Čudovito.
Tudi mene zanima natančen postopek izdelave mošnjičkov.
30.901 ogledov
1/5
5
(5)
12 mozzarelinih kroglic po 0,125 kg
4 stroki česna
0,2 l belega vina
olivno olje
12 tankih trakov pora
Česen drobno sesekljamo, ga na hitro prepražimo na olivnem olju, zalijemo z belim vinom in pokuhamo, da večina vode izpari. S pomočjo steklenice za brizganje smetane pod pritiskom polnimo s česnovo omako mozzareline kroglice, ki jih predhodno segrejemo le toliko, da pridobe prožnost. Vrh mošnjička stisnemo skupaj in ga povežemo s porovim trakom.
pozdravljeni,
se opravicujem za zapoznel odgovor vendar sem bil odsoten...
za zacetek naj povem da nekaj receptov se caka na "strokovni pregled" tako da mislim da bodo kmalo dodani.
mocarelo zmehcas tako da zavres vodo in mocareline krogljice vrzes v vanjo.pustis kakih 5 minut da se cisto zmehca in nato jih z roko oblikujes.
najlazji nacin za nadevati je da hladno omako streses v flaso za smetano na pritisk (cca20€ in se pride prav ko pripravljate kaksne sadne kupe) in enostavno obvije mocarelo okoli brizge in nabrizgas.
meni prilubljeno je tudi tako da vzames najmanjse mocareline krogljice ,jih zmehcas oblikujes z roko mosnjicke in nadevas z zlicko omako...v tem primeru najraje nadevam s sekanico iz cesna in paradiznika...bom pripel se eno taksno sliko ...lp
Torej: imam tisto pumpico za smetano, pa nisem vedela, kam z njo. Obožujem mocarelice, ne maram česna. Za posebno priložnost pripravljam slavnostno kosilo, pa je možno narediti vtis tudi s temi culicami. Če bo čas, prihaja presenečenje.
Ok, culico napihneš, potem najbrž ob luknji raztegneš "uhlje" za zavezat. Kako torej?