zelo dober in enostaven recept in same palačinke. Jaz sem naredila iz polovice bele in polovice polnozrnate moke, zeeelooo so dobre in prelila sladkanim pirejem borovnic-top :D


palačinke malo drugače
2/5
5
(58)
4 lončki bele gladke moke
2 jajci
4 lončki mleka
pecilni prašek
6 žličk sladkorja
1 žlička soli
V posodo damo moko, sol in pecilni prašek in vse skupaj dobro pomešamo. V eno posodo damo rumenjake, v drugo beljake, ki jih stepemo v sneg. Rumenjakom dodamo sladkor in mleko ter zmešamo z mešalnikom. Zmes dodamo posodi z moko, soljo in pecilnim praškom. S kuhalnico dobro premešamo beljake in dobljeno zmes.
Z majhno zajemalko zajamemo zmes in jo zlijemo na sredino teflonske ponve, da se razlije v premer okoli 10 cm in zapečemo, dokler se ne pojavijo mehurčki. Nato obrnemo in pečemo do zlato rjave barve.
Ker se že dolgo ni nobena oglasila ,bom pa jaz povedala svoje mnenje.Palačinke navadne velikokrat pečem,ampak ameriških pa še nisem nikoli ,in ker ravno danes imamo eno malo pojedino sem prebirala med recepti ,da bi nekaj naredila .Ustavila sem se na tvojem receptu Natalija,ker mi je nekam najbolj sedel.Ravnokar sem jih spekla ,moram te pohvalit za recept ,zraven pa sem naredila maline iz zmrzovalnika,sem jih seveda malo podušila in posladkala.Imam tudi malo sladke smetane in to je to.Lep pozdrav vsem