Homoseksualnost in posvojitev otrok

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8732

1. jun 2007 13:32

Frina, ampak, jaz tega lizanja sladoleda res ne razumem... Mogoče si pa ti tako "grdo" z dolgim jezikom okrog naokrog opletala in lizala tisti sladoled..., pa je mogoče njo asociralo na kaj...

No, jaz ko ližem - beri: jem sladoled... me mož gleda, potem reče: "Daj še enkrat poliži". Potem pa jaz njemu rečem: "V rit se zaleti"!

 

Pozdravček!

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

1. jun 2007 13:51

ežoj je napisal/a:

dragička,

čisto vse si narobe razumela. Iz teh 18 strani bi lahko zvedla da je večina moških pedrov in večina žensk lezbijk ( in ne lezbač - tega ni v SSKJ ). Midva sva na vsej vesoljni kulinariki izjema ( pa tudi Anamarija mi je sumnjiva ) in nas je žih sram.

 

ežoj
Kaj prideš na fish picnic? Anamarija

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8732

1. jun 2007 13:53

A na lizanje sladoleda, Anamarija1?

 

Pozdravček!

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

1. jun 2007 13:55

V tem trenutku se zahvaljujem moji dragi mami, ker mi je pustila da sem jedla in risala z levo roko in me ni tepla, mi vezala roke na stol ali me karkokoli drugače poskusila spremenit, ker nisem hotela pisat z desno roko ter me na tak ali drugačeh način hotela obvarovati pred svetom kjer so pametni samo desničarji. Vsi drugačni, vsi enakopravni.

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

1. jun 2007 13:57

ežoj je napisal/a:

dragička,

čisto vse si narobe razumela. Iz teh 18 strani bi lahko zvedla da je večina moških pedrov in večina žensk lezbijk ( in ne lezbač - tega ni v SSKJ ). Midva sva na vsej vesoljni kulinariki izjema ( pa tudi Anamarija mi je sumnjiva ) in nas je žih sram.

 

ežoj
he he he..Ežoj..res si pojava, sedaj ispade, da ste ti in tebi enako misleči žrtve (Gay populacije), pa sam veš , da temu ni tako..Spretno obračaš besede, svaka čast. Tukaj gre za samo in edino načelo, ki ga sam zelo rad zagovarjam, priznam, da ga kdaj tudi prekršim v besu..." Živi in pusti živeti". Tako preprosto je to!! Nikoli mi ni bilo jasno zakaj se moramo ljudje toliko ukvarjati z postopki, dejanji , načeli, razmišljanji drugih ljudi....ali nimamo s samim sabo dovolj dela...težav...radosti.. Res je, da je človek socialno bitje, to pa še ne pomeni da lahko posega v vsakega in vse. Tvoje/ vaše mišljenje sprejemam takšno kot je in ga spoštujem, to pa še ne pomeni, da nesmem podati svojega mnenja in razmišljanja. In da nebo pomote...nisem gay ( tudi če bi bil...bi bil z dvignjeno glavo) sem srečno poročen in hvala bogu oba z ženo odrtega uma , načel....nimava predsodkov ( edini predsodek ali zgražanje je zame (kar se spolnosti tiče) pedofilija in animal sex....preprosto iz razloga, ker nekateri vpleteni akterji nemorejo prostovoljno odločat o tem ali bodo sodelovali ali ne....in to je predvsem obsojanja vredno. In če nekomu paše "da rije po ...." pa naj...saj s svojim, ne mojim....pa kakršnakoli ta rit že bila ( pozabljaš, da se to "ritje" prakticira tudi v heterosexualni spolnosti... Escada

parangal  

član od: 1.3.2007

sporočila: 21

1. jun 2007 14:03

Strpnost je dvomu hči. (Slavolok zmage, Remarque, Erich Maria, 1897-1970) Kulinarično vodilo je timsko delo, sodelovanje, strpnost med mlajšimi in starejšimi, spoštovanje, prijateljstvo, domišljija, pravica izraziti svoje mišljenje in ne škoditi drugemu, razvijanje razgledanosti na postavljenih temah in uporaba verbalne komunikacije in odkrivanje neznanega okoli nas. Približati naravo, fizikalne pojave, ekologijo, kemične procese, na poljuden in zabaven način. Vsaj takšno je moje razumevanje tega foruma, ki kljub osnovnemu namenu kulinarike, ki je daleč naokoli najboljša, daje članom možnost vprašati, odgovoroti, izmenjati mišljenja in nenadomestljivo vrednost učenja, pa tudi o drugačnosti od sebe in svojega načina življenja. Slovenke in Slovenci smo tudi v preteklosti pokazali, da smo odprt narod, pripravljeni sprejemati tudi drugačnost. Ob podobnih dogodkih v svetu smo znali dokazati visoko stopnjo solidarnosti in podporo miru, strpnosti in pravičnosti. Storimo sedaj to tudi doma, kajti kdor se zna vživljati v druge in stvari gledati z očmi drugih, temu se nikdar ni treba bati za svojo prihodnost. Teme o drugačnosti (lezbijke, geji, odpisani, Strojanovi.....) so bile in še bodo teme našega vsakdana - od posameznika je odvisno kako se bo na njih odzval, kako bo skušal po svojih močeh pomagati celotni skupnonsti. http://www.ljudmila.org/lesbo/lesbo/Lesbo1-8/lesbo1-7 parangal

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4877

1. jun 2007 14:16

Escada, to ni samo pri homoseksualnosti. Tudi vsak kadilec je zdaj z novim zakonom izpadel ta huda žrtev. To pa da nisem mogel jaz 30 let v nezakajen lokal (kje so bile moje pravice, razen odgovora: "pač ne hodi"?) pa nima veze. Vezo ima edino to, da se ne bo smelo povsod več kaditi. Tako da, na zahodu nič novega. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

1. jun 2007 14:24

Frina, moram priznati, da sem danes kupila dve kugli sladoleda, ker sem se spomnila tvoje sestrične....in potem sem to hodeč po Čopovi polizala. Sem si rekla, en sladoled za frino! In zdaj te razumem - če ti nekdo stalno bere levite za nekaj, kar je tebi najbolj običajnega, potem ne moreš občutkov, ki ti jih ob tem vzbuja, enostavno vreči čez ramo (in si misliš, pa kaj je meni to treba?) Ne poznam tvoje sestrične in nimam pojma, ali je v njenem vrednostnem sistemu lizanje sladoleda nespodobno zaradi tega, ker spominja na felatio ali je nespodobno kakršnkoli hranjenje po cesti ali pa to moški lahko počnejo, ženske pa ne...? Pa niti ni važno. Kar je važno, je naslednje: eni imajo svoj vrednostni sistem in če naletijo na nekoga z drugačnim, mu lepo pustijo, da ga prakticira (dokler s tem ne ogroža pravic drugih in vse dotlej vse poteka s pristankom odraslih oseb). Eni pa imajo svoj vrednostni sistem in se začnejo zaganjati v vsakogar, ki nima identičnega in mu hočejo dopovedati, da nima prav, potem, ko pa to ne uspe (in ponavadi ne uspe), postajajo malo neprijetni. Ena gospa s prepovedovanjem lizanja sladoleda teži svojim sorodnikom, en virtualni karakter poskuša z literarizirano ironično distanco dopovedati, da ima prav, vsi ostali pa ne in ubogi on, ker ima prav, pa se to ne sprevidi.... Ampak, ljudje gradimo svoje vrednostne sisteme celo življenje. Tisti, ki so svojemu vrednostnemu sistemu postavili bolj široke temelje, imajo več možnosti, da se bodo skozi življenje več naučili in več doživeli in bodo življenje razumeli kot igro, v kateri enkrat dobiš, včasih pa tudi ne, ampak vseeno je fino. Tisti, ki so pa zadeve bolj na ozko postavili, imajo več možnosti, da se bodo zaletavali v nevidne zidove svojih omejitev in da se jim bo skozi leta povečevala jeza, ker jih tako malo ljudi razume in ta jeza bo vsak dan večja. Kdo bo pa na dolgi rok na boljšem, pa naj presodi vsak sam. Vendelina jr.

parangal  

član od: 1.3.2007

sporočila: 21

1. jun 2007 14:27

Avtor: galyka V tem trenutku se zahvaljujem moji dragi mami, ker mi je pustila da sem jedla in risala z levo roko in me ni tepla, mi vezala roke na stol ali me karkokoli drugače poskusila spremenit, ker nisem hotela pisat z desno roko ter me na tak ali drugačeh način hotela obvarovati pred svetom kjer so pametni samo desničarji. Vsi drugačni, vsi enakopravni. Vse spoštovanje in kapo dol tvoji mami, ki je uspela v tvojem otroštvu zaznati tvojo potrebo levičnosti. In to je tudi ena izmed ne vem koliko drugačnosti, po kateri se ljudje razlikujemo med seboj. V družini imamo tudi pri nas več levičarjev, meni uspeva pisati z obema (levo in desno). Mojo mamo so kregali in tepli v šoli zaradi tega, meni tudi niso pustili (me je učiteljica z lesenim metrom udarila po roki), mlajšim članom pa je sedaj v šoli prepuščena izbira pisanja po svoji volji. Tudi to nekaj pove. Svet se spreminja, tehnični razvoj je zelo hiter in slediti vsem napredkom zahteva veliko vloženega truda v učenje - učimo se vsak dan in kot pravi pregovor: "Rodiš se bedak, še večji umreš", seveda če v tem pregovoru dojameš, da je nemogoče osvojiti vse obstoječe znanje s katerim nas informirajo vsak dan. Podpiram escado in njegov "Živi in pusti živeti". parangal

ACDC  

član od: 14.2.2006

sporočila: 36

1. jun 2007 14:29

Še malo pa bom imel slabo vest ker sem hetero.V to smer gre vse skupaj. Lepo vas prosim homoseksualci in njihovi simpatizerji ,da nam nehate vsiljevat svoje teorije o normalnosti ,nenormalnosti, razgledanosti, strpnosti in še kaj, saj smo vsi kateri pač nismo navdušeni nad homoseksualnostjo homofobični (malo že res postajam glede na to kako nas poučujete kaj je prav in kaj ne) starokopitni, nestrpni, itd… Moram vam povedat ,da me istospolna usmerjenost ne moti, moti pa me, če mi kdo pere možgane. ACDC

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti