kuhanje,jesen,poletje,pomlad,zima,vegetarijanstvo,glavne jedi,priloge,tople predjedi,jedi s sirom,kosilo,malica,večerja

Štruklji na enostaven način

FacebookTwitter
Preverjen

631141  130.520 ogledov
    sirove jedi
  • Zahtevnost 1/5
    zelo enostaven recept
  • Ocena 5 (26)

Sestavine

📏 Mere·🌿 Začimbe

50 dag skute (najboljša je iz loških mlekarn)

2 jajci

20 dag moke

1 žlička soli

Postopek

Vse skupaj zmešamo. Na moker prtiček vlijemo maso, ki naj ne bo gosta. Ne vgnetemo jo v v testo, ne dodajamo moke ampak skoraj polijemo na prtiček. Prtiček zavijemo, povežemo z nitjo in kuhamo cca. 30 minut v osoljenem kropu. Štruklje odvijemo, razrežemo in zabelimo z drobtinicami prepraženimi na maslu.


Predlogi za vino

Več predlogov

  • Facebook
  • Twitter
  • pošljite po emailu

Zraven priporočamo

Mnenja o receptu

Recept me je pritegnil bolj zaradi debat okoli njega kot zaradi vsebine, a je bilo vredno. Včeraj sem naredila tele štruklje in bilo je res odlično. Vse pohvale za tako enostaven in predvsem dober recept!

Vzela sem tretjino moke in dve tretjini zdroba, vse zmiksala v multipraktiku-praktično nič dela!

Tudi pri nas smo danes jedli te enostavne štruklje, ampak recept pa kljub užaljenosti avtorja ni napisan enostavno. Treba se je pač vživeti v vlogo tistega, ki te jedi še nikoli ni pripravljal.

Ko recept prvič bereš, ti res ni povsem jasno, česa ne vgnetaš v testo in kako ne dodajaš moke, če jo potrebujemo 20 dag.

Jaz sem štruklje nalašč pripravila točno po receptu, uporabila sem le tolminsko skuto, ker loške nisem dobila. Masa ni bila tekoča, pač pa kar testasta. No, pa so bili štruklji tudi odlični in naslednjič bom že lahko uporabila še nekoliko svoje domišljije.

Enkratno, enostavno, skratka čestitam. V soboto sem jih pripravila z dodatkom sladkorja in rozinami.

V trenutku jih ni bilo več.

Štruklji so res enostavni in zelo, zelo dobri.Zanima me, če obstaja podoben recept še za orehove štruklje.Darja

Če prav razumem je tako. Vse skupaj zmešamo "na suho", potem do damo na servet, in sicer v obliki "klobase", ki jo potem zavijemo in skuhamo? Ali sem prav razumela?

Struklje sem naredila tako, da sem moko zamenjala z psenicnim zdrobom in so bili se boljsi kot z moko.

Lep pozdrav,

Klavdija

Staša!

A celotno količino moke zamenjaš s kosmič ali kombiniraš???

Lepo prosim, a lahko katera čisto na kratko napiše postopek, kako je delala? Ker meni namreč ni najbolj jasno in ne bi rada vrgla stran časa in sestavin :) Pa še brez kosila bi ostali ;) LP

V multipraktik das skuto, 2 jajca , moko ali zdrob, vse skupaj zmiksas. Na moker servijet v vrsto v obliki klobase nalozis maso, zavijes, prevezes z cvernom in kuhas v slanem kropu.

LP,

Klavdija

Naredila z zdrobom!!Druzinski clani sploh niso imeli casa hvaliti tako so bili dobri!!!!

Za pošiljanje mnenj je potreben vpis ali prijava!

Podobni recepti

Najbolj vroči recepti: februar