

Preverjen recept za vedno mehke medenjake! Bogato testo z medom in cimetom se med peko spremeni v mehke, aromatične piškote. Preprost recept, ki dovoljuje kreativnost pri oblikovanju in dekoriranju. Popolni za praznično peko z otroki!
50 dag moke
1 čajna žlička sode bikarbone
15 dag masla ali margarine
15 dag sladkorja v prahu
2 jajci
15 dag segretega in ohlajenega medu
ščep cimeta
Iz naštetih sestavin zamesimo testo in ga damo v vrečko ali folijo. Počiva naj 1 uro ali več v hladilniku.
Nato iz testa oblikujemo kroglice poljubne velikosti in jih dajemo v pekač, obložen s peki papirjem.
Pečemo pri 180 stopinjah okoli 12 - 15 minut.
Pečene in ohlajene hranimo v dobro zaprti posodi.
Na surove kroglice v pekaču lahko vtisneš 1/4 jedra oreha ali pa mandelj.
Hvala jade.
Sem se potrudila in jih naredila kar v treh izvedbah. Moji gostje so mislili, da jejo različne piškote
Se pa okus piškota s sladkornim oblivom precej razlikuje od čokoladnega.
Zaradi estetskega videza bom te s sladkornim ledom še večkrat delala.
Lp patrička
Patrička, zelo mi je všeč tale bela, sladkorna glazura. Mi lahko prosim poveš, kako jo delaš, da je tako lepo gladka? Medenjake s klobučkom navzdol pomakaš ali jih premažeš s čopičem?
LP,z
200 g sladkorja sem zmešala z nekaj žlicami pomarančnega soka, tako kot pri teh piškotih http://www.kulinarika.net/recept/sladice/Cokoladno-poma , potem sem pa piškot s spodnje strani "zabodla" z vilico in pomočila v glazuro, počakala da se odteče in odložila na peki papir.
Lp patrička
Sem tudi jaz dodala sliko, kako so mi ratali.
Moram pa priznati, da so to moji najljubši piškoti.
Res so odlični! :)
Beseda božansko ni dovolj. Prišli so res odlični. Delala sem jih točno po receptu in pekla točno 12 minut na 180°.
Sicer nisem navdušenka nad medenjaki, ampak teh sem se pa lotila. Podarila sem jih za božič starim staršem v košarici in bili so odlični. Večino sem jih pojedla kar sama.
Pekla sem jih (poleg drugih keksov) za novoletna darila, in bili so krasni - mehki, aromatični, okusni. Delala sem po receptu, samo namesto da bi dala samo cimet, sem stresla malo mešanice začimb za medenjake.
Prvič delala medenjake in so odlično uspeli. Ko jih začneš jesti, ne moreš nehat!!!! V dveh dneh so vsi zmanjkali, sem naredila že drugo rundo, tokrat z manj sladkorja (100g) in več sode (2 čajni žlički). Dala sem polovico gladke in polovico pirine moke. Mehkost oziroma trdota medenjekov pa je res odvisna, kako dolgo pečeš. Zelo dober recept!!!!
| Kaj jutri za kosilo? | Dragička |
| MOJ vrt | rimljanka |
| malo za hec | Nikita2 |
| Kaj danes za zajtrk | johana |
| Ločevanje živil 90. dni - 5. del | dočka |

Preprosta, ampak odlična jabolčna rolada

Veseli tiramisu