Zgode in nezgode v kuhinji

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

11. nov 2007 14:31

Kuham kosilo za več oseb, govejasto župo, pa v drugem piskri celi krompir in ko je vse kuhano, zgrabim pisker z župo in lepo odlijem pol župe v umivalnik, ja ku pa sn mislila, da mam pisker s krompirom v roki. tumpika

Kristalka  

član od: 31.3.2007

sporočila: 833

11. nov 2007 16:30

tumpika je napisal/a:
Kuham kosilo za več oseb, govejasto župo, pa v drugem piskri celi krompir in ko je vse kuhano, zgrabim pisker z župo in lepo odlijem pol župe v umivalnik, ja ku pa sn mislila, da mam pisker s krompirom v roki. tumpika
Kristalka

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

11. nov 2007 17:35

ko sva pa jaz in fant kuhala govejo juho in sva medtem gledala film sva se tako vživela da sva na koncu v loncu našla samo goveje meso :) ycrna

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

11. nov 2007 17:39

Dostikrat pa se mi je že zgodlo, ka dam mleko v element, mikser pa v hladilnik. Če pa je mleko že prazno, pa mikser kar v smeti fliknem. tumpika

Finka  

član od: 21.6.2007

sporočila: 106

11. nov 2007 19:30

hahahahahaha....to ste dobre...jaz sem tudi precejevala juho v kuhinjskem koritu,sem pa pozabila dat posodo pod cedilo:P pa tudi kavo(turško)sem že zakuhala v šalci in ne v đezvi...pa možu sem že dala sol v kavo itd....:))))) Finka

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8699

11. nov 2007 19:44

Ha-ha-ha... Ycrna, koliko dolg pa je bil ta filem

Kaj je pa moj mož naredil zadnjič. Delal je kapučino. Mleko je dal v posodico za mleko, ki stoji na levi strani, na desni je pa mikrovalovka. Vrnil je posodico z mlekom nazaj na svoje mesto, vključil mikrovalovko in čakal.... Odpre vrata mikrov. in pobulji v prazno pečico... Ja, kje pa je mleko???? Potem se je spomnil, da je mleko v posodici vrnil nazaj tja, kjer je posodica prej stala.

 

Pozdravčke! 

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

30. nov 2007 0:54

No, jaz sem pa ravnokar pospravila kuhinjo po poplavi...

Zvečer sem na hitro pospravila vso posodo v pralni stroj, naj se v miru do jutra opere. Pa grem prejle mimo in, glej čudo, iz vseh špranj okrog pomivalnega stroja se vali pena! Očitno sem namesto tekočega detergenta za pralno stroj vlila kar običajni detergent za posodo. Odprem stroj, da bom spremenila program na izpiranje; v njem pa gore in gore pene, ki so se usipale ven...  Seveda program za izpiranje ni kaj dosti pomagal, saj je samo mešal in mešal tisto brozgo, da je bilo pene vedno več.

 

No, če se kateri zgodi kaj podobnega: stvar sem na koncu rešila tako, da sem stresla v stroj dobre pol kile soli za pomivalni stroj. Pena je takoj izginila in zdaj je vse že pospravljeno.

Nasja

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

30. nov 2007 6:37

Pomagalo bi pa tudi nekaj olja ( morda 1dcl ). Oleinska kislina v olju deluje kot " antipenilec ". ežoj

mestnac2  

član od: 22.11.2005

sporočila: 129

30. nov 2007 8:02

Delala sem domače ocvirke. Vročo mast sem precedila skozi cedilo v posodo. Posoda se nikakor ni napolnila, nakar sem ugotovila, da sem zelo pametno izbrala tanko plastično posodo, ki jo je vroča mast stopila. Medtem, ko sem pridno nalivala mast v posodo, je skozi luknjo tekla po pultu, čez pult in seveda na tla. Si predstavljate kako dolgo je trajalo čiščenje kuhinje? Ostali so pa samo suhi ocvirki. Lep dan in veliko se smejte! mestnac2

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

30. nov 2007 10:35

Kupim v torek malo več kislega  zelja na tržnici, nekaj ga shranim v plastično posodico - tesno natlačim, pokrijem s krožničkom, ki ga pritisnem, da je površino zalila voda. Tesno zaprem s pokrovčkom - in hajd z njim v najbolj zadnji kot hladilnika.

Včeraj popoldne naenkrat v kuhinji nekaj poči, kot bi kdo počil napihnjeno papirnato vrečko ali balon. Gledam, gledam, preverim plin, elektriko, posodo ... nikjer nič.  Čez čas odprem vrata hladilnika in na tla mi pade pokrovček posodice od zelja . Prvič se mi je zgodilo, da je zelje "explodiralo" .

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti