Obe čokoladi, maslo in smetano stopimo in ohladimo na sobno temperaturo. Penasto umešamo jajca, sladkor in vanilin in masi primešamo čokolado. Počasi primešamo še moko in pecilni.
Nadevamo v tortni model(namaščen po dnu) in pečemo približno 50 minut pri 165 stopinjah. Ohladimo in 2 krat prerežemo.
Orehe v pečici pečemo pri 170 stopinjah 10 minut in jih nasekljamo.
Zavremo sladko smetano s sladkorjem in vanjo nalomimo obe čokoladi, mešamo, da se čokoladi stopita. Ko je čokoladna krema hladna ji primešamo mehko maslo. Nekaj mešanice prihranimo za okras. Ostali kremi primešamo orehe. Stepamo, da krema naraste in je dovolj gosta za mazanje.
Sestavimo torto:Biskvit, nadev, biskvit, nadev, biskvit (Biskvit lahko navlažimo z nekaj mleka in kakšnim likerjem) Torto premažemo s preostalo kremo in okrasimo z nastrgano belo in jedilno čokolado.