Kostanjeve kockice

FacebookTwitter
Preverjen
.packa.  57.125 ogledov
    sladice: pecivo
  • Zahtevnost 3/5
    srednje zahteven recept
  • Ocena 5 (2)

Sestavine

📏 Mere·🌿 Začimbe

Za biskvit:

400 g kostanjevega pireja

200 g sladkorja

6 jajc

100 g čokolade v prahu

1/2 pecilnega praška

Za nadev:

250 g kostanjevega pireja

120 g margarine

80 g sladkorja

2 vanilijeva sladkorja

2 žlici ruma (po želji)

Za preliv:

200 g čokolade

100 g margarine

2 - 3 žlice olja

Postopek

Biskvit:

kostanj skuhamo, olupimo in spasiramo. Penasto zmešamo sladkor in rumenjake, dodamo čokolado v prahu, spasiran kostanj, pecilni prašek in na koncu čvrst sneg 6 beljakov. Pečen in ohlajen biskvit horizontalno prerežemo na 2 dela in napolnimo z nadevom.

Nadev:

vmešamo margarino in sladkor, dodamo kostanj, vanilijev sladkor in rum.

Za preliv nad soparo raztopimo čokolado in margarino. Prelijemo po biskvitu in okrasimo po želji. Postavimo v hladilnik, da se dobro ohladi.


Predlogi za vino

Več predlogov

  • Facebook
  • Twitter
  • pošljite po emailu

Zraven priporočamo

Mnenja o receptu

Čao,

no, pa sem pozabila še tole vprašat oz. komentirat, kar se sicer tiče biskvitnih sladic na sploh. In sicer vedno občudujem, ko vidim sladice takole lepo narezane. Res, kot bi bile "polikane". Jaz sem poskusila že vse živo, pa mi ne rata tako lepo. Zelo rada namreč pečem, ampak vedno je potem problem, kako biskvite, torte,...potem takole čudovito razrezati, ker saj veste, tudi lepo mora biti, ne samo dobro, še posebej, če pečeš za kako slavje. Prosim, zaupajte mi, kako to naredite ve. Packa, tale tvoj biskvit je narezan 1a!

Živjo,

mene pa zanima, koliko časa pečemo biskvitno osnovo?

Obožujem vse,kar je s kostanjem!Me pa zanima,če bi se biskvit lahko naredil tudi s kupljenim kostanjevim pirejem..

Boonkoo, jaz kostanjeve sladice vedno delam s kupljenim kostanjevim pirejem. Glede na količino dela, če ga delaš sam, ali na ceno, če ga kupiš, pa se mi zdi, da ga je škoda v večji količini dajati v biskvit, kjer ga, kot ste že same povedale, skoraj ni čutiti. Rajši naredim kakšen rahel biskvit, npr. z mandlji, iz kostanjevega pireja pa naredim kremo na masleni ali smetanovi osnovi.

Pozdravljeni!

Packa mene pa zanima kako vam uspe, da čokolada nič ne "poka"? Ali je to kaka posebna skrivnost?

Hvala

Lp Medek

NAredila kocke, ki so zelo dobre. Predvidevala sem, da ne bodo sočne in res, dajo se jesti kar z roko. Če odštejeo možnost popacanja zaradi čokolade.

NA srečo sem uporabila izdelavo pireja s pomočjo stiskalnice za česen, kar me je tudi motiviralo za izdelavo kostanjevih sladic.

Naslednjič bom poskusila eno od tort iz baze.

Jaz pa sem danes naredila rolado z tole kostanjevo kremo, sicer dobra krema, prevladuje pa okus ruma ne pa kostanja, vendar zelo je bila dobra, slika pa sledi.

Navdušena sem nad biskvitom, saj je rahel in se je zelo lepo dvignil.

Ker ne maramo margarinastih krem, sem za nadev uporabila 400 g kostanja, 500 g mascarpone sira, in po občutku med in rum. Po vrhu pa čokoladni ganache... Super sladica!

Za pošiljanje mnenj je potreben vpis ali prijava!

Podobni recepti

Najbolj vroči recepti: marec