Samo enkrat so mi uspeli. Vsi naslednji poizkusi so bili suhi ali trdi. Zmanjšala sem le sladkor in čokolado v prahu. Po logiki bi morali biti bolj sočni, ampak so ravno nasprotno. Zakaj?
Bo pač treba še enkrat poizkusiti po originalnem receptu...
miniaturni rženi hlebčki, ki pa so sladki, narejeni iz orehov, čokolade v prahu, jajc, sladkorja in ostre moke!
80.149 ogledov
5
(18)
3 jajca
20 dag sladkorja
25 dag zmletih orehov
20 dag čokolade v prahu
4-5 žlic ostre moke
sladkor v prahu
Sladkor in cela jajca penasto umešamo. Dodamo moko, čokolado in orehe.
Iz mase z vlažnimi rokami oblikujemo za oreh velike kroglice. Kroglice povaljamo v sladkorju v prahu. Naložimo jih v pekač. Naj bodo kar precej narazen, saj se kroglice zelo razlezejo.
Pečemo na 180 stopinjah približno 20 minut .
Pečeni piškoti izgledajo kot pravi miniaturni rženi hlebčki!
Tudi sama že precej let pečem tovrstne piškote (pri meni se jim reče "kmečki kruhki") po podobnem receptu (na 3 jajca 25 dag orehov, vendar le 15 dag sladkorja, in 15 dag čokolade ter 2-3 žlice moke, iz beljakov pa naredim sneg), ki mi je bolj všeč kot večina drugih (tudi na Kulinariki), ki so s kokosom, meni pa se zdi najbolj "plemenita" kombinacija samo čokolada z orehi.
Vendar je bistvena razlika: KRUHKI SE PEČEJO 12 MINUT NA 160 STOPINJAH! Preizkušeno, če se pečejo dlje, so trdi!