Kam na dopust?

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

28. jan 2006 10:54

Še nekaj sem hotela dodat - NIKOLI se ne vračam na isti kraj. Mislim, da je prvič zanimivo - raziskuješ in je noro dobro, drugo leto hočeš obuditi spomine, pa ni isto in si razočaran ter iščeš dlako v jajcu Lumpica

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

28. jan 2006 11:46

atic je napisal/a:
tudi mi smo lanski dopust preživeli na otoku Krfu. Vsi imamo zelo lepe spomine. Dopust je bil zaradi ladje na katero smo šli s svojim avtomobilom sicer malo dražji, vendar če odšteješ ceno prevoza, so te ugodnejše kot pri naših sosedih. Na Hrvaško ne gremo več, ker imajo do Slovencev zelo slab odnos, čeprav jim prinesemo več kot 50% denarja od turizma. Bili bi najbolj veseli, če bi ostali doma, denar pa bi jim poslali po pošti. Mislim, da bi morali vsi Slovenci par sezon preživeti dopust nekje drugje, potem bi pa mogoče spremenili odnos do nas. Verjetno se bo ta sovražnost v letošnji sezoni še bolj poznala, zaradi še slabših odnosov med državama. atic
Se 100 % strinjam s komentarjem o turizmu pri sosedih, res ima človek občutek, da se jim godi največja krivica, ker morajo tiste 4 mesece delati. Škoda, ker imajo sicer res čudovito morje, zdaj so pa Madžari tja navalili in pokupili že veliko tega, kar se je dalo in namesto dobrih rib ti sredi poletja ponujajo svoje segedine. Tako je v Tribunju, Rogoznici in še marsikje od Jadranski obali. Prijazen pozdrav, Ognjic

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

28. jan 2006 17:29

libra je napisal/a:
Mi pa bi šli z avtom na potovanje oziroma raziskovanje Provanse. Ali ima kdo kakšne izkušnje in nasvete? Hvala in lep pozdrav.
Moja v.d. tašča in tast sta v Provansi preživela že tri dopuste zapored, ker sta tako navdušena nad kraji in ljudmi. Seveda vedno potujeta sama, v avto pa nabašeta šotor, blazine, spalne vreče, kamp "kuhinjo", večino hrane, na streho kolesa in gresta. Lani sta majprej preživela en teden v SZ Italiji, go rproti tromeji, potem pa še dva tedna prekampirala v nekem zasebnem campingu v Provansi. Nista mogla prehvaliti, kako lepo je bilo tam vse zrihtano. Vsak dan sta se s kolesi peljala v drug kraj in tako videla res veliko. Če te zanima še finančna plat pototvanja, sporoči. Bom povprašala v.d. taščo in poročam. Lp, tjas

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

28. jan 2006 18:17

Kaj pa Rodos, popotnice in popotniki? Poznate ta grški otok? Nas letos vleče tja, pa bi radi kakšno informacijo iz prve roke... Glede zgoraj omenjenega Krfa - lani smo bili tam in smo bili resnično navdušeni! Toliko zelenja, prijazni domačini, zgodovina, lepote narave... Pa tudi hrana, seveda... Za informacijo: šli smo z letalom, na otoku pa smo izvedeli, da je ta pristajalna pista najkrajša v celi Evropi in celo 3. na celem svetu! Piloti začno pristajati praktično že nad morjem. In samo trije slovenski piloti imajo dovoljenje za pristajanje na tem letališču. Vodič je rekel, da do Krfa VEDNO pride z ladjo, si ne upa drugače. Uh, nas je kar stisnilo pri srcu... Ampak dopust - pravljica! Priporočam! LP, Stanka

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

28. jan 2006 19:17

Poglej Kompasov First minute katalog. Hotel Forum beach. Lumpica

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

28. jan 2006 19:48

Letos je ravno deset let od kar sva z možem preživela 14 dni na Krfu. Šla sva s tisto ogromno ladjo iz Trsta; sploh ne vem koliko dolgo smo se vozili... od zvečer ob 20., tam smo prišli jutri ponoči ob 2. ponoči... Skratka, krasno in lepo...Otok sva s skuterjem prevozila po čez in po dolgem... Nazaj sva se mogla vračat z letalom. Slišala sva, da je poletno-sletna steza najkrajša na svetu... Vau... kaj pa sedaj; midva sva jo par dni ogledovala, če je to res... Ni nama bilo vseeno. No, kakor vidite, srečno sva priletela na Brnik... Pozdravček!

mojka  

član od: 4.6.2005

sporočila: 95

28. jan 2006 21:59

Ja, Grčija je res krasna. Mi pa zdaj razmišljamo o Djerbi. Mislim, da bi bilo otrokom zelo všeč. mojka

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

28. jan 2006 23:08

Na Djerbi sva bila predlani 14 dni .Šla sva z agencijo in z njo naredila tudi nekaj daljših izletov,krajše relacije sva delala v lastni režiji s taksijem ali kar z avtobusom.Vsak drugi dan pa sva preživela dobesedno v morju.Voda je bila tako topla kot v toplicah in meni to zelo paše(mislim topla voda,bazen pa ne,torej tudi toplice ne).Eden najlepših dopustov.Djerba je zelo pristna in imaš veliko zanimivosti. Aki

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

29. jan 2006 0:21

Midva bila pred dvema letoma na Krfu, šla sva z avtom na ladjo pa tudi kolesa sva imela sabo prevozila cel otoček! Bilo lepo ampak ne tako zelo, da bi se spet vračala. Je pa zelo lepa tudi Švica, sva šla z avtom. Letos planirava mogoče Nizozemsko ali Egipt in seveda Mali Lošinj. Vračava pa se vsako leto na Mali Lošinj in to že 8 let zapored(tudi dvakrat na leto)!!! P.S. če mi pa kakšen hrvat stopi na rep, me pa verjetno nebodo več videli!

VesnaG  

član od: 30.8.2003

sporočila: 65

29. jan 2006 10:22

Odgovor Stanki, ki sprasuje o Rodosu - jaz sem bila lani v zacetku julija in bilo je fenomenalno. Bila sva v mestu Rodos, ki je zelo lepo - stari del je fenomenalen, v novem delu najdejo marsikaj tudi tisti, ki ne morejo brez "shoppinga", cene so zelo ugodne, ker je ponudbe ogromno, npr. giros dobis od 2€ naprej, draga je edino kava (espresso od 3,5€ naprej). Ugodne so tudi cene za najem avtomobilov ali skuterjev (vsaj v mestu Rodos). Na jugu je raj za surferje (in na zahodni obali menda tudi), na vzhodni obali pa so fantasticne pescene plaze. Tudi mestna plaza v mestu Rodos je pesceno - prodnata (ponekod bolj droben, ponekod bolj debel pesek). Vstopnine na plazo ni bilo nikjer, sicer se placajo lezalniki in soncniki, ampak so veliki deli plaz namenjenim tistim, ki si prinesejo samo svojo brisaco in blazino ali soncki in te zato sploh nihce ne gleda postrani. Kar se tice hotelov - midva sva bila v hotelu 3+ s samoposteznim zajtrom in vecerjo in je bilo super (hotel Blue Sky beach), hotel je bil ob plazi, do starega dela mesta je bilo priblizno kilometer, do barov pa ravno prav dalec, da ni bilo hrupno. Treba je biti previden pri hotelih z 2 zvezdicama v mestu Rodos, ker je vecina v tistem predelu, kjer so bari (tudi vecina teh hotelov ima bar v pritlicju), zato je lahko precej hrupno. Morje sicer ni pretirano toplo, je pa zelo cisto. Midva sva sicer na plazi prezivela samo 2 dni, preostale dni sva prekrizarila otok z avtom in z vespo, ker je ogromno za videt. En teden je bil definitivno premalo za vse. Pravijo, da se splaca tudi nakupovalni izlet z ladjo v Turcijo, predvsem po oblacila in usnje. Pa se zanimivost - v mestu Rodos ima majhen hotel Slovenka, ki je porocena z domacinom (mislim, da se hotel imenuje Saronis), tako da lahko pod Unionovo tendo in slovensko zastavo lepo spijes kaksen Union (ali Solo ali Zalo) ;-) in izmenjas izkusnje z drugimi Slovenci. In ravno v tem slovenskem hotelu na Rodosu naju je nekdo navdusil nad Kanarskimi otoki, ko je z navduscenjem govoril o Teneriffi, tako da naju letos mika Spanija... Ima kdo kaksne izkusnje? Pozdravcek, Vesna Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti