Zgode in nezgode v kuhinji

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

27. jan 2007 13:08

O, Anamarija, zdejle sem se pa do solz nasmejala! In šla še v svoj lonec pošpegat, če nisem tudi sama kaj tagega naredila. Sem si včeraj namreč krvno sliko popravljala (s teranom) in sem rahlo zmedena. Ja, zadnjič sem pa banano lupila in jo vrgla v smeti, olupek pa sem hotla zmazat. fresh

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

27. jan 2007 15:06

Lijana, ja nekaj sem "improvizirala"Fresh,si mi dala misliti, ma ne, nisem sploh pila refoškapogovorila pa sem se z nekom o refošku, da ni morda tole vzrok Anamarija P.s. Potem naj mi še kdo reče, da ni potrebno misliti, ko kuhaš Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 27. jan 2007 15:13:27 Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 27. jan 2007 15:13:56

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

27. jan 2007 17:09

Jaz pa sem namesto ruma kupila pelinkovec.Etiketa je skoro ista.Dam pelinkovec v kremšnite.Dobila sem drisko ker sem mislila da so bila pokvarjena jajca,ker je bila krema nekoliko grenka.Resnični vzrok je bil smrt moje drage tete.Ko sem kremšnite delala naslednjič je moja mama odkrila vzrok prejšnjih v grenkobi.Treba bi bilo se bolj posvečati alkoholu -se mi zdi.hahaha ena mš

bozena  

član od: 26.10.2003

sporočila: 234

27. jan 2007 21:29

No, pa še ena iz zgodovine. Moja prababica je zbolela. Zaželela si je kave in je moža (mojega pradedka) prosila naj ji jo skuha. Takrat je bilo potrebno najprej kavino zrnje spražit in namlet in potem naprej tako kot danes. On se odpravi v kuhinjo. Ko mine že lep čas ga babica vpraša, kaj dela tako dolgo. On odvrne saj kuham, kuham pa noče postati mehka. Dal je namreč kuhat kar celo zrnje. božena

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

28. jan 2007 0:49

Božena, ta zgodba je pa do nas prišla! Mi smo samo rekli "en je kavo kuhal ..." Anamarija, moja mama je pred parimi leti na kolinah zlila vso "župo", v kateri se je glava kuhala, stran, potem pa ni imela nič za tlačenko ... Atina

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

28. jan 2007 2:47

Atina poznam podobno zgodbo- znanec je na kolinah po nesreči prevrnil čeber s krvjo... s kolinami potem ni blo nič Lep dan in veliko se smejte

ferda  

član od: 1.10.2003

sporočila: 280

30. jan 2007 20:17

a je že kdo pekel v pečici nož za rezanje s plastičnim ročajem? sicer se mi je skril čisto zadaj v pečico ampak spekel se pa ni pa plastike je blo tut dost povsod ki se hitro strdi ko vzameš mrežo ven iz pečice. pa smetanovo potico( slatko) sem tut delala z dodatkom muškata namesto cimeta...se pač zgodi

Tanja05  

član od: 26.12.2003

sporočila: 392

30. jan 2007 21:46

No, tale se je pa zgodila prejšnji teden kolegici iz službe.Malo pred prazniki se je po končanem treningu njen sin oglasil na obisku pri babici, ki mu je obljubila, da mu bo ob odhodu dala domače klobase. Doma sin vrečko odloži v kuhinji,z obrazložitvijo, da so v njej klobase. Kolegica vrečko odnese v zamrzovalno omaro.V soboto je hotela za kosilo skuhat klobase in zelje, gre po vrečko v zamrzovalnik in najde v njej superge. Babica je namreč sinu pozabila dati klobase, kupiti so mu morali nove superge, ker so mislili, da jih je pozabil na treningu in si jih je nekdo prisvojil. Kolegica je bila čisto iz sebe rekoč: "A si morte mislt, kaj sem imela cel mesec v zmrzovalniku?" Tanja

lonygirl  

član od: 13.12.2002

sporočila: 167

30. jan 2007 22:08

Za novo leto sem pripravljala kuhano vino. Ko sem hotela dodati klinčke, nisem dobro pogledala na embalažo in vino kar precej popoprala. Ker je bil to edini liter vina, sem ga precedila čez gazo, ampak pekoč priokus je ostal. Pa so me domači spraševali, kaj je to za eno vino, ki je tako močno, da kar peče, ko ga piješ. Sem jim odgovorila, da imam nov recept iz kulinarike Lp, polona

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

31. jan 2007 2:57

Lonygirl, ti bodo še prepovedali naše recepte uporabljati Lep dan in veliko se smejte

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti