" šprica za olje "

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

17. okt 2011 14:10

Bojim se, da ni pametne rešitve. Ta vonj se zaje v plastiko in meni ga ni uspelo v celoti odstranit. Zdaj imam v njej razredčeno čistilo za ročno pomivanje -> zelo praktična zadeva.

Sergej

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

17. okt 2011 23:47

Super ideja, hvala Sergej C. Moja pršilka je tudi obsojena na odpad, ko se bo porabilo olje, ki je v njej. S tvojo idejo, pa ji lahko podaljšam življenje.

 

Julija

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

18. okt 2011 5:29

Sergej C, hvala. Nisi me sicer potolažil, zato pa  si mi dal dobro  idejo.

Nove pršilke za olje ne bom več kupila. Če sem nekaj desetletij lahko shajala brez nje, bom tudi še v bodoče.

Cila

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

18. okt 2011 10:52

Če odkrito priznam, sem jo uporabil samo enkrat in to za vlečeno testo za burek. Drugič je že smrdela. Zdaj jo za olje sploh nimam več. Testo enostavno naoljim tako, da ga razvlečem na pomaščeni mizi. Čopič, ki je tudi smrdel, je končal v delavnici. Namrsto njega papirnato brisačo zataknem v vilice in to je to.

LP

Sergej

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

18. okt 2011 12:49

Silikonski čopič se ne navzame vonja. Lahko ga peremo v pomivalnem stroju. Kljub temu, da je  modre barve  , mi je všeč.

barbara

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

18. okt 2011 18:14

Če je posodica steklena, poskusite vanjo za nekaj dni zapreti kavo. Plastične se pa raje rešite...

LP

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

20. okt 2011 6:52

666 je napisal/a:
 

Jaz bi poskusil npr. stisniti nekaj brizgov kisa ali pa raztopine sode bikarbone. Tudi mleko zelo učinkovito veže nase vonjave, a potem utegne ostati pa vonj mleka v šprici ... :)

Včeraj sem kot zadnje preizkusila še tvoj nasvet. V posodico sem stresla dobro žlico sode,nalila skoraj do vrha alkoholnega kisa, pustila stati par ur in temeljito splaknila.

Vonj po žarkem je malce manj agresiven, zato pa ima dodano nianso vonja po sodi in kisu .

Sprememba namembnosti je torej nujna. Najprej bom poskusila s čistili za steklo. Tam bi mi taka fina meglica kar prav prišla.

Cila

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

20. okt 2011 9:42

Cila,

jaz bi ti svetovala samo sodo, brez kisa, lahko pa jo raztopis v vodi. Nenasicene mascobne kisline (ki se nahajajo v olju) se s kisikom iz zraka pocasi oksidirajo in razgradijo do kislin z nizjo molsko maso (ampak neprijetnim vonjem). Ker kisline tvorijo z bazo vodotopne soli, soda pa je rahlo alkalna, bi mogoce delovalo.

 

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

20. okt 2011 9:57

Zdej če ta tvoja pršilka ne stane ravno 100 evrov bi jo jaz mirno zabrisal stran.Pa tudi sicer bi jo kajti ni bolj nagravžne stavri, če jed smrdi po žaltavem. Usmrajena plastika in še to z vonjem po žarkem je nekaj najbolj ogabnega ,kar si lahko predstavljam. Sem pa tudi mnenja, da so razne brizge, pumpice in podobna krama povsem nepotrebna šara v kuhinji. Povsem korektno se da oljiti in mastiti s čopičem, papirnato brisačo ali enostavno z golo roko.

hedonist

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

20. okt 2011 11:21

Cila je napisal/a:

666 je napisal/a:
 

Jaz bi poskusil npr. stisniti nekaj brizgov kisa ALI pa raztopine sode bikarbone. Tudi mleko zelo učinkovito veže nase vonjave, a potem utegne ostati pa vonj mleka v šprici ... :)

Včeraj sem kot zadnje preizkusila še tvoj nasvet. V posodico sem stresla dobro žlico sode,nalila skoraj do vrha alkoholnega kisa, pustila stati par ur in temeljito splaknila.

Vonj po žarkem je malce manj agresiven, zato pa ima dodano nianso vonja po sodi in kisu .

Sprememba namembnosti je torej nujna. Najprej bom poskusila s čistili za steklo. Tam bi mi taka fina meglica kar prav prišla.

 


Cila

 

Zapisal sem "ali", ne "in" ...  Žal mi je, da ni delovalo. 

 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti