Kam na dopust?

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

27. jan 2006 8:09

Na Krfu še nisem bila sem se pa zanimala, trajekt vozi iz Benetk, na google vtipkaš www.agni.gr je en forum angleških ljubitelev krfa,se mi zdi kar zanimivo, imajo tudi kampe, kontakt- v katalogu Intelekte?? je bil manjši hotel Anita vem da so bili "eni"tam in lastnik jim je rekel da naj njega pokličejo bo ceneje. Bila pa sem na Zakintosu(dober za žurirat) in Samosu(imaš kar nekaj za videti)- čistoča je pa???- ja...- v primerjavi z Djerbo- apartam so nam čistili 3x na dan ali pa 5x (če je bil napovedan šef-padron iz Libije),zunaj pa-smo pili pivov app, ob potki do plaže pa je bilo vsak dan več pločevink(še kakšna slo.se je našla)??? Pri sosedih pa tudi ni vse sterilno??

BURJA  

član od: 1.6.2005

sporočila: 3

27. jan 2006 9:05

Pozdravljeni.Zanima me,kakšne izkušnje imate s kampiranjem v Črni gori.Navdušeni smo nad kampiranjem in bi letos radi kampirali v Črni gori.Imamo dva otroka,ki pa sploh nista problem glede kampiranja(celo navijata).Kateri kampi so urejeni,kakšna je plaža,...-skratka vaše izkušnje.Vsem želim en lep dopust. Lep pozdrav.BURJA BURJA

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

27. jan 2006 9:33

Na Krfu se splača biti pozoren na plaže, večinoma so tiste mivkaste, da si na koncu že čisto blesav. So pa tudi tiste prave skalnate, da padeš dol. Kassiopi je bila, npr., ena taka ribiška vasica, ki je mene naravnost očarala. Skoraj takoj globoko morje, pa dno se je videlo in tista prava modra barva. Za izogibati se je krajem, v katerih so trume naših maturantov. je pa res, da je Krf angleški, to je mene kar motilo. English breakfast povsod. Namesto da bi gledali na kvaliteto, so gledali na kvantiteto. Se najdejo tudi ta prave, samo vprašati je treba. Krf mi je ostal v spominu še po nečem - šli sva s sestro, in imeli obupne probleme z nadležnimi Grki. Za ponoret - tip je dobesedno skušal podkupiti mojo sestro, da bi izginila... Komarji so bili tudi ene posebne sorte, orjaški namreč. Če pa hočete na organizirane izlete, nikoli ne z našimi agencijami, ampak z lokalnimi, cene so precej nižje. Se pa splača prelistati Lonely Planet, kako in kam na otoku Krfu. Loni Makaroni

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

27. jan 2006 11:50

Iz Krfa imam same dobre izkušnje. Bili smo v mestu Benitzes v hotelu Korfu Maris. Zajtrki v hotelu slabi, sicer pa smo se prehranjevali zunaj. Prijazni Grki so nam dobesedno prinašali in odnašali vse kar nam je padlo na pamet. V restavraciji Zorbat je bila hrana naravnost krasna, čeprav tudi drugje ni bilo slabo. Za raziskovanje otoka pa si je potrebno najet avto in se odpravit pusolovščinam naproti. Edini problemi ki smo jih imeli so bili problemi s turistično agencijo Ilirika. Oba vodiča na otoku sta bila sicer krasna, v ljubljanski pisarni pa so bili naravnost arogantni in nesramni. lp Vesna

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

27. jan 2006 12:26

balu je napisal/a:
Pozdravljeni,tudi mene zanima,kje bi našli dobro urejen kamp ter nekaj vetra ,ker smo pri hiši srferji. LP Klaudija balu
Orebič, Pelješac Ognjic

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

27. jan 2006 21:14

Tudi jaz imem lepe spomine na Krf - samo hotel Anita pa je še tako ugodena cena - ga nočem - je ob glavni cesti in pod njo ( cesto ) kamnita plaža. Meni lokacija niti pod razno ni bila všeč. Smo bili v večjem Messonghiju - pač hotelski kompleks in sicer v depandansah skoraj ob peščeni pleži. Lepo za otroke. To je na jugu otoka, sever in skrajni jug je pa rezerviran za žure - kdor tam preživi, je pa potreben rehabilitacije v domači banji. Lumpica

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

27. jan 2006 21:58

Ognjic je napisal/a:
balu je napisal/a:
Pozdravljeni,tudi mene zanima,kje bi našli dobro urejen kamp ter nekaj vetra ,ker smo pri hiši srferji. LP Klaudija balu
Orebič, Pelješac Ognjic
Tudi mi smo bili lani tam,lepo le vreme nam ni prizanašalo... Teka

atic  

član od: 19.8.2005

sporočila: 218

28. jan 2006 0:35

tudi mi smo lanski dopust preživeli na otoku Krfu. Vsi imamo zelo lepe spomine. Dopust je bil zaradi ladje na katero smo šli s svojim avtomobilom sicer malo dražji, vendar če odšteješ ceno prevoza, so te ugodnejše kot pri naših sosedih. Na Hrvaško ne gremo več, ker imajo do Slovencev zelo slab odnos, čeprav jim prinesemo več kot 50% denarja od turizma. Bili bi najbolj veseli, če bi ostali doma, denar pa bi jim poslali po pošti. Mislim, da bi morali vsi Slovenci par sezon preživeti dopust nekje drugje, potem bi pa mogoče spremenili odnos do nas. Verjetno se bo ta sovražnost v letošnji sezoni še bolj poznala, zaradi še slabših odnosov med državama. atic

libra  

član od: 27.3.2004

sporočila: 155

28. jan 2006 8:23

Mi pa bi šli z avtom na potovanje oziroma raziskovanje Provanse. Ali ima kdo kakšne izkušnje in nasvete? Hvala in lep pozdrav.

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

28. jan 2006 10:39

Libra, ne vem. Jaz z avtom v Provanso ne bi rinila, ker so prenočišča kar zasoljena, pa hrana tudi - ena boga solata 10 eurov...... Raje najemi kamper, ki je sicer ZELO drag, ampak, če odšteješ prenočišča in imaš hrano s seboj - se ti definitivno splača. Če te zanima še kaj se mi pa oglasi. Lumpica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti