Napakice napake

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

9. feb 2007 12:29

Mogoče ne bi bilo narobe, če bi kdo napisal kaj o disleksiji. Potem bi bili morda tudi slavisti (ki bi to motnjo morali poznati) bolj strpni do določenih črkovnih zamenjav. Verjamem, da imajo mnogi široko obzorje znanja, vendar ga ravno zaradi te motje in netolerantnosti ostalih ne delijo (mo) z ostalimi. Je pa dobrodošel vsak dobronamerni popravek ali nasvet. kobra 1

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

9. feb 2007 13:23

Mene pa nič ne moti kako nekateri pišejo, ali pravilno slovnično ali ne. Včasih se ob kakšnem sporočilu prav nasmejim. Bolj me moti vsebina sporočil, ko nekateri delijo nasvete, za katere nihče ne prosi . zvezdica55

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

9. feb 2007 13:45

Neeeeeee, Cherry, Atina, lepo vas prosim, zakaj bi se umaknile, vsaj tako se bom kaj naučila. Pripravila sem si zvezek, tiskala sem kar sem prepričana, da mi bo prišlo prav, in zdaj bi šli??? Kam pa? Grem z vama . Še malce, da se opogumim pa bom tudi jaz kaj vprašala. lp Anamarija Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 09. feb 2007 13:46:34

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

9. feb 2007 14:22

Anamarija, ti raje napiši, kje za vraga se nahaja kantina, v kateri so tako lepo pršut, šalamini (ups), ombolo in ostale dobrote obešeni. Pripiši tudi, če premorete kakšnega zlobnega psa. (Prejšnji vikend sem tam nekje nabirala regrat, pa sem si veš čas mislila, kako lepo bi bilo, če bi človek točno vedel in počakal, da se malo zmrači. ) fresh

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

9. feb 2007 14:44

Meni se zdi ta tema super. Nekateri bi morda radi osvežili slovnico in pravopis, pa v vsakdanjem življenju enostavno nimajo možnosti. Sicer pa nihče nikogar ne sili. Forum je velik in kogar ta tema moti, si lahko prebere kaj o muckih, kužkih ali Hoferju. Tem je dovolj za vse - za vedoželjne, za tiste manj vedoželjne in za zoprne tudi. ivonja

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

9. feb 2007 14:53

Mene nič ne moti, če niso vse vejice na svojih mestih, pa tudi s-ji in z-ji niso tako problematični. Meni je važno, da razumem, kaj mi hoče nekdo povedati. Če je pa malo popačene slovenščine vmes, se pa malo nasmejem in grem dalje. Lep pozrdrav in smejte se! Pa še tole. Kdor ljubi čisto pravo slovenščino, pa naj piše tako. Torej po želji. buča

Scorpy  

član od: 3.2.2006

sporočila: 335

9. feb 2007 15:20

hej, plopsa, si me spomnila s to spakedranščino ... to je sicer staro, ampak vseen, jaz sem crkavala od smeha: Slon in Sadež imata "tečaje" Naučimo se ljubljansko in Naučimo se štajersko - to je bilo v neki oddaji na radiu. Mislim pa, da bi moralo najti, če vpišete to v google. Če kdo še ni slišal, mu priporočam Scorpy

Pekarica  

član od: 10.10.2005

sporočila: 255

9. feb 2007 15:38

Zelo sem občutljiva na slovnične napake, ampak nekoliko manj recimo na Kulinariki, znorim pa takrat, ko se peljem mimo smerokaza na katerem preberem: recimo Moravske toplice. Takrat bi pa nekoga pošteno za ušesa. Ali pa v trgovini napišejo, da je cena svinskega mesa ...,pa jih opozorim, da z napismo nekaj ni v redu, oni pa, da je cena res takšna kot jo lahko jasno preberem. Zgrozim se tudi pri kakšnih filmskih podnapisih. Takrat pa znorim, ker vem, da so plačani za to, stvar spregledali. Pekarica

SINEJA  

član od: 22.9.2006

sporočila: 676

9. feb 2007 15:40

Mene ne moti,če kdo piše v svojem narečju npr.tumpika in še kdo,se prav nasmejim.Najbolj važno je da znamo dobro kuhati,saj smo na kulinariki. SINEJA

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

9. feb 2007 15:43

Pekarica, kaj pa je narobe z "Moravske toplice"? fresh

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti