Pekoče piščančje perutničke
Domači jogurt
jogurt, ki ga brez posebnih pripomočkov pripravimo kar v domači kuhinji
- 4+ ur
- 5
Postopek
Sveže mleko zavremo in ohladimo. Jaz ga zavrem že prejšnji dan, postavim na hladno in poberem plast smetane. Mleko potem segrejemo na 38-42 st., oz. malo topleje, kot je telesna temperatura. Vmešamo z mlekom razredčen jogurt, ter nalijemo po steklenih posodicah, jih pokrijemo, ter vložimo v pečico, ki je le rahlo predhodno ogreta. V pečici naj počiva 4 ure, lahko tudi čez noč. Naslednji dan jogurt ohladimo.
Tako pripravljen jogurt je dober tudi 10 dni, če je shranjen v hladilniku.
Opombe
Tistim, ki pa hočejo slajšo, sadno različico....pa kar veselo z dodatki, od cimeta, medu, pa do sadnih kaš, kosmičev.....
Ko jogurt delate redno, lahko vmešate kar domačega.
Za pripravo ne potrebujeta termometra, le malček vaje, kar pa ne pomeni, da v prvo ne uspe. Za orientacijo je le telesna temperatura, ker se mora vse gibati okoli nje. Še vedno pa je bolje manj, kot več!
Jogurt potrebuje v pečici mir - čim manj tresljajev.
Po zaključku prazničnih druženj vam ni treba skrbeti še za umazano posodo. Izdelki Somat odstranijo tudi najtrdovratnejšo umazanijo in ostanke hrane. #enjoytogether*
*SPONZORIRANO SPOROČILO
Mnenja o receptu
Samo mičken medklic - čim dlje (potem, ko je že trd) ga pustite v pečici, tem bolj kisel bo. Torej, če želite manj kislega, ga ne pustite čez noč v pečici, ampak naj že prej roma v hladilnik.
Takole je delala jogurt moja mama in bil je odličen. Ko sem brala ta recept, je oživel spomin nanjo in zavzela se bom, da ga bom čimprej naredila.
Jogurt delam vedno iz surovega mleka in je odličen.
.....v pečici naj počiva 4 ure...Ves čas (4 ure) prižgani ali pač samo segrejemo in sklopimo, ko damo jogurt noter? Sem ga namreč danes dopoldne naredila in sedaj spet berem in vidim, da lahko razumem na dva načina.
Torej, jaz sem jo sklopila. Kar bo, bo. :)
Tole je pa dobra različica za domač jogurt, če nimaš aparata za pripravo. Sem prepričana, da je isti.
Jaz sem dobila aparat in zato jogurt delam z njim in je enkraten.
Pečico le segrejemo, potem IZKLOPIMO. Piše, da je pečica le predhodno ogreta, nebi pa bilo nič narobe, če bi bila stalna temperatura, je pa malček škoda energije. ;) In bo, bo.....roznik, le poročaj.... ;)
Jaz aparata nimam, in ga tudi ne bom kupila (čeprav je nekoč želja bila), ker sem se navadila tako delat....postane res rutina....
vn1983, jogurt je uspel. Po petih urah sem ga dala iz pečice v hladilnik in čez eno uro smo že poskusili. Do mene je prišla samo ena žlica, a dovolj, da sem ga ravnokar spet dala v peč, ker je odličen. Danes delam 5 kozarčkov, ne tako kot včeraj 2. :)
Domač jogurt lahko 10x množiš, potem pa naj bi kupil novega, če postaja vsakič redkejši (pomeni da ima manj bakterij).
Zmes (jogurt+mleko) naj se nebi mešalo s kovinskimi pripomočki, zato je priporočljiva uporaba lesenih, plastičnih ali steklenih pripomočkov.
Jaz za izdelavo jogurta uporabljam aparat, ki pa ga žal v Sloveniji še nisem zasledila (v Italiji ga dobiš zlahka v trgovinah z gosp.aparati- jogurtiera). Enostavno- premešaš vse in postraviš v lončke (odprte), zapreš aparat, vključiš in počakaš 8-12h. Odličen je!
Enkrat pa sem provala uporabiti namesto jogurta "bakterije", ki sem kupila v lekarni (v Italiji: fermenti lattici), ampak mi je smrdelo- tiste bakterije nimajo najbolj prijeten vonj, so pa praktične ker jih lahko hraniš dolgo, cca.2 leti.
Za izdelavo sadnih jogurtov, se lahko sadje doda takoj, vendar mora biti termično obdelano. Ali pa se doda sirup, sadje iz kompota...
Bom v kratkem napisala nekaj osnovnih različic.
Roznik, sem vesela, da je jogurt uspel.
Jogurt redno izdelujem (1X/teden), vedno iz iste osnove, pa ni nič redkejši. Verjetno bi bil tudi manj kisel, če nebi bilo bakterij, ali pač? Jaz vedno mešam s kovinskim predmetom - metlico in še nisem zasledila, zakaj tega nebi počela. Vem pa, da se tega ne počne pri izdelavi kefirja. Ima kdo kakšno preverjeno informacijo?
Forumi (vroče teme)
Kaj jutri za kosilo? | Dragička |
MOJ vrt | malaga |
malo za hec | anjica1998 |
Kaj danes za zajtrk | johana |
Ločevanje živil 90. dni - 5. del | dočka |
Video recepti
Palačinke z gobami in ajdovo kašo