Mirena- hormonski vložek

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

9. dec 2008 9:04

OK, prepričale ste me. Nisem vedela, priznam svojo zmoto!

 

Atic,

a ti je naredila ginekologinja oboje naenkrat? Mislim staro ven in novo noter?

 

Lep dan vam želim, pri nas je tak lep , da človek ne more biti slabe volje!

jasna

naj  

član od: 21.12.2007

sporočila: 69

9. dec 2008 9:06

Tudi jaz imam od septembra vstavljeno mireno in sem zelo zadovoljna. Vstavitev me je bolela zelo malo. Zelo rahlo krvavitev sem imela en mesec po vstavitvi, potem pa nič več. Sedaj se mi na tisti dan, ko naj bi dobila menstruacijo pojavi izcedek tisti dan. naj

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

9. dec 2008 9:59

Če ne prenašate kemične zaščite, je pa treba poskusiti s kondomi ali sterilizacijo. Slednja mi je še najbolj všeč, če je oseba starejša.

Sama nisem zadovoljna s KT, ker so mi popolnoma ubile željo po seksu. Pa ni bilo v glavi, kot nekateri pišejo. Zdaj sem kot prerojena.

Sonja

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

9. dec 2008 10:07

nisem brala vsega, ampak menda je v sloveniji kar nekaj žensk ki so kljub mireni zanosile. kleo

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

9. dec 2008 10:55

No, ta je pa dobra. Jaz pa sem na medover.net prebrala, da je bolj zanesljiva, kot sterilizacija. Kako je to sploh mogoče, pa mi ni jasno. lp, vanjatajnsek

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

9. dec 2008 11:40

vanjatajnsek je napisal/a:
jasna1 je napisal/a:

Ja, verjamem... Ampak pri mireni je koncentracija hormonov res nizka, ne vem, če bi lahko to vplivalo na željo po seksu?

Po moje je vse v glavi...

No, mogoče se pa motim. Saj ni važno.

jasna

O seveda se motiš - tabletke imajo za stranski učinek tudi zmanjšanje libida in če jih jemlješ nekaj let..... Hja, pol pa ni čudno, da so tako učinkovite - če se ne seksaš, pa res bolj težko zanosiš lp, vanjatajnsek

 

Meni je pa tole, označeno z rdečim, novo. Ker s tabletkami dobiš višjo raven hormonov v telo, in z upoštevanjem sproščenosti, ker ni strahu pred zanositvijo, je libido posledično lahko prej večji, kot da se zniža. Ampak očitno so tudi zjeme. Saj, različne smo. Ampak vse, ki jih poznam, in so jemale tabletke,  nikdar niso imele težav z zmanjšanim libidom. Prej obratno.

 

Kondomi pa - to je isto kot da bi govejo župo jedel skozi šipo.

 

Mamamia

 

mamamia

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

9. dec 2008 14:30

Saj ni težko prebrat "stranske učinke" na listu, ki je v škatlici. Sicer pa jih je že tu nekaj takih, če greš pa na medover.net jih najdeš cel kup. Grem pa stavit, da jih je še veliko več, pa morda sploh ne vedo, da ni problem v npr. partnerju ampak le v tabletkah. lp, vanjatajnsek

slavica12  

član od: 7.4.2009

sporočila: 2

7. apr 2009 23:13

LEP POZDRAV VSEM ! IMAM SAMO 1.VPRAŠANJE ALI JE MIRENA PRIMERNA ZA ŽENSKE,KI ŠE NISO RODILE????????????????????????? TEGA NISEM ZASLEDILA NIKJER HVALA V NAPREJ LP slavica12

harmonika  

član od: 24.4.2008

sporočila: 217

8. apr 2009 8:01

pozdravljne mene pa zanima ,kaj pa menite o materinem vložku -izkušnje harmonika

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

8. apr 2009 9:06

Mirena je primerna tudi za ženske, ki še niso rodile, seveda, če ti ju ginekolog na tvoje zdravstveno stanje priporoča.

 

Jaz jo imam sedaj dve leti in sem ZELO zadovoljna.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti