Kam na dopust?

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

23. jan 2006 18:21

Torej ali je bolje v vodi (ne zunaj na plaži) v Budvi ali v Bečičih. Meni je predvsem glavni kriterij, da ni v vodi kamenja poraslega s travo ali drugimi zadevami. Najraje imam čisti prod. V bistvu me sploh ne mika v vodo, če tam kaj raste... Marjetica

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

23. jan 2006 19:17

Mene pa letos predvsem zanimata Vrsar in Poreč,no pa mogoče Rovinj.Imate kakšne spomine od tam? Mogoče kakšno ponudbo... Teka Sporočilo je spremenil(a) Teka dne 23. jan 2006 19:22:03

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

23. jan 2006 20:48

V Rovinju sem bila še kot otrok. Spomnim, da smo šli v Rovinj takoj po vojni (je bilo vse napol zastonj). Je lepo mestece, vendar plaže niso v redu (mogoče je to zastarela info.) V bistvu smo se večinoma kopali v bazenu. Bili smo pa v hotelu Montauro. Sploh me ne mika, da bi šla še kdaj tja. Marjetica Sporočilo je spremenil(a) sluga dne 23. jan 2006 20:51:07

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

24. jan 2006 7:41

Sem bila 2 leti nazaj v Rovinju-samo v izvidnici, okoli Montaura so res v zadnjem času nekoliko uredili obalo, včasih je bila bolj skalnata, tudi sedaj je, so pa malo zmleli in je lep pesek, samo tam je gužva, pa še pesek se vzdiguje z zemljo vred, kjer pa ni tako je pa zabetonirano. Vrsar že dolgo nisem bila tam, l.93 pa smo se bolj kopali v bazenu, ker je ostalo skalnata obala. Poreča pa se ne spomnim ravno najbolje, Lanterna skale in beton, v Zeleni laguni so bili kamni na plaži. Kar pa se ostalega tiče, itak je povsod več ali manj isto, kavarne, "štanti", sem ter tja kakšna fešta na rivi, če imaš srečo da jo ravno ujameš.

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

24. jan 2006 8:04

Tistim, ki želijo v hotel in "priti čez" poceni, vsekakor priporočam hotel Mediteran v Rabcu (Hrvaški Kvarner). Res nimajo luksuza (z klimo), ampak sobe so predlani opremili na novo, imajo samopostrežni zajtrk in večerjo, lepe plaže. S fantom sva bila predlani tam in ugotovila sem, da bom tja sigurno še šla, ko bom imela svoje otroke (zaenkrat jih še ni ). Ta lokacija je predvsem primerna za družine z majhnimi otroki, plaža je lepa, voda čista. Zvečer imajo t.i. "štante", veliko slaščičarn, kavarn v neposredni bližini pa tudi zabaviščni park. Okrog Mediterana po 10i uri zvečer ni bilo ropota (kar je meni predvsem pomembno), vse je bilo mirno- v središču pa se je še vedno veliko dogajalo. Avto je nedotaknjen stal en teden (in sva se že bala, da ga ne bova več spravila v pogon), v okolici pa sva imela na razpolago vse, kar sva potrebovala. Lani sem prav tako hotela tja in na noben način nisem dobila več prostega mesta. Svet se mi je čisto porušil, saj sem na vsak način hotela v Rabac. Na koncu sem pristala v Puli, sicer je bilo tudi lepo- a z Rabcem se ne more primerjati. Sem pa čustveno vezana na Hrvaško, zato drugih informacij ne morem posredovati (na Hrvaško letujem že 19let). Lep dan vam želim

gogy  

član od: 5.12.2004

sporočila: 51

26. jan 2006 19:07

Živijo, tudi mi se sprašujemo kam in kako letos. Zelo pozitivno in prijetno smo bili presenečeni pred dvema letoma na Krfu. Za "prvič", ko še nič ne veš in nič ne poznaš smo rekli da gremo z agencijo. No zdaj bi že znali iti sami. Škoda, ker so ukinili trajekt iz Trsta.... Hrana in gostoljubnost brez primere. Narava prečudovita, plaže in morje čiste. Vstopnin nikjer nismo zasledili (razen za senčnike ponekod). Cene so nekako kot pri nas v turističnih naseljih. Edini dve stvari, ki jih res ne moreš pričakovati, je točnost avtobusov,… in urejena okolica (pokošena trav"ca,…). No, pa saj si na dopustu – zakaj bi se obremenjeval s časom, travo,… ? »Olupili« so nas turistična agencija z raznoraznimi izleti in Grškim večerom, za katerega še danes menim, da ni bil vreden svojega denarja, in v Italijanski restavraciji, kjer je bilo vse na račun hiše, potem pa itak vse na računu (Italijani pač). Pa še to: plačali smo 1 dvoposteljno notranjo kabino, dobi smo pa zunanjo 4 posteljno - nihče ne preverja. Kabine so klimatizirane (celo sami lahko uravnavate). V kabini je hladilnik, nekaj sadja, TV in kopalnica. Tisti, ki so se peljali kot palubni potniki so za dol lahko prespali v notranjosti trajekta, za nazaj so pa dobili "pasjo" posadko , ki jim kljub hladnemu vremenu ni dovolila v notranjost trajekta. Mi smo pa za nazaj dobili spet zunanjo kabino, ki pa ni bila 4 posteljna, temveč dvoposteljna, a "višjega" razreda, tako, da sva z možem spala »komot« na tleh. Kdo ve - mogoče pa letos spet na Krf… gogy

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

26. jan 2006 20:00

Pozdravljeni,tudi mene zanima,kje bi našli dobro urejen kamp ter nekaj vetra ,ker smo pri hiši srferji. LP Klaudija balu

mojka  

član od: 4.6.2005

sporočila: 95

26. jan 2006 20:10

Gogy, tudi mi razmišljamo o Krfu. Še posebej zato, ker smo ga lani na jadranju izpustili, Grčija pa nam je bila zelo všeč. Imaš morda kak kontakt za direktno rezervacijo apartmaja tam doli? Sicer pa imamo namen potovati kot palubni potniki. Je posebno doživetje, seveda če imaš avto sabo, tako da nimaš skrbi z vso prtljago. V katerem kraju na Krfu pa ste bivali? lp, mojka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

26. jan 2006 20:30

ja, posebej fino doživetje, če je gužva, pa kakšna nevihta, pa kakšne 1000 maturantov, ki samo žurajo. rimljanka

mojka  

član od: 4.6.2005

sporočila: 95

26. jan 2006 22:03

Se strinjam, da to pa res ne more biti posebno doživetje. Mi smo imeli srečo in nič od tega kar naštevaš nas ni doletelo. mojka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti