Pomoč pri peki kruha

Mygrace

sporočila: 6506

26. jan 2012 17:47

Prvič slišim za lamo. Lušno

"Nekaj za čez" pa ena moja reče tudi "Nekaj za dol potlačit".

Mygrace

Natalija 84  

član od: 20.5.2011

sporočila: 46

2. feb 2012 6:26

Natalija 84 je napisal/a:

Lep prijeten pozdrav vsem!!!!

Sprašujem mojstrice ,ki ze dolgo pečete doma kruh ....sama kruh ,ki je pecen je zalo dober mehak to se pravi sama vsebina je zelo dobra po našem okušu .Sprašujem zakaj mi kruh v pečici  POČI  .Hvala za pomemben odgovor  vsem zelim  lep prijeten začetek tedna in da vam uspe speči dober domač kruh.HVALA



Natalija 84

Pripšla do rezultata  zakaj mi kruh med peko poči,,,,,,,,,,,,,premalo kvasa .Lep prijeten četrtkov dan vsem zelim

 

Natalija 84

sabina muhič  

član od: 8.1.2012

sporočila: 5

2. feb 2012 17:12

Suhi kvas ni tako dober kot sveži. res je da je razlika samo v vodi- suhemu kvasu je odvzeta. meni je najboljši kvas Fala. Če kruh ne pečeš sproti priporočam uporabo vode namesto mleka, zdrži več dni. Lahko dodaš malo navadnega jogurta, da kruh ostane svež. Kvas in sol ne smeš zmešati skupaj! Sol potreseš ob robovih posode predno zamesiš testo. Moko je potrebno presejati, da je bolj zračna in kruh lepše vzhaja. skorja je zelo lepa, če jo namažeš pred peko z oljem in ne mlekom ali jajcem.

 

sabina muhič

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

2. feb 2012 17:17

To da se kvas in sol ne smeta mešati ni res. To potrjuje kvasno - solna emulzija. Poskusite. Super je.

Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

ZRNEK  

član od: 18.11.2006

sporočila: 4

2. feb 2012 17:48

Natalija 84 je napisal/a:

Natalija 84 je napisal/a:

Lep prijeten pozdrav vsem!!!!

Sprašujem mojstrice ,ki ze dolgo pečete doma kruh ....sama kruh ,ki je pecen je zalo dober mehak to se pravi sama vsebina je zelo dobra po našem okušu .Sprašujem zakaj mi kruh v pečici  POČI  .Hvala za pomemben odgovor  vsem zelim  lep prijeten začetek tedna in da vam uspe speči dober domač kruh.HVALA



Natalija 84

Pripšla do rezultata  zakaj mi kruh med peko poči,,,,,,,,,,,,,premalo kvasa .Lep prijeten četrtkov dan vsem zelim

 



Natalija 84

Nataija 84, dva možna razloga sta da kruh poči:

- prvi in najbolj verjeten je da je premalo vzhajano. Ko daš kruh v že ogreto peč se skorja naredi zelo hitro, kvasovke v kruhu pa še vedno "norijo". Sedaj se ti verjetno poraja vprašanje kako vedeti kdaj je kruh dovolj vzhajan? Najbolje ugotoviš tako, da s prstom pritisneš v testo in če se testo vrne v prvotno obliko ni dovolj vzhajano. Najbolje je da se "luknja" izravna do polovice.

- drugi manj verjeten pa je da je testo vzhajalo nepokrito in se je med vzhanjanjem na njem naredila suha plast. V pečici testo ni več elastično in zato poči.

Skoraj prepričan sem, da ni vzrok v premajhni količini kvasa, saj se testo sploh ne bi dvignilo

 

ZRNEK

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

6. feb 2012 21:54

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Za 200g bi vzela 1 majhno zravnano žličko (Tisto žličko, ki je merica obenem).

 Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 26. 2012 20:36

 

Hvla Vanja, že parkrat sem preizkusila in je uspelo, kvasa je ravno prav.

tulka

Boris1  

član od: 14.3.2006

sporočila: 78

7. feb 2012 21:52

VSAK DAN PEČEM V SLUŽBI 30 DO 40 KG RAZLIČNIH KRUHOV (AJDOV, KORUZNI, BELI S ČEBULO, MAKOV...) IN SICER POL KILOGRAMSKE HLEBČKE.

OSN. RECEPT:

NA 1 KG MOKE:

 

1 FALA KVAS

1 ŽLICA SOLI,

1 DL OLJA, LAHKO OLIVNO

TEKOČINA- TOPLO MLEKO ALI VODA CCA 7DCL.

KVAS RAZTOPIŠ V NEKAJ TOPLE VODE IN VSE SKUPAJ ZMEŠAŠ! POANTA JE V TEM, DA MEHKEJŠE JE TESTO ( PO DOMAČE POCASTO) BOLJ BO KRUH MEHAK IN RAHEL!

 

STEHTAŠ HLEBČKE PO CCA 50 DAG IN JIH VZGAJANE PEČEŠ TOČNO IN NIČ VEČ KOT 20 MINUT PRI 220 ST.C - VENTILATORSKA PEČICA.

 

SREČNO!!

piki-poki

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

7. feb 2012 22:05

Joj, Boris1, pa saj lahko normalno poveš, ni treba vpiti. Skratka, preidi na normalne, male črke, velike tiskane se štejejo za vpitje. Za nasvete pa vseeno hvala.

rimljanka

litops  

član od: 11.1.2010

sporočila: 26

8. feb 2012 8:40

Meni pa prav fino, če kdaj kdo vpije,ker ne rabim očal....saj jih vedno iščem????? Dvom,da je imel  namen vpiti na nas,ampak vse pride prav aneda???

Hvala za nasvete Boris1.

Lep dan vsem

litops

Boris1  

član od: 14.3.2006

sporočila: 78

8. feb 2012 16:14

Ja rimljanka, ni blo mišljeno kot vpitje, to prvič slišim.... Če bi bilo mišleno vpitje, bi verjetno na konec postavil kakšnih 5-6-7-8- klicajev, kaj pravite?! In zakaj naj bi vpil, če delim mnenje o peki kruha? pač sem imel vklopljene velike črke, poleg tega pa tako kot pravi litops, nekateri se manj matrajo prebirati velike črke mogoče je bil tut to moj namen.

Hvala in lep pozdrav.

piki-poki

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti