa bogi kadilci, mojo sosedo še tašča gleda grdo, ko kadi na balkonu! Veliko strpnosti vsem skupaj, pa lep pozdrav! PISTACIJA

Če tvoja soseda nima balkon pod vami oz. tako, da gre dim direktno v vas, ki ste na svojem balkonu, potem je tašča pač malo preveč nestrpna. Mene motijo kadilci, katerih dim se vali meni pod nos, glede na to da imam denar za svoje cigarete, pa se se odločil da ne kadim.

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

ACDC  

član od: 14.2.2006

sporočila: 36

1. jun 2007 14:59

Ja skoraj sem pozabil, ker se je zadeva odmaknila od bistva teme. Sem proti homoseksualnim posvojitvam otrok. ACDC

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

1. jun 2007 15:12

Meni se zdi, da je bistvo naslednje:

Ne morete metati v isti koš to, da homoseksualci organizirajo shod, ker želijo svoje pravice in nestrpnost. Ne morete reči, da so s tem nestrpni, ker heteroseksualci se pa ne zbirajo na svojih shodih.

JIM NI TREBA. Ker jih nihče ne preganja.

Zato prosim ne metati v isti koš transparenta homoseksualcev, kjer piše: "Želimo enake pravice kot drugi" in slogana kakšnih skrajnih heteroseksualcev, na katerem piše: "Homoseksualci so hudičevo seme, sežgimo jih na grmadi". To pač ni enako.

Eno je če želiš SVOJE pravice, da bodo enake drugim ljudem, drugo pa je če drugim ljudem ne dopustiš pravic, ki jih imaš sam.

In kdor je proti homoseksualnim posvojitvam otrok, se vtika tja, kamor ga ne srbi. Dokler je to njegovo mnenje ok, ko pa tak človek pride na oblast, se začne zatiranje manjšine zaradi večine. Vsak lahko le sebi dovoli, ali bo imel otroka ali ne, ne pa drugim. Izjema so pa seveda DELIKTI, kot so pedifilija, kjer se morajo ljudje pač vtakniti v drugega, ampak tukaj ni bilo govora o zlorabah, ampak o ljubezni.

S svojim mnenjem sicer tvegam, da bo kakšen naročnik plus paketa manj. Ampak to me ne bo odvrnilo, da ga povem. Mislim da je po svetu že preveč zatiranja zaradi barve, spolne usmeritve in nacionalnosti per se. Torej ne na podlagi konkretnega primera, ampak KAR TAKO, ker pač sodiš v neko grupo, ki je ponavadi (vedno?) v manjšini.

Pa lep vikend vsem

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

parangal  

član od: 1.3.2007

sporočila: 21

1. jun 2007 15:34

ežoj, ker tudi jaz verjetno po tvojem mišljenju spadam v "neprijetno agresivno manjšino" s svojimi pamfleti, ti povem, da prav uživam v teh diskusijah, kjer se pokaže zanimanje za določene teme, ki so del nas in katere zavedno odrivamo, še huje, ne želimo diskutirati oz. se zgražamo nad mišljenjem, ki ni enako našemu in ne dojemamo klica v sili, ki ga marsikdo kdaj izreče. Koliko zagrenjenih ljudi je samih in v slučaju stiske (duševne, materialne) se nimajo hrabrosti obrniti na sočloveka - tudi veliko otrok se znajde v takšni situaciji, da ne govorim o ženskah, ki jih možje pretepajo ali celo ubijejo, o materah samohranilkah in neodgovornosti partnerja, o socialni politiki zaposlenih in brezposelnih in kot pravi Jernej, koliko let so bili nekadilci diskriminirani od kadilcev - danes so pa kadilci žrtve. Obsojam vse anomaličnosti pedofilov (katere spoznavamo tudi pri nas z napredkom medijev in želje opozoriti ostalo družbo na izprijenost človeškega karakterja, ki je v večini slučajev zelo izobražen), ne podpiram zaščito lopovov, ki jim jo nudi naša država z zakonom zaščite in želim, da imajo vsi otroci sveta svetlo in varno prihodnost. Kar se pa homoseksualnosti tiče, mi ne ogroža življenja in moje integritete - torej jih pustim pri miru in imam mir z njihove strani. Imam pa pravico do svojega mišljenja, katerega ne silim nikomur, kakor ga tudi nihča ne more meni če se z njim ne strinjam in zaradi tega ne uporabljam žalitev. Srcé je utripajoči organ obtočilnega sistema, ki poganja kri oziroma hemolimfo po telesu. Ritem za delovanje mu lahko dajejo posebna mišična vlakna v okviru srca samega, imenovana ritmovnik, ali pa posebne živčne celice in to srce naj bo vodilo (mimogrede ežoj, če še nimaš težav s srcem, se le te lahko pojavijo v prihodnosti) našega uma in pozitivnih misli. parangal

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

1. jun 2007 16:01

Anamarija1,Dragička,Ežoj...tud jaz sem z vami,se dobimo na pikniku kjer bomo veselo lizali. Anamarija1 je nekje na začetku napisala da ji pri moškem komaj dva zadoščata...dej anamarija povej a si mislila dva tošlna-denarnici.....v vsakem žepu po eden. kuharca37

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti