Mirena- hormonski vložek

onija  

član od: 21.11.2004

sporočila: 99

24. jul 2009 20:44

Ko sem brala bubo sem skoraj pomislila, da berem sebe. S to mireno je bila pri meni sama groza (leto in pol neprestane krvavitve, zvijanje, boleče dojke, zadnja sva meseca sem bila še z živci čisto na koncu, skoraj histerična, občutljiva,...). Potem sem rekla ginekologu naj mi jo odstrani. Danes spet živim normalno.

onija

RESICA  

član od: 5.10.2008

sporočila: 23

6. avg 2009 13:44

Tud jest se strinjam z bubo.Imam tud tri otroke,tk da zaščito rabm,prej sem imela tablete zdej pa od januarja ,krvavitve imam bna 14 dni, noro izpadajo lasje,težike in otekle noge,mislim ,da bo treba k ginekologinji RESICA

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

7. avg 2009 13:15

Očitno jo nekatere ne prenašate - saj, ne da me kaj briga, ampak, če imate 3 otroke in jih ne mislite več imet, hkrati pa imate težave s kontracepcijo - zakaj, za vraga, ne greste na sterilizacijo? lp, vanjatajnsek

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

7. avg 2009 13:21

vanjatajnsek je napisal/a:
Očitno jo nekatere ne prenašate - saj, ne da me kaj briga, ampak, če imate 3 otroke in jih ne mislite več imet, hkrati pa imate težave s kontracepcijo - zakaj, za vraga, ne greste na sterilizacijo? lp, vanjatajnsek
pri moških je ta poseg bistveno lažji. Seveda, mora bit mož za to. Midva se z mojim pogovarjava ot em, ker ne želiva, da bi jaz jemala tablete še ene 25 let.oz hormone. zdaj rabiva za nekje 5 let eno zaščito. ravnokar sem prekinila z tabletami zaradi hudih migren, ki so me držale po 48 ur. Groza. sem se pa že slišala z mojim ginekologom in je predlagal, da bi s dala Mireno ali pa Nuvaring. ( tak gumijast obroček) Mi je povedal, da ta Nuvaring deluje samo lokalno, Mirena pa gre deloma po ostalem telesu ( hormoni Mirene ) in je zato kao bolj ok. Se še nisem odločla. Pregled imam komaj 1.9. in bomo en mesec brez zaščite, pol se bom morala pa odločit. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

ally82  

član od: 2.10.2007

sporočila: 91

7. avg 2009 14:10

vanjatajnsek je napisal/a:
Očitno jo nekatere ne prenašate - saj, ne da me kaj briga, ampak, če imate 3 otroke in jih ne mislite več imet, hkrati pa imate težave s kontracepcijo - zakaj, za vraga, ne greste na sterilizacijo? lp, vanjatajnsek
Se popolnoma strinjam z odgovorom, ki ga je podala Katarina K. Ne vem zakaj bi morale vedno ženske poskrbeti za zaščito. Zakaj bi se morala izpostavljati splošni narkozi (no lahko tudi lokalni) in z vsemi riziki, ki jo le-ta prinaša. Moja sestra se je odločila za sterilizacijo in ko jo je moj mož gledal in poslušal je rekel, da slučajno meni nebi kdaj prišlo kaj takega na pamet. Seveda imamo tudi ženske, ki rečejo, da to ni nič takšnega, da bi to še ponovile,... Ampak nismo vse enake. Skupaj sva si nato pogledala na netu, kakšen je postopek vazektomije pri moškem. Najin skupen povzetek je bil, da je to veliko lažje in enostavneje, če se za sterilizacijo odloči on in ne jaz. Ko bo napočil čas,... »The scary part about human stupidity is not how dumb an average person is, but the fact that, by definition, half the population is even dumber than that!«

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

7. avg 2009 19:34

In ne samo glede narkoze, problem je, da lahko nastopi prisilna mena in hormoni podivjajo pri sterilizaciji. Enim ni problem, pri enih pa so velike težave. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

7. avg 2009 20:30

Sterilizacija - vazektomija Sterilizacija je vse bolj običajna metoda kontracepcije pri moških. Je pa poseg potencialno nepovraten. Sterilizacija pri moškem je varna oblika kontracepcije in je skoraj 100-odstotno zanesljiva. (Foto: iStockphoto) Tveganje za zaplete pa bistveno nižje kot pri sterilizaciji ženske. Semenovoda, po katerih potujejo semenčice iz mod v penis, podvežejo ali prerežejo. Po operaciji v izlivu ni več semenčic, in zato ne more priti do oploditve. Sicer pa poseg ne vpliva na potenco. »Vir: dr. Miriam Stoppard – Zdravstveni vodnik za vso družino«, prevod: Mateja Pirš, Barbara Krevel, Martin Kocjan, Sabina Lodrant, Senja Požar, Liza Grčar, Marjeta Koren, Mladinska knjiga Založba, leto objave 22.02.2007. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

7. avg 2009 20:45

katarina k od kje podatek da hormoni podivjajo,nastane prisilna mena?...imam 3 kolegice po sterilizaciji vse zelo zadovoljne in brez posledic...poglejte jaz sem bila 3x operirana krčne žile na nogah .po operaciji in narkozi vse ok...znanka je pa trpela 3 mesece z hudimi bolečinami v nogi in otekanju...tako da če je una imela probleme ni pogoj da jih bom imela tudi jaz. kuharca37

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

7. avg 2009 20:49

kuharca37 je napisal/a:
katarina k od kje podatek da hormoni podivjajo,nastane prisilna mena?...imam 3 kolegice po sterilizaciji vse zelo zadovoljne in brez posledic...poglejte jaz sem bila 3x operirana krčne žile na nogah .po operaciji in narkozi vse ok...znanka je pa trpela 3 mesece z hudimi bolečinami v nogi in otekanju...tako da če je una imela probleme ni pogoj da jih bom imela tudi jaz. kuharca37
ja itak, da ni pogoj, da vsi enako prenašamo spremembe v telesu. glede motenj po posegu pri ženski, sem pa brala na enem drugem forumu. In ni bila samo ena, ki se je pritoževala. S tem nisem želela povedat, da je sam poseg za vse ženske problematičen, ampak, da obstaja možnost, da pol ni vse ok. no sej ravno tako kot pri ostali kontracepciji, le da z jemanjem tablet lahko prekineš, če ti povzročajo težave, pri takem posegu, pa ni povratka. No sej samo moje mnenje. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

buba11  

član od: 11.2.2005

sporočila: 28

7. avg 2009 21:20

Očitno jo nekatere ne prenašate - saj, ne da me kaj briga, ampak, če imate 3 otroke in jih ne mislite več imet, hkrati pa imate težave s kontracepcijo - zakaj, za vraga, ne greste na sterilizacijo? lp, vanjatajnsek To je bilo napisano kot da če imaš 3 otroke je potem naša starost tam nekje od 35-40let da lahko greš na sterilizacijo. Meni če se ne motim da je možna pri 35 letu manjka še približno 5-6 let in tako tudi partnerju. buba11

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti