Prebava

helenag  

član od: 29.8.2006

sporočila: 210

30. avg 2006 13:45

Meni osebno najbolj pomaga za zajtrk pojesti jogurt (čisto navaden) z velikoooooooooo žlico lanenih semen. Pa še en recept od moje babice: pri želodčnih težavah, kot so napenjanje, zaprtje, težak želodec... pomaga topel suh obkadek iz pregretih lanenih semen, ki ga položimo na trebuh in vsaj 20 min počivamo! Veliko sreče! helenag helenag

kažotk  

član od: 22.7.2005

sporočila: 62

30. avg 2006 14:42

Cuki kot sem ti napisala zelo dobra knjiga o zeliščih je Zdravje iz božje lekarne od Maria Treben, dobiš pa tudi majhno knjižico ravno tako od Marie Treben naslov pa mislim da je Prebavila oz. Prebava. Švedske kapljice oziroma znane so kot Švedska grenčica pa so na voljo v vseh lekarnah, mislim da je več proizvajalcev, jaz kupujem od Galenskih laboratorijev Maribor in sicer za pripravo, ker imamo doma domače žganje in jo je zelo enostavno pripraviti. Bom pa danes prelistala to mojo zlato knjigo in ti jutri sporočim kaj bi bilo dobro za prebavo. kažotk

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

30. avg 2006 15:02

O slivah je govora tudi danes v Nedeljcu, priporočajo še en zvarek iz čežane iz kuhanih sliv; skozi sito stisnemo 15 do 20 kuhanih sliv (svežih ali posušenih), kaši dodamo 10 g soli in ob zaprtosti uživamo po eno čajno žličko zmesi na pol ure, prebava naj bi se izboljšala. Loni Makaroni

cuki  

član od: 29.8.2006

sporočila: 21

30. avg 2006 15:30

hvala kažotk :) v lekarni mam pa tko veze tko, da mi bojo hitro kaj uredili cuki

majdapog  

član od: 29.5.2006

sporočila: 23

30. avg 2006 20:27

ker imam prebavo na psu si pomagam z sirupom katerega kupim v lekarni --PROREKTAL--meni pomaga .Vzamem ga zjutraj caa.2-3 žlice v kozarec 4dcl zalijem z mlačno vodo -traja približno uro in pol brez zvijanja ./niso mi pomagale ne slive ne donat/ majdapog

Ebonlass  

član od: 25.8.2002

sporočila: 242

30. avg 2006 23:26

Jest sem mela probleme s prebavo dokler mi niso odstranili žolčnika .. sedaj imam pa kontra probleme, samo da kaj pojem že letim na stranišče tako da odkar nimam več žolčnika, imam pa driske in pa hemeroide :( Kaj bi pomagalo proti temu? Marjeta Žniderčič

mara12  

član od: 7.12.2005

sporočila: 88

30. avg 2006 23:38

Pred meseci je bilo govora o prebavi na forumo.Recept je bil 200 g suhih fig,200 g suhih sliv,ter 100 g sena čaj(Sena čaj kupiš v lekarni. Sestavine zmeljemo v multipraktiku.Iz mase oblikujemo majhne kroglice.Hranimo v hladilniku.Recep preizkušen,mojemu tastu,ter meni so zelo pomagale.Kroglice sem oblikovala za lešnik velike.Po 12 urah je reakcija. lp Mara mara12

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

31. avg 2006 8:02

Po sena čaju posegajte takrat, ko res ni več nobene druge možnosti, ker se prebavila nanj navadijo. Morale ga boste piti ali jesti v kroglicah vedno več. Podobno kot z odvajanlimi tabletami. To naj bo res samo občasna rešitev. Portalak ali prorektal sirup se tudi lahko občasno jemlje. Niso pa odvajala ravnozdrava za prebavila (mišljeno na daljši rok). jade

kažotk  

član od: 22.7.2005

sporočila: 62

31. avg 2006 8:15

Doma sem pogledala katera knjiga je prav glede prebavil avtor je Maria Treben naslov pa je Bolezni črevesja in želodca in ne Prebavila. V njej piše kako si uredimo prebavo, z lanenimi semeni, suhimi figami, slivami, čaji, švedsko grenčico. V enem pričevanju bralca si je prebavo uredil samo s pitjem koprivnega čaja in s švedsko grenčico. V tej knjigi je lepo napisano koliko časa se prebavlja določena hrana, čemu se moraš odpovedati in kaj je dobro da delaš, da si urediš prebavo. Cena takšne knjige je 2.880. Pa še to: V lekarni švedsko grenčico nimajo tako za sveto kot jo imajo tisti, ki so zboleli na notranjih organih. V navodilih piše, da ti povečuje apetit, da je ne smeš piti v času menstruacije, da moraš po določenem času prenehati, da ti povečuje krvni tlak,... v knjigi Marie Treben pa za vse to piše da ti uredi. Jaz nevem kdo vse si je to izmislil. Če je moj oče ne bi pil bi verjetno bil že kdaj v grobu. Jaz jo pijem preventivno naredim enomesečno kuro spomladi in jeseni, ko se kri obnavlja. Še moj mož jo ima zelo rad, ko ne gre na potrebo takoj poseže po grenčici in gre brez nobenih težav na potrebo. Tudi na vsako potovanje jo vzamemo s seboj, saj je dobra tako za zunanjo kot notranjo uporabo. Jo je pa treba pravilno piti: pol ure pred jedjo ali pol ure po njej v kozarcu vode ali čaja in to čajno žličko. V primeru kolik pa kar celo jušno žlico, več je napisano v knjigi. Tudi depresije ozdravlja. Meni mi je ta grenčica sveto zdravilo. kažotk

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

31. avg 2006 8:26

Moj zadnji prispevek na tole temo: Čiščenje z grozdjem. Preizkusila na sebi in navdušila še kakih 5 ljudi, tako da sedaj v tem letnem času to počnemo vsako leto. Pozor: za tole čiščenje ne smete imeti diabetičnih problemov! Gre takole: najmanj 4 dni, priporočljivo 7 dni, nič ni narobe, če traja 10 dni. Ideja je naslednja: glukoza v grozdju se takoj veže na eritrocite (kar pomeni, da se druge stvari, tudi svinjarija ne morejo), kar posledično onemogoča ostalim tvarinam, da se vežejo z rdečimi krvničkami. Voda v grodzju deluje hidratantno na celo telo. Vitamini v grozdju delujejo tako, kot delujejo, grozdne jagode pa delujejo balastno in počistijo po črevesju. Ves čas se je grozdje (različno, belo, rdeče, namizno, iz vinograda....), pije voda - OK, jaz vmes pijem tudi kavo, ne morem brez nje. Če imaš vmes napad lakote, se lahko pojedo rozine. 1. dan te kure si človek govori vzpodbudne misli, da ne poje česa, česar ne bi smel. 2. dan si malo "napihnjen" in se ti vse skupaj zdi malo brez veze. 3. dan se vidijo prvi učinki in takrat je treba iti večkrat na vecejko. 4. dan se počutiš bistveno lažjega. 5. dan se počutijš opranega od znotraj. In tako dalje. Kura je dobra za vse, ki začenjajo s kakšno resnejšo hujševalno dieto. Poleg tega je izvrstna za prebavo, ker na neboleč način počisti vse, kar se je zamašilo po črevesju (se včasih zgodijo kakšni zarstki pa pregrade in potem se tam zadeva ragrajuje naprej, bljak...) in naredi tudi prebavno cev bolj gibko. Stranski učinki te kure so tudi naslednji: bistveno lepša koža po celem telesu, 1 kg špeha manj na strateških delih telesa....skratka, ladies, priporočam. Ko se iz grozdne kure gre nazaj na običajno hranjenje jaz to počnem takole: - dodajam jogurte z AB kulturo - dva dni ne jem trde hrane, oziroma za prehod uporabljam otroško hrano Sicer pa vsak dan neodvisno od letnega časa pojem najmanj 25 dag grozdja. Grozdje + joga za trebuh + telovadba dajejo stabilno prebavno obnašanje pri kolikor toliko zdravem človeku. Če vse to skupaj še vedno ne pomaga, pa se mora vključitii klasična medicina. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti