Zgode in nezgode v kuhinji

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

10. nov 2007 14:04

atina pa ni bilo testo pretekoče? tako sem jaz enkrat delala mufine, smotka na celo maso sem dala lonček moke in vse skupaj je bilo tekoče pa sem mislila da pa mogoče pa bo vredu. je bilo ja, druga runda ko sem dodala moko. nektarina

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

10. nov 2007 14:23

Pri nas pa je bil na "obisku" zavarovalniški agent. Z atijem sta se vsedla za mizo in se pogovarjala o zavarovanju hiše (ati je ob misli na to koliko denarja se bo rešil pošteno švical). No skuhala sem jima kavo. Mami je dan prej zamenjala stare posodice za sladkor, sol in kavo z novimi. No na koncu je bila kava slana in agent je kar hitro odšel, brez da bi kaj pokomentiral mojo odlično kavo. Šele ko jo je ati kasneje poskusil, je povedal kako ogabna je. Smo se pa dodobra nasmejali tej fori. aja, stara sem bla kakih 10 let. p.s. danes imamo drugega zavarovalniškega agenta saš

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

10. nov 2007 15:18

To zgodbo mi je pripovedovala tašča, bilo je pa približno tako:

pri hiši je bila od nekdaj kmetija in veliko dela. V tovarni v nešem mestu, je delalo kar nekaj možakarjev, ki so prišli s trebuhom za kruhom z otoka Paga. Tast, ki je tudi delal v tej fabriki, se je z dvema spoprijateljil in ko sta nekoč prišli ta dva možakarja obiskat njuni ženi, je tast vse skupaj povabil na obisk.

Ker pa je bilo poletje in čas košnje na vrhuncu, je bila tašča čisto ven iz sebe in je zadevo rešila v svojem stilu - na mizo jim je dala mleto meso, pokazala jim je, kje ima makarone in na vrt je tekla po solato ter rekla ženskam, naj same skuhajo.

Ko se je vrnila domov, ni mogla verjet svojim očem - na štedilniku je bilo kakih pet kozic, polnih makaronov - ženske namreč še svoj živi dan niso kuhale testenin in se jim ni niti sanjalo, da se zadeva nakuha -  no potem so imeli še pujsi veselico.

To se je zgodilo veliko let nazaj, daleč "pred mojim štetjem" pri tej hiši

rrr

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

10. nov 2007 15:22

u jaz sem se spomnila še dveh takih nekulinaričnih dogodkov naše mami,.... vedno se je imela navado obečti skoraj dokonca(najlonke in srajca,..)krilo pa na koncu predno je odšla od doma, zato da ni bila vsa pomečkana, saj je morala "uštimati" še mene in mojo sestro, no pa se je zgodilo, da je krilo pozabila, oblekla palšč in ko se je v dvigalu hotela še malo popraviti je zgotovila da je na pol gola ,...... drugič pa je odšla od doma in hotela odnesti še smeti ampak ker je pozabila je lepo na avtobusni postaji stala z vrečko smetmi, vstopila na avtobu št.9 se pripeljala v center lj. ter odkorakala čez celega bavarca do svoje takratne službe,........šele v pisarni ko je odložila vrečko je ugotovila kaj je naredila plopsa

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

10. nov 2007 15:38

Smeti smo pa mi prepeljali z morja. Ko smo šli z apartmaja,  smo še smeti vzeli v avto, ker je caa 200 m do smetnjaka in smo rekli, da jih bomo mimogrede odložili. Doma razpakiramo in študiramo, kaj je v črni vreči. Še dobro, da niso cariniki šnofali po prtljagi. Lijana

JAMONI  

član od: 10.8.2005

sporočila: 112

10. nov 2007 16:22

Saj so nekulinarične nezgode tudi hecne, nič hudega. Še jaz eno dodam.

 

Ko sem hodila v osnovni šoli na avtobus tudi ob sobotah k verouku, sem bila nekoč zelo pozna. Zagrabila sem vrečko, v kakršni sem imela ponavadi zvezek in šibala na postajo. Pridem dol, odprem vrečko, da bom vzela ven denar, ...O GROZA! V vrečki ni bilo ne zvezka, ne puščice, ne denarja, samo POL ŠTRUCE KRUHA! Dobro, da nisem tega naredila že na avtobusu. Kaj čmo! Šibala sem domov po tapravo vrečko, ampak avtobus mi je ušel. Potem pa sem lahko spet šibala...peš k verouku.

 

 

JAMONI

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

10. nov 2007 16:38

Spomnim se tudi ene podobne štorije iz mojega otroštva glede zamenjave torb. V eni torbi smo hranili stvari za na pokopališče - motikco, lopatko, sveče itd., v erugi pa pripomočke za urejanje las. Stara mama se je enkrat zmotila in kako smo se smejali, ko je na grobu ven potegnila fen in krtačo... katka

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

10. nov 2007 17:42

Jaz sem pa zadnjič v maso za mesni burek dodala kar precej cimeta namesto popra. Že med pečenjem se mi je sicer zdelo, da kuhinja diši po jabolčnem zavitku, a mi niti na kraj pamenit ni prišlo, zakaj. Ker pa imam moža, ki nikoli (ampak resnično nikoli) ne "nerga" čez kosilo, je lepo vse pojedel, pa še ko sem mu povedala, kaj se mi je zgodilo, je rekel, da je res vse skupaj bilo drugačnega okusa, a še vedno zelo dobro. Uf, še sreča blažkaa

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

10. nov 2007 19:48

Nazadnje kar se jaz spomnim sem v slano jed namesto curry natresla cimet :( Sem ga hitro z žlico ven pobrala tako da se ni čutilo :) Pitončica

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

10. nov 2007 20:09

jaz pa sem zadnjič veselo pripravljala zrezke v omaki in želim dodati malo paprike v prahu in naivno le zakaj bi mazala žlico malce stresem posodico in ker nič ni šlo ven stresem še malo bolj. in kaj se zgodi? pol posodice se mi je vsipalo na zrezke, sem jih kasneje prala pod vodo pa se je še stalno čutila paprika. nauk zgodbe: žličko lažje umiješ kot zrezke zatorej uporabljajte pribor. nektarina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?NENA58
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti