Prebava

kažotk  

član od: 22.7.2005

sporočila: 62

30. avg 2006 8:44

Prebava je res zelo pomembna stvar. Vidim, da so ti pravilno svetovali glede suhih sliv, fig, jogurta. Poskusi tudi ti. Je pa res, da enih jogurt bolj zapira kot odpira. Jaz bi ti svetovala, če bi ti namesto vode popila kakšen zeliščni čaj, samo sedaj ti na pamet ne znam povedat. Čaji delujejo počasi ma učinkovito. Voda je dobra, vendar samo spira, medtem ko zeliščni čaji še nekaj dobrega pustijo, ti prečistijo vse notranje organe in še bolje se boš počutila. Naj povem primer kako je moja prijateljica dokazala kaj pomeni pitje koprivnega čaja. Ko je šla na operacijo je imela tako nizek hemoglobin, da je niso hoteli operirati. No potem je začela piti koprivni čaj in po enem mesecu in pol si je dvignil hemoglobin tako visoko, da se je sama sebi začudila. Vem, da je dober rman, ognjič, kopriva in še švedske kapljice-te so super stvar. Niso samo za prebavo, moj oče jih jemlje že 7 let, imel je raka na debelem črevesu in se zdravi samo z zeliščnimi čaji. Kapljice ti po dolgotrajnem jemanju tako fino uredijo prebavo da to ni res. Mojim znankam sem to svetovala (niso šle po cel teden na potrebo-groza) in je preverjeno odlično. Še kaj več si, ne samo o tem, preberi v knjigi Marie Treben Zdravje iz božje lekarne in tam boš dobila veliko dobrega. Zelišča lahko kupiš tudi v lekarni-ti jih pripravijo sveže. Pri zeliščih moraš biti vztrajen, pripravljen na vsakodnevno pripravo čaja, najboljše da si kupiš grelnik vode in termus, zjutraj ali pa zvečer si skuhaš čaj, ga daš v termus in čez dan mlačnega popivaš. Trud in volja se poplača, vse zgolj delaš za svoje zdravje. kažotk

Muffsy  

član od: 5.8.2006

sporočila: 330

30. avg 2006 8:50

Koruzo sem tudi jaz rabutala na polju čez cesto in potem sva jo sami spekli (malo je bila celo še surova, kriza) - tako kot tamalaursa. Drugače pa naj bi koruza v kakršnikoli obliki (tudi npr. corn flakes) odvajala vodo. Imam pa eno knjižico, v kateri je kar nekaj različnih čajev za dobro prebavo - večina se jih pije malo po kosilu. Če kdo želi, mu lahko pošljem kakšen "recept" (tule ne bi objavljala, ker ga bom prepisala). Lep dan vam želim! Muffsy

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

30. avg 2006 9:06

Jaz sem dolga leta imela probleme s prebavo. Na potrebo sem šla vsake 4-5 dni. Bila sem vsa napihnjena. Potem sem pa začela, da na tešče pojem en sadež,( samo banane ne) in od takrat je moja prebava super, tako kot mora bit. Teka

cuki  

član od: 29.8.2006

sporočila: 21

30. avg 2006 9:38

muffsy.......katera knjiga pa je to? ja, če si pri volji bi te full prosila, da mi napišeš kakšen recept o čajih :) pravtako kažotko - kje se dobijo te kapljice švedske? in katera zelišča mi najbolj priporočaš, da nabavim in si jih skuham? vidim, da je tema kar zanimiva in da ste se razpisali; prvo me je skrbelo, če jo sploh objavim, ampak vidim, da ima dosti ljudi težave s to prebavo :) tko, da napišite še več, saj verjetno vsakomur kaj prav pride. sedaj pa še eno vprašanje, tudi jaz sem že ogromno slišala o zdravilnih učinkih rednega pitja čajev - naravnih seveda. pa me zanima kje vi kupujete naravne zeliščne čaje in kje bi najbolj izčrpno izvedela za kaj se uporablja kakšno zelišče? hvala vsem in vsakomur posebaj še enkrat cuki Sporočilo je spremenil(a) cuki dne 30. avg 2006 09:39:10

Muffsy  

član od: 5.8.2006

sporočila: 330

30. avg 2006 9:59

Še za ostale - naslov knjige je KALORIJE - prehrana za dobro počutje in postavo. Vsebuje informacije o prebavi, kalorijah, energijskih vrednostih jedi, recepte (čisto običajne, ne ta zdravih!). Evo - receptki so poslani, so na žalost samo trije. Drugače sem pa med iskanjem receptom v tej knjigi prebrala še (povzetek): - izogibajmo se pretirani uporabi maščob in vsemu, kar upočanjuje prebavo; - dnevno količino živil razdelimo na več obrokov, ki bodo manj obilni in ne bodo pretirano obremenili prebave; - prebava se začne v ustih, zato je zelo pomembno, da zaužito hrano dobro prežvečimo z zobmi in jo prepojimo s slino, saj s tem olajšamo delo želodcu; - in predvsem: "Post prandium aut stabis aut lente deambulabis." - nasvet slovite salernske medicinske šole: Po kosilu počivaj ali se počasi sprehajaj. Lepo se imejte! Muffsy

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

30. avg 2006 10:03

Ker se je tu že veliko napisalo na temo, kaj jesti in ker predvidevam, da veš, česa NE jesti, me zanima naslednje: A telovadiš kaj? Ker, tudi najbolj lena prebava na svetu se dinamizira, če začneš teči (začne se skombinacijo hitre hoje in teka in potem se vedno manj hodi in vedno več teče). Plus, kaj počneš s svojimi trebušnimi mišicami ali počneš kaj?- če jih natreniraš ( s tem ne msilim trebušnjakov) - potem prebava dela - to je nuspojava - pa še ostali mehki organi v trebuhu se lepše obnašajo. Vaja za trebušne mišice iz joge gre takole: Začneš zjutraj na tešče (potem pa tekom dneva to večkrat ponoviš). Postaviš se v razkorak, roke skleneš na hrbtu. Vdihneš. Globoko izdihneš. V poziciji izdiha potegneš trebuh noter. Nato ga v poziciji izdiha na hitro potegneš noter vsaj 5 krat (jaz zmorem to narediti v enem zamahu 15-krat, ampak to je posledica vaje) in potem povečuješ število potegov. Če ne čutiš bolečine ne velja, nadaljuj na robu bolečine, ker potem ta popusti. Potem pomasiraš trebuh (čakro, plexus solaris, whatever...) v smeri urnega kazalca. In to ponoviš nekajkrat - vsaj trikrat. Z izdihovanjem in potiskanjem trebušnih mišic potiskaš zrak ven iz prebavne cevi in s tem posledično dinamiziraš celo prebavo. Masaža v smeri urinega kazalca je masiranje v smeri gibanja črevesja. Močne trebušne mišisce so predpogoj za zdravje celotne trebušne votline. To in malo teka, ali pa hitrega rolanja, drsanja, teka na smučeh dinamizira vsako prebavo. Zvarki pa ne. Zato jih poskusi NE uporabljati. Vendelina jr.

Muffsy  

član od: 5.8.2006

sporočila: 330

30. avg 2006 10:14

Jaz grem vsak dan teč in naredim 5 km, nekajkrat grem na kolo, pa me prebava še zmeraj zeza. Zvarki včasih pomagajo. Joga mora biti pa super. Muffsy

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

30. avg 2006 11:18

Vsako jutro na tešče kozarec "zluftanega" donata, poleg vseh ostalih nasvetov, jasno. Mamamia mamamia

cuki  

član od: 29.8.2006

sporočila: 21

30. avg 2006 12:37

kot ste že mnogi drugi napisali tut meni donat absolutno nič ne pomaga :( bom pa probala zvarek s suhih sliv in fig ter olja :) cuki

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

30. avg 2006 12:52

Masaža stopal Moja mama- to so njene besede, sprobane tudi na mijih otrocih. Kadar je želela, da gremo na veliko potrebo....ko nam je odvila plenice nas je masirala po notranjem delu stopal- na sredini, tam kjer je udolbina ( če stopala niso ploska ) se lepo vidi ta dolinca....tako je ona nas navadila na kahlo, in tudi jaz svoje otroke....nekaj mora biti na tej točki nog pozezanih s prebavo. Krasno je , da ležiš in ti to masira nekdo drug. Imej vedno določeno uro. poskusi. Petra 1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti