Zgode in nezgode v kuhinji

senka  

član od: 19.11.2005

sporočila: 343

21. jul 2008 18:29

smo pa mojo mamo peljali na "koroški šnops "kuha pa se iz borovih i glic(popravite če se motim)in je ona mela tudi oči kot sova in to po 0.3dl!!!Ni to za eks,tudi za take ko niso navajeni pit!! senka

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

21. jul 2008 18:47

Se mi je kuj zdelo, ka nemo durh samo o jedači! Ko sn bla še najstnica, sta mi dva kolega za rojstni den prinesla šampanjec in mi naročla, naj ga spijem za novo leto, če nemo fkup. Toto flašo dam v klet in fotru povem, ka je toto mojo. Te pa nam je en dan en kmet s traktorom neka pripelo in si je foter mislo, ka mu bo neka bojšiga dal za pit, odpre flašo, traktorist spije deci, foter ga sili, naj še več, mu natoči, ovi pa ni hoto, je kuj dal gas in črta. Potle pa si foter natoči in spije deci ... vodeee. No, nah sn pa jaz kregana bla. tumpika

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

25. jul 2008 12:08

No pa je tudi meni (oziroma moji sestri) uspelo včeraj zažgati govejo juho in meso. Še danes je zelh v bajti. Začetnica

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

25. jul 2008 12:54

Kolegica je precej popestrila nedeljsko kosilo. Običajno se kuha fina govedina v juhi z vsemi pritiklinami, potem pa je treba seveda zadevo malo precedit.

Pripravila si je cedilko v koriito, noter zlila juho in na cedilki je ostal kos govedine, zelenjavo in vse ostalo. Juha pa je šla pa pa....v odtok. Seveda, če je pozabila podložit lonec.

Titta

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

25. jul 2008 16:12

Zanimive prigode se nam vsem dogajajo.Sama sem pred nekaj časa v službi nalivala čaj v lončke pride en obisk,jaz se mu umaknem,da je ženo lahko ven odpeljal.Potem pa hajde lonec s čajem na voziček do dvigala in nazaj v kuhno.Na oddelku si sortiram lončke s čajem pa mi jih presneto velik manjka.Kje hudiča pa je moj čaj se vprašam.Seveda obisk me je za trenutek zmotil in pol moga čaja je šlo nazaj v kuhno.To sem hitro klicala dol,da se ja nebi ktera opekla.Še tega bi se mi blo treba itak je blo treba na oddelku čaj kuhat.Sem bla sama nase jezna ko hudič,da sem zaradi svoje pozablivosti mela dodaten del. chappy

Volkica  

član od: 18.6.2008

sporočila: 59

5. avg 2008 1:26

Haahaahaaa, kolk sem se pa zdaj nasmejala! No, pa še ena zgodbica iz naše "družinske zakladnice": Peče mamina teta potico, njen mož pa sedi zraven pa skoz melje: "cvebe, cvebe..." (= rozine ;-) Teta se seveda ujezi in mu ukaže, naj bo tiho. Lepo zamesi testo, da v pečico, se obrne in ... izjavi "jebalti pa cvebe!" Seveda so ostale na kuhinjskem pultu! In se začne jeziti na strica, zakaj jo ni opozoril. Stric pa: "Pa saj sem ti cel cajt pravil, cvebe, cvebe ... " Kolikokrat sem dala posodo v pomivalni stroj in pozabila pritisniti na gumb, ali pa kuhala kavo na mrzlem gorilniku, pa rajši niti ne omenjam ... Volkica

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

5. avg 2008 6:45

 danes bo prav gotovo poseben dan.  Pričelo se je že zjutraj. Sinoči sem pripravila janeževe kapice, da se čez noč osušijo, danes zjutraj pa na mesto v štedilnik cela porcija na tla. Med tem, ko  pomivam po tleh, se mi v drugem pekaču vse zažge .... Zvečer ponovi vajo

No, vsaj v službo sem pravočasno prišla.

kobra 1

BiBaBuBa  

član od: 11.5.2008

sporočila: 62

18. sep 2008 20:22

Moja največja greška v kuhinji je bila, ko sem prvič kuhala makarone. Sploh nisem počakala, da voda zavre in jih šele potem dala v vodo, ampak sem vrečko lepo stresla v vodo in čakala, da vse skupaj zavre. Rezultat so bili sprijeti in zapaljeni makaroni, kuhinja pa je še nekaj dni smrdela po zažganem Seveda sem se na hitro znašla in za kosilo potem skuhala krompir Ko sem pekla palačinke, sem ponev pomotoma odložila na mizo na kateri smo imeli plastičen prt. Preden sem se spomnila kaj se bo zgodilo, je bilo že prepozno. Mizo je krasila velikanska luknja Poleti je ati delal zunaj na travniku, jaz pa sem mu čez čas prinesla pit. Ker se na kmetih za žejo pije "špricar", sem mu ga natočila v taveliko kanglico in mu ga nesla. Ko je naredil požirek, ga je z vso močjo izpljunil iz ust, me čudno pogledal in rekel: " ti, tole pa ni "špricar" z Radensko." Ja seveda da ni, ker sem ga naredila s Templom (= gazirana mineralna voda). No, potem mi je povedal, da sem ga naredila z belim vinom, ki ga je nalil v flašo od Templa Ja, živim se res vse zgodi BiBaBuBa

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

18. sep 2008 22:41

Hotela sem imeti "natur" mleti vanilijev sladkor. Pomila sem posodico od Nescaffeja, noter dam 6 vanilijevih paličic in čez nasujem sveže zmleti sladkor. Čez teden dni odprem posodico in pričakujem bogat vonj vanilije, a glej ga zlomka, vse je dišalo po kavi - pogledam pod pokrovček - gor je bil strnjen Nescaffe, pa tudi posodico ko sem jo pomila, bi jo mogla menda malo zračit. Pač sedaj delamo kapučino variante! Moycaa

MANDA  

član od: 5.2.2004

sporočila: 7

19. sep 2008 13:03

No pa še ena s pijačo.K očetu je prišel na obisk njegov prijatelj in oče mu je natočil špricer.V steklenici za Radensko pa je bilo gnojilo za rože.Človek z veseljem nagne in popije do dna.Ko ugotovimo kaj mu je oče nalil,smo ga nekaj časa prestrašeno opazovali,čeprav sem si mislila (naj povem, da je človek bolj majhne rasti ),če rožam ne škoduje, potem...In res se prav kmalu oglasi:"Vam povem, da me še noben špricar ni tako poživil kot tale." Manda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti