Zgode in nezgode v kuhinji

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

30. nov 2007 12:08

Jaz sem zadnjič delala sojino mleko. In ga dam na ploščo, da mi zavre. Grem k računalniku, seveda, Kulinarika, kaj pa drugega, mi mleko gre "čez". Kuhinja je bila taka, vsepovsod so bili tisti kosmiči soje, ki sem jo zmlela. Po pečici mi je teklo, po omarah,...Komaj pospravim, dam spet na ogenj, da malo vre. Sledi spet Kulinarika . Čez 20 sekund mi gre spet soja "čez" in sem šla spet vse čistit. No, tako umazano ni bilo,...samo vseeno. Bila sem jezna ko . Samo nisem bila kriva jaz, bila je,....Kulinarika, kaj pa. Jelenckova

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

30. nov 2007 13:16

Moja hčerka,ko je bila v sedmem razredu pride domov in pravi da bo spekla marmorni kolač.Vse pripravi,zmeša in da v pečico,pol pa čaka zraven pečice da se kolač dvigne,jas pa pogledam na pult-moko je pozabila.Kako je jokala,sej sem ji rekla da se to lahko zgodi vsakom,ko sem jaz kasneje delala kekse in pozabila dati jajce ji je bilo lažje. Nekaj krat sem v hladilniku najdla žogico,pa še kakšno igračo- hladilnik je dobro skrivališče ko se otroci igrajo in pol " pozabijo" pospravit. golubić Sporočilo je spremenil(a) golubić dne 01. dec 2007 15:57:13

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

2. dec 2007 15:03

Jaz sem pa enkrat pekla torto za rojstni dan, porinila model z maso v pečico, potem pa šla pospravljat in kmalu našla stepen sneg, ki sem ga pozabila dati v maso za biskvit. Torto sem hitro vzela ven, stresla v model sneg in kar z žlico malo pobrkljala. biskvit se je čisto lepo dvignil :) Pa še ena nekulinarična: Ko sva bila z bratom še majhna, naju je ata vedno spravljal v vrtec, ker je mami hodila zelo zgodaj v službo. On pa je bolj raztresene sorte. Kakšna sva včasih prišla tja.... parkrat me je pripeljal v vrtec v copatih, enkrat pa je imel bratec oblečene tri spodnje majice hkrati (oblačila sva se sama, pa si jih je mali kar navlekel eno čez drugo). Kaj so si morale mislit vzgojiteljice :) Ko sem bila v prvem razredu OŠ, sem pa enkrat prišla v šolo brez šolske torbe. Kako so se mi smejali... Očitno sem očetovo raztresenost podedovala tudi sama, saj se je že dogajalo, da sem po celi bajti iskala škatlo cigaret, pa sem jo na koncu čez nekaj časa našla v hladilniku, ali pa v kakšni omari z oblekami :) RadaJem

bill.gates  

član od: 11.12.2007

sporočila: 2

11. dec 2007 15:22

joj, kaka neroda

tresk  

član od: 4.8.2006

sporočila: 115

7. mar 2008 19:52

ijooooooooooooooj, kako sem se pa zdaj nasmejala.....punce (in fantje), zakon ste Če se pa še sama spomnim kakšne prigode (trenutno mi namreč nič na pamet ne pade), jo pa tudi sama pripišem Follow your dreams....

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

7. mar 2008 21:24

Zadnjič sem naredila kvašene skutne štruklje. Ko so vzhajali sem celo klobaso zavila v prtič, dobro zvezala in dala kuhat v krop. Ker je bil štrukelj še kar velik sem ga mogla v loncu zvit v polkrog. Ko se je kuhal je seveda še malo narastel. Ko je bil kuhan sem ga nič hudega sluteča vzela z dvema kuhalnicama iz lonca. Ker je še narastel, mu je postalo v prtiču pretesno in ko sem ga vzela iz lonca je pritisk popustil, na eni strani se je prtič odprl in štrukelj je eksplodiral po celi kuhinji Kako me je mami klela, ko je čistila napo, saj se je skuta zabasala v vsako še najmanjšo luknjico. Še dobro da nisem dobila celega vročega štruklja v glavo!! lp saš

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

8. mar 2008 0:45

Spagon, pa to je nova vrsta orožja! Atina

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

8. mar 2008 5:45

Spagon vem kaj bi rekla, če bi se mami začela razburjati: " Ma mati, dej nehaj težit no, bo vsaj enkrat orenk spucan!" (no ja, ne priporočam, da preizkušate doma, ker boste še res kaj dobili v glavo .

Lep dan in veliko se smejte

***amy***  

član od: 24.1.2008

sporočila: 289

14. mar 2008 19:18

Hihi, Spagon! Meni se je enkrat zgodilo podobno, le še malo hujše. In sicer. Začelo se je tako, da nam je zmanjkalo pšeničnega zdroba. Mama mi je zavpila v kuhinjo: "Samo v trgovino skočim po zdrob. Ta čas popazi na štedilnik!" Jaz pametulja pa seveda nazaj: "Jaja, ni problema!" In na vse skupaj pozabim. Čez čas slišim zavijanje v kuhnji. Pa pohitim tja. In kaj vidim? Šporhat poplavlja..... Moj bog! Hitro odstavim lonce, na horuk odprem pokrov (z mislimi še pri tem, kaj moram še vse narediti) in ..... BUUUM! Ven "skoči" (ko pa ni boljše besede) vsebina lonca! Vse je blo poplavljeno ---> napa, tla, miza, elementi, (štedilnik pa itak). Joj! Niti mi ni blo jasno kaj je blo v loncu (oz. kaj NAJ bi blo). Grozno..... Konec si pa lahko mislite. Ko je mami prišla domov..... 3 (!!) dni je bil ogenj v hiši..... Noja, izučilo me pa je! Zdaj vedno takoj hitim v kuhnjo, da preprečim katastrofo ko je še mogoče. Hihi. Katastrofa. ***amy***

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

16. jul 2008 13:40

Kaj sem jaz zdaj naredila: Zamesila testo za Najboljši mlečni kruhek od Veri. Lepo pospravljam kuhinjo ......... in najdem na pultu KVAS!!!!! Zdaj mi mikser poskuša umešati tisti kvas v testo. Kaj bo nastalo, ne vem. Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti