Prebava

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

31. avg 2006 8:30

mara12 je napisal/a:
Pred meseci je bilo govora o prebavi na forumo.Recept je bil 200 g suhih fig,200 g suhih sliv,ter 100 g sena čaj(Sena čaj kupiš v lekarni. Sestavine zmeljemo v multipraktiku.Iz mase oblikujemo majhne kroglice.Hranimo v hladilniku.Recep preizkušen,mojemu tastu,ter meni so zelo pomagale.Kroglice sem oblikovala za lešnik velike.Po 12 urah je reakcija. lp Mara mara12
Ja, to je pa moj recept, ki sem vam ga posredovala. Lepo, da pomaga. Reakcija je lahko tudi že po 8ih urah, tako da pazite. Meni je na morju prijelo celo po 4ih urah, ker smo se veliko gibali (in je bilo res neprijetno, ko sem iz mesta KOMAJ prilezla do hotela- namreč ni nobenih šans, da zadržiš v sebi, ko te enkrat prime). Jade res nič ne skrbi- to prakticiram že 3 leta, če ne še več, pa nimam nobenih težav. Vendar pa jih priporočam 1-2x na teden. Vem, da si ti nasprotnica temu, ampak sem se pozanimala vse glede tega. Invalidom v zavodih to dajejo 2x na teden, ker se malo gibljejo in drugače ne gre. Če ima kdo probleme s prebavo, vedno priporočam te kroglice. Ampak ker sem to tukaj na forumu že večkrat objavila, se mi je zdelo noro, da bi spet morila s tem in se ponavljala. Lep dan in veliko se smejte

Muffsy  

član od: 5.8.2006

sporočila: 330

31. avg 2006 9:36

Vendelina jr, res hvala za tale nasvet z grozdjem. Še to sprobam, joge se bom tako ali tako lotila in če ne bo pomagalo, potem pa res ne vem. Še enkrat hvala za tak zanimiv nasvet! Muffsy

Muffsy  

član od: 5.8.2006

sporočila: 330

31. avg 2006 9:38

No toliko o tem. Sem pokazala tole z grozdjem mami pa mi ne pusti. :( Vztrajno goni tiste svoje slive, ki meni ne pomagajo. :/ Vseeno - dober nasvet! Muffsy

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

31. avg 2006 9:47

Vem mara, da to jemljejo invalidi, prav tako starejši ljudje (vem ,ker delam z invalidi in starejšimi že 11 let). Vem pa tudi to, da na začetku, ko smo začeli prakticirati odv. kroglice je bila za zadovoljivo odvajanje dovolj 1 sedaj po parih letih pa nekaterim tudi 2 ne "primejo", prav tako, brez odvajal ne morejo več odvajati, ker se je črevesje še bolj polenilo. Saj ne, da bi ti solila pamet, konec koncev zaradi men lahko vsak dela kar mu paše, lahko vam samo povem svoje izkušnje. Glede na njih ti povem, da jih jaz ne bi jemala, ostali pa kakor vam paše. Pojedla sva jo 1x s sodelavko vsaka pol v popoldanski službi, da vidite kako sva izmenjavali kljuke na wc ju, krče pa sem imela grozne. Tako, da ni šans, da jo še kdaj vzamem. Podobno pride tudi z odvajalnimi tbl. na začetku je dovolj 1, čez nekaj časa 2, sedaj pa jih poznem kar nekaj, ko jim po parih letih tudi 7 tbl. ni dovolj. Ne moraš pa sebe primerjati z inavalidi, ker imajo zaradi svojega sedenja ali ležanja zeloo leno prebavo, zdravi ljudje, ki pa lahko hodimo, telovadimo pa mislim, da bi morali najprej poseči po čem drugem in imeti taka odvajalna sredstva res za zelo redko, ne pa za redno jemanje. Toliko v razmislek, delajte pa vsak kakor mu paše, samo ne vem, če se na dolgi rok to splača. Ne bi pa toliko "pametovala", če ne bi imela res veliko izkušenj z dajanjem odvajal. jade

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

31. avg 2006 9:59

Draga Muffsy Mama ima vedno prav. Če se mama moti, velja prvi stavek. Ne sekiraj se. Moja mama je imela tudi skepso, ko sem prvič jedla grozdje. In je potem s to skepso opazovala moj 4-dnevni postopek. Ampak je vedela, da 4 dni grozdja ne škoduje (ni pa verjela, da pomaga) in da se mi ne more nič groznega zgoditi. Moja mami pač ni tip za take kure in mi sploh ne pade na misel, da bi jo prepričevala. Ona pa mene ne prepričuje. Vendelina jr.

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

31. avg 2006 11:55

Vendelina, koliko gozdja na dan se poje pri tej kuri?? lp Julija

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

31. avg 2006 13:03

Vidim, da vas grozdje zanima. Grozdja poješ toliko, kot ga pač zmoreš. Za zajtrk, malico, kosilo, malico, večerjo. Kadarkoli imaš poriv, da bi jedla, ješ grozdje. Kar pomeni, da si moraš organizirati dan tako, da imaš nekaj grozdja tudi s sabo v službi. Vendelina jr.

lisicka  

član od: 22.12.2004

sporočila: 650

31. avg 2006 13:25

Prima odvajalo je tudi zeljnica. Dobiti jo je mogoče v hipermarketih najboljšega soseda. zvitorepka

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

31. avg 2006 16:09

Ja, ampak samo grozdje! Nič drugega! Jaz " grozdni post" delam vsako jesen, ko dozori domače grozdje. Pijem pa izključno samo vodo. Nič dugega! (Če se le da, naj tudi kava odpade) Vsak post, tak ali drugačen moramo jemati kot čiščenje in ne kot odpovedovanje ali stradanje in na te dneve se je treba pripraviti, da nam postanejo v veselje in navado. Probajte, telo in um vam bosta zelo hvaležna kobra 1

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

30. jan 2007 0:03

Vendelina jr. je napisal/a:
Ideja je naslednja: glukoza v grozdju se takoj veže na eritrocite (kar pomeni, da se druge stvari, tudi svinjarija ne morejo), kar posledično onemogoča ostalim tvarinam, da se vežejo z rdečimi krvničkami. Voda v grodzju deluje hidratantno na celo telo. Vitamini v grozdju delujejo tako, kot delujejo, grozdne jagode pa delujejo balastno in počistijo po črevesju. Vendelina jr.
Joj, joj, vandy, tu si pa enega kozla ustrelila! Na rdeče krvničke se veže kisik in samo kisik, če nisi zraven kadilcev ali prižganega motorja od avta - takrat se pa veže CO, glukoza pa niti pod razno v nobenem primeru... Glukoza po krvi potuje kar sama, njeno koncentracijo pa nadzoruje inzulin & co. Se pa strinjam, da je grozdje zdravo in ni nič narobe, če ješ par dni samo to, tudi je res, da imajo predvsem olupki od grozdnih jagod veliko vlaknin, ki zelo dolgo ostanejo v prebavilih, tudi v samem želodcu (to ti lahko potrdim tudi iz praktičnih izkušenj, ko sem jih zvečer bruhala, jedla pa sem grozdje zjutraj...) Packarije iz recimo neopranega špricanega grozdja pa se vseeno lahko prav lepo vsrkavajo v telo. Samo da vanj ne nosiš še drugih svinjarij, to je fora tvoje diete:) Pa vlaknine in voda. Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti