Mirena- hormonski vložek

lojzella  

član od: 12.7.2009

sporočila: 117

3. sep 2009 12:42

jaz imam pri svojih 36 letih že par let spremembe na mater.vratu in zelo odebeljeno sluznico,pa skoraj vedno sem imela gost temen smrdeč izcedek,pa mi je moj ginekolog svetoval mireno in je enkratno že skoraj dve leti. Brez menstruacij,brez izcedkov,pa še kar je najvažnejše...bris se je izboljšal. lojzella

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

4. sep 2009 14:40

Imam jo že skoraj 5 let. Na začetku je bilo nekaj problemov v obliki nerednih menstruacij, vendar pa je bila že prva zelo kratka in rahla. Po nekaj mesecih se je vse uredilo. Sedaj sploh ne potrebujem več navadnih vložkov, le mini/dnevni so dovolj. Katarina K, držim pesti, da se tudi tebi odnese. girica

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

9. sep 2009 18:52

Evo prvi dan migrene je za mano. Upam, da jih ne bo več. Prejšnji petek so mi vstavli Mireno in čez par dni že prva migrena. Prav žalostna sem. je bla pa tako huda, da sem bruhala in sem komaj preživela dan. Kaj je mela katera tako migreno na začetku, ko se telo še ni navadlo na Mireno, pa se je pol uredilo? Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

MYCHELLE  

član od: 13.8.2005

sporočila: 254

9. sep 2009 19:08

Ja, imam že drugič mireno. Tudi glavobolov sem imela prej in občasno še sedaj. Vendar sem opazila, da sem imela migrene zaradi spremenljivega razpoloženja v tistih dneh. No, vsaj zdi se mi, da je tako. Zadovoljna sem z mireno. MYCHELLE

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

3. maj 2010 8:14

No da spet malo osvežim temo :) Tudi jaz še vedno razmišljam o Mireni. Kontracepcijske tablete imam že okrog 15 let, seveda z prekinitvami zaradi dveh nosečnosti. Po tridesetem letu me dan pred vsako menstuacijo zelo boli glava. Razmišljam da bi prešla na Mireno, sam mi ni najbolj logično, da skoraj, ali celo zgubiš menstruacijo. Prvo kar mi pride na pamet je, da ni zdravo. Saj to je vendar naraven proces? Vem pa da tudi KT niso "zdrave". Ali tudi mirena vpliva na povečanje ali zmanjšanje teže? KATARINA K. kako se ti obnese sedaj po teh mesecih, je kaj bolje? Teka Sporočilo je spremenil(a) Teka dne 03. 2010 08:17

angie.orhideja  

član od: 14.7.2008

sporočila: 866

3. maj 2010 10:35

Mirena ne vpliva na spremembo teže. Jaz jo imam sedaj že 2 leti in sem zelo zadovoljna, nimam nobenih problemov. Menstruacijo pa zgubiš zato, ker mirena sprošča nekaj, kar preprečuje odebelitev sluznice in zato pač ne more priti do krvavitve. Malo še povprašaj svojega ginekologa, drugače pa naj te nič ne skrbi...če ne bi bilo zdravo, jo ne bi priporočali ginekologi. To je moje mnenje.. LP angie

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

3. maj 2010 20:53

Teka je napisal/a:
No da spet malo osvežim temo :) Tudi jaz še vedno razmišljam o Mireni. Kontracepcijske tablete imam že okrog 15 let, seveda z prekinitvami zaradi dveh nosečnosti. Po tridesetem letu me dan pred vsako menstuacijo zelo boli glava. Razmišljam da bi prešla na Mireno, sam mi ni najbolj logično, da skoraj, ali celo zgubiš menstruacijo. Prvo kar mi pride na pamet je, da ni zdravo. Saj to je vendar naraven proces? Vem pa da tudi KT niso "zdrave". Ali tudi mirena vpliva na povečanje ali zmanjšanje teže? KATARINA K. kako se ti obnese sedaj po teh mesecih, je kaj bolje? Teka Sporočilo je spremenil(a) Teka dne 03. 2010 08:17
glavobole imam še vedno pred Menstruacijo. Tisti pri ovulaciji so izzveneli. Ni več tako hudo, kot na začetku in ne bruham več zraven. nekako se da živet, čeprav mam še vedno tudi po 48 ur glavobol. si kupujem coffetin in si s tem pomagam, čeprav se mi ne zdi najboljša varijanta, da se še s tem filam. za zdej ne vidim druge rešitve. Kondomi se mi zdijo premalo varni. sej enega otročka bi še imela, ma nimam zaposlitve, ne bi blo porodniške,... ne gre in moramo bit 100% glede zaščite. Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

3. maj 2010 20:58

angie.orhideja je napisal/a:
Mirena ne vpliva na spremembo teže. Jaz jo imam sedaj že 2 leti in sem zelo zadovoljna, nimam nobenih problemov. Menstruacijo pa zgubiš zato, ker mirena sprošča nekaj, kar preprečuje odebelitev sluznice in zato pač ne more priti do krvavitve. Malo še povprašaj svojega ginekologa, drugače pa naj te nič ne skrbi...če ne bi bilo zdravo, jo ne bi priporočali ginekologi. To je moje mnenje.. LP angie
to zadnje se ne bi lih strinjala, ma nima veze. Glede teže. jaz mam malo probleme s tem nihanjem. Sem opazla, da sem prav požrešna določeno obdobje, in mam prav filing da me hormoni dajejo, ker drugič spet sem čisto ok in se ne nažiram. po moje je odvisno kako ti telo reagira na hormone oz kako jih sprejema. Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti