Nori december - končno konec

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

6. jan 2007 15:59

Veri, ti pa si delaš nepotrebne skrbi. Če ne bo šlo drugače si bo pa torto sam spekel, samo vprašanje je, kako vešč je tega dela. V najslabšem primeru, pa jo bo kupil, čeprav so kupljene bolj tako tako. Še bolje pa bi bilo, da jo ti dobiš, če mu boš podarila takšno darilo v obliki dojenčka. LP! fakin712

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

6. jan 2007 16:14

Hej Veri, da ne bi ti resno par dni po porodu že kar torte pekla? Pa čaki malo saj moraš ja počivat punca. Najprej sta vidva z detecem pol pa tortice. jade

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

6. jan 2007 16:20

Veri, da ne bi slučajno takrat torto šla peč! Takrat se moraš pustiti razvajati! Bomo hude tule na kulinariki! Resno, takrat raje prepusti kuharstvo komu drugemu (tašče in mame prav uživajo, ko lahko crkljajo - izkoristi!). Drugače si boš nakopala krčne žile ali kaj podobnega. (tako pravijo, ne vem, če je res, a ni za tvegat! :) ) Jade, po moje sta se tvoja otroka z dojenčkom zmenila, da bosta čim dlje imela mamico zase Atina

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

6. jan 2007 16:27

Veri obvezno moraš po porodu počivat, ker to ni kar tako. Bodo že drugi razvajali vse tri skupaj, ali boste mogoče štirje? Ja nikoli se ne ve. LP! fakin712

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

6. jan 2007 17:21

fakin, zaenkrat se vidi samo eden, pa je že kar nekaj časa, tako da ne vem, če bi se lahko še kak kam skril... Ampak sicer so pa dvojčki pri naju zaželjeni, mogoče naslednjič:) Hm, fant se je tut razhudil in seveda pravi, da vas moram poslušat... No, saj mam še skoraj pol leta za razmišljat:) Jade, ti želim, da ti hitro mine, čakanje in porod... Pa saj si že stara mačka;) Veri

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

6. jan 2007 17:26

Križana gora! Takšnega odziva pa človek res ne pričakuje! Očitno smo nosečke še vedno v očeh drugih v +! Odlično! Našo dete je sedaj veliko dober centimeter in je pravi borec/borka. Mamica pa pridno je tablete, da bi enkrat avgusta ugledal luč sveta. Buh dej, da bi blo tko!! V prvi nosečnosti sem roku 5 dni zaradi bruhanja shujašala 8 kg, dehidrirala in pristala v bolnici na flaškah. Tokrat se bolj mirkam, da preprečujem slabost stalno nekaj žulim po ustih . Edino počivati moram veliko. me včasih že vse boli. Ma bo že! Se beremo! veverica

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

6. jan 2007 17:38

Sara jaz pijem ko žolna, ravno zato, ker me vsi svarijo pred dehidracijo zaradi bruhanja in drisk... In zaenkrat mi očitno dobro ratuje, mali/a je že 16 cm velik/a, pa še vedno nisem na flaškah, čeprav ves čas bruham... (So me pa pošibali v bolnico za par dni, ampak me niso na nič priklopli:) Meni je g. rekla, da je treba veliiiiiko pit, da se višek progesterona izloči, pa po malo jest. Ne vem, kok pomaga, ampak zdaj gre na boljše, vsaj kar se kil tiče, sem končno prišla na svoje kile,ki sem jih mela pred nosečnostjo... Veri

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

6. jan 2007 20:25

Oh, srečke nosečke, kar malo fovš sem vam, ko vas berem. Imam pa krasne spomine na moji dve nosečnosti. Slabo mi je bilo samo nekaj tednov prvič, ampak samo takoj zjutraj sem pač po 1x bruhala nekaj tednov, v drugi nosečnosti pa sploh ne vem, če sem kdaj. Rodila sem prvič dva dni po roku, drugič dva dni pred rokom, danes je 18 let od tega. Prvič sem rojevala recimo eno uro in pol, pri drugem sem se bala, da bo že v stranišču prišel ven, ker so mi dali klistir, potem pa ne vem če sem bila 20 min v porodni sobi. Obakrat sem imela samo svoje popadke, nobenkrat nisem bila šivana, pa sta bila kar fejst fanta (3,70 in 3,95 kg). Obakrat pa sem imela po porodu po kakšenem tednu kar hudo vnetje dojk pa 40 stopinj vročine. To pa res ni bilo prijetno. Bila pa sta tudi zelo pridna dojenčka, saj mislim da bi na prste lahko preštela kolikokrat sta se oba skupaj ponoči zbudila, razen ko sta bila res še čisto majhna in sem jih pač enkrat ponoči morala nahraniti. Vso srečo in zdrave otročke želim vsem, ki ste noseče. Nena

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

6. jan 2007 20:37

nb, jaz pa tebi zavidam, jaz sem pa dala vse "fantovske" težave skozi, najhujši so bili krči. V glavnem, do leta in pol je moj otročič prespal celo noč natanko trikrat, s tem da je vstal ob pol sedmih zjutraj. Še najlepše je bilo takoj po porodu, ko sem vsaj vedela, da bo spal dve do tri ure skupaj, pa sem se kar naspala, če ne pa še čez dan. Ko je bil malo večji, je bla pa včasih prava mučilnica, sem se zalotila tudi, da sem svoj povšter božala. Še vedno imamo težave zvečer, ko je treba spat - ob desetih ga z muko spravim spat, vstane pa približno med pol sedmo in sedmo. Še dobro, da mi ni več toliko do spanja. Upam, da bo moj drugi otročič bolj naklonjen spanju... matilda

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 931

7. jan 2007 11:56

ko so majhni nočejo spat, ko so pa veliki bi pa cele dneve prespali. zinka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti