Prebava

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

29. avg 2006 19:43

Pa na jogurt ne pozabite! Meni je Activia zelo pomagala. jessy6

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

29. avg 2006 20:19

Malo smešno a resnično koruza je zakon poješ približno 2 koruzna storža in takoj gre vse skozi podomače povedano te prepuca tamalaursa

Muffsy  

član od: 5.8.2006

sporočila: 330

29. avg 2006 20:35

Ej, tole glede koruze - čisto res!!! Res te prepuca ... prava beseda. :) Activia je meni spomladi zelo pomagala, potem sem jo pa malo skenslala in se je zelo poznalo. Slive - naravno odvajalo itak. Donat - menda pomaga, samo meni ni, ampak jaz imam tako ali tako neke druge težave. Mojim domačim pa je. LP! Muffsy

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

29. avg 2006 20:37

Ja saj vem že ves dan iz mene uhajajo sumljivi plini tamalaursa Sporočilo je spremenil(a) tamalaursa dne 29. avg 2006 20:38:59

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

29. avg 2006 21:47

Kakšno koruzo to? Kuhano? Surovo? Prvič slišim. A konzervirana sladka koruza tudi pomaga? jessy6

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

29. avg 2006 22:09

Zjutraj na tešče popij dva decilitra donat, malo počakaj, mogoče pet minut, vzemi jabolko in ga dobro prežvečenega pojej. Čez nekaj časa pa popij še en deciliter donat, mislim, da ne bi smelo biti problema. To moraš delat vsako jutro, ker od enkrat ne bo pomagalo. Pa veliko vode popij čez dan in veliko sadja in zelenjave pojej. Kar pa je najbolj važno za leno črevo pa je veliko gibanja. Več, ko se giblješ, bolj boš črevo pognala v pogon. Pa veliko sreče ti želim. LP! fakin712

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

30. avg 2006 6:09

Čao, oh, sem imela tudi jaz hude hude probleme, enkrat med eno dieto. Ni šlo skoraj en mesec nič ven...kriza. Baje zato, ker sem ločevala hrano po dnevih, telo pa pač rabi kombinacijo vsega v vsakem obroku, da lahko vse prebavi in počrpa, kr potrebuje. No, u glavnem, ko sem zadeve malo pošlihtala (šele s svečkami mi je uspelo), sem nekaj časa pila švedsko grenčico. Je kar pomagalo, samo to pač ni stalna rešitev. Drugače pa pri meni pomagajo, če ni prehudo, tudi kamilice z limono. Po moje je v tem primeru res problem leno črevo, ne napačna prehrana. Če je dosti tekočine, balastnih snovi, sadja, zelenjave, se pri sami hrani najbrž ne da dosti več naredit. Torej, polnovredni obroki (prava kombinacija beljakovin, maščob, ogljikovih hidratov) in veliko veliko gibanja, pa se bo ščasoma uredilo. Ni pa za pričakovati čudeža čez noč. Prav tako niso rešitev kakšna odvajala, ki sprva najbrž pomagajo, ampak v končni fazi še poslabšajo zadevo, saj prebavila postanejo še bolj lena. Lep pozdravček, S.

Aisha  

član od: 19.7.2006

sporočila: 77

30. avg 2006 6:56

Suhe slive so zakon, preverjeno. Drugače pa meni delujejo tudi kosmiči, kakršnikoli. Če jih imam tri dni zapored za zajtrk mi uredijo še tako neurejeno prebavo. Čeprav priznam, da sama s tem nimam težav, razen na potovanjih, tam pa moja prebava kar neha delat in potem ponavadi komaj čakam, da pridem domov in začnem živeti na svoj način. Aisha

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

30. avg 2006 7:33

Ali ste morda poskusile dva kivija pred spanjem? Poskusite. lp Anamarija

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

30. avg 2006 7:48

Jaz sem jedla navadno za živali tako še mlečno sama sem jo spekla lahko pa jo tudi skuhate pomojem bi bila tudi iz konzerve dobra saj koruza je koruza. tamalaursa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti