Hobotnica v solati

FacebookTwitter
Preverjen
Marinka  212.192 ogledov
    morska hrana: ostalo
  • Zahtevnost 1/5
    zelo enostaven recept
  • Ocena 4,9 (7)

Sestavine

📏 Mere·🌿 Začimbe

50 dag hobotnice

jušna zelenjava

list lovorja

nekaj zrn popra

malo kisa

pol čebule

2 stroka česna

Marinada

Kis

Olivno olje

sol in poper

1 strok strtega česna

l žlička drobno narezanega peteršilja

Vse sestavine za marinado zmešamo in s tem prelijemo narezano hobotnico.

Postopek

To vse skupaj položimo v vodo in kuhamo, do mehkega. Jaz kuham v loncu na pritisk in je hitro kuhano. Ohlajeno olupimo in narežemo na 1 cm velike koščke. Prelijemo z marinado in pustimo v njej uro do dve. Solato naložimo v lepe kozarce, na dno lahko damo nekaj zelene solate, okrasimo z rezinami trdo kuhanega jajca in postrežemo.


Predlogi za vino

Več predlogov

  • Facebook
  • Twitter
  • pošljite po emailu

Zraven priporočamo

Mnenja o receptu

še nekaj, ali imajo pri najboljšem sosedu samo eno vrsto hobotnice? Če jih je več, katero kupujete?

Mimika

Lisička, ravno prav sem lačna....Mamamia

Ne mi rečt,mamamia. Jaz sem pa še na 3MD in danes na vodi ........

Pri nas v ribarnicah (tudi pri najboljšem sosedu) prodajajo večinoma navadno hobotnico (lat. Octopus vulgaris). Na tržnicah se v ribarnicah še dobi muškatna hobotnica ali muzgavec (lat. Eledone moschata). Jaz kupujem oboje, muzgavci so manjši, krajši čas se kuhajo in imajo malce drugačen okus. Moji doma imajo rajši muzgavce.

V Leclercu je spet v akciji muškatna hobotnica mislim , da 1.600,00 sit za kilogram.

Ravnokar sem kupila sveže muzgavce. Prodajalka mi je rekla, naj jih kuham 40 minut. Sledi vprašanje, ali naj kuham svežo ali naj jo prej zamrznem?

Ali moram kaj lupiti po tistem, ko je reč kuhana?

Sarabande, prvič bom jedla muzgavce. Če mi bodo bolj všeč kot hobotnica, tako kot praviš ti, bo dobro, ker so cenejši.

mimika

Jaz muzgavce kuham vedno sveže. Manjši so od navadne hobotnice in nikoli niso tako žilavi. Preden jih dam v lonec, olupim le kožo z vrečastega telesa, lovke pa ne lupim. Kar se tiče trajanja kuhanja, najbolje je, če med kuhanjem preverite čvrstost mesa z vilico. Mislim, da bi 40 minut moralo biti dovolj.

Še eno vprašanje neuke kuharice. Kako olupite kožo? Jo samo potegnete proč ali je treba kaj sproti rezati proč?

Samo jo potegnete proč potem, ko odrežete glavo z lovkami.

Sarabande, mojim vprašanjem ni videti konca. Še glede čiščenja. A mi lahko napišeš redosled čiščenja in kateri deli so potem uporabni? Hvala.

mimi

Za pošiljanje mnenj je potreben vpis ali prijava!

Podobni recepti

Najbolj vroči recepti: marec