Kaj danes za zajtrk

mali kuhar je napisal/a:

MBrando a skuto sam pripravljaš?
danes: enako kot včeraj, ovseni kosmiči s korenčkom in jajcem



mali kuhar



Ne, mi pa jo moja omiljena gospa na Tinju. Tedensko dobim svežo. BOŽANSKO. A danes me spet mantra, spet sem padel v melanholijo. Vsa ta gonja okoli maščob, saj veš. Imam pa še skoraj celo kilo doma in je od sobote in vsak dan manj meni takooo aromatična in pač zaradi naravnega procesa vedno bolj kisla. Ehh, kakšen kmet. Jaz ko bi ravno rabil te prave zdrave maščobe. Me je današnji zajtrk čisto uničil. Namesto da bi užival v dobrem, slo. zajtrku.
Ti si tudi lahko ena referenca saj si športnik durch und durch.
Kaj meniš o današnjem zajtrku:

UVERTURA:
Črni čaj + kos domačega zdro/jabolčnega peciva

ZAJTRK:
- Ajdov kruh z orehi popečen na grill plošči
- Domač med z oreščki; 3 manjši kosi namazani z fr.polslanim maslom ter medom
- Domača kutinova marmelada (zelo malo sladkorja); 3 kosi namazani z marmelado in domačo skuto kateri sem primešal ovs.otrobe in pšenične kalčke
- Domača breskova marmelada (moja lanska in PRVA produkcija. Zelo ponosen. Skoraj brez sladkorja). Isto kot pri kutinovi marmeljad
- Šalca žitne kafice z sojinim mlekom
- Šalca zelenega čaja


Super zajtrk bi rekel. Klasičen, slovenski kateri te drži do kosila, a meni spet tisti hudiček gloda v glavi. 
malikuhar vem da boš sedaj porekel, PREVEČ SLADKORJA in PREMALO BELJAKOVIN, ampak...ehhh...občasno ne bi smel bit problem takšen zajtrk a se že celo jutro sekiram, namesto da bi užival da sem dobro jedel in da sploh imam privilegij tako dobro papcat. Ehhh

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Sem ga imela pred pol ure in sem že lačna. Kos kruha s skutno hrenovim namazom in ižkava z mlekom, ker če tega ne pijem imam dan pokvarjen... Pa je sicer kar neka varianta kot Nescafe za razredčit.

xxs

Danes sem si pripravila bolj zdrav zajtrk: ena narezana banana, nekaj narezanih suhih marelic, ena velika žlica skute, ena žlička medu in cimet. Skupaj zmešano, zraven pa kos kruha. 

mojezlato http://kosilazavsakdan.blogspot.com/

DANES:
- Skleda VITAMINSKA BOMB
- UBER FULL namočeni rženi/ovseni kosmiči v mešanico vode in sojinega mleka z dodatkom žliče ČOKO KUKI PROTEINOV, ovsenih otrobov ter pšeničnih kalčkov
- skledica TETKE SKUTE posipane z bučnimi semeni, sezamom in ogromno cimeta
- šalčka kislega mleka
- razni oreščki/semena

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Popečen toast z margarino in marmelado ter kakav.

mojezlato http://kosilazavsakdan.blogspot.com/

OPOZORILO: Za FANATIKE SKUTE!! (ostali preletite le seznam sestavin)
O zajtrku pa le toliko, da klobuk dol ter poklonov poln dan za mojega velikega prijajtelja, ker mi je zaupal in povedal recept za na teflonu pečeno SKUTO!!! To pa je nekaj tako dobrega in posebnega da je ne smemo vsak dan jest, ker si ENOSTAVNO ne zaslužimo. Hrana za GRŠKE BOGOVE (v času antike seveda. Sedaj si takšnih dobrot ne privoščijo, ker šparajo! Recesija ) in VELIČINE. Jeeeeeejžeš! Še sedaj se mi meša.
Še bom jedel palačinke? Jih bom še gratiniral? V dilemi saj,  če lahko ravno tako naredim pečeno skuto, dodam na grobo pasirano sadje, ter posipam s cimetom ne rabim nič več. Če pa želite, pa dasta v maso še rozine. Jaz sem dodal samo vanilijevo aromo in malo sojinega mleka, da se je lažje premešalo. Ehhh...jaz bi to cel dan jedel.

UVERTURA je vsak dan podobna: šalca čaja + kakšen domač piškot/pecivo

ZAJTRK sledi vedno pol ure UVERTURI
- Skleda VITAMINSKA BOMB
- UBER FULL namočeni rženi/ovseni kosmiči v mešanico vode/črnega čaja/en mau sojinega mleka z dodatkom ovsenih otrobov ter pšeničnih kalčkov
- palačinka iz 60g fiiino suhe in grobe skute v katero sem dodal van.aromo,sezam ter sončnična semena.
(
Umešal jajček + 80ml sojinega mleka + 20ml vode. Malo manj kot polovice mase zamešal v 60g skute ter zapekel skutino palačinko na blagem ognju v teflonu. Res pečite na blagem ognju, saj zadeva ne izgleda obetavno saj je pocasta in ne daje upanja da bo možno zadevo spečt.Kar  traja da se strdi. Ko obračate pa uporabite krožnik; naj palačinka zdrsne na njega, nato obrnite teflon in zvrnite nepečeno stran na teflon. če boste obračali z lopatico, se lahko zgodi da vam bo razpadla. Izgled pa je pol FENOMENALEN. Kot palačinka. Hrustljav rob, črne pike med belimi lisami od skute in jajca. Okus pa... Če se vam to ne dopade, lahko daste tudi v pečico in zadevo pečete na 160C, 30min
- šalca črnega čaja
- razni oreščki/semena

P.S: ufff, samo da sem si naročil novo kilo Über fine TETKE SKUTE. Življenje je takoj lepše!!
O ja, še se bo pekl. O JA.
Če ne bom več jedel palačink z skuto je kriv dragi prijatelj Danijel, ker mi je zaupal recept. To je veliko bolje, pa še low OH varianta za fitnessarje.
Če pa zadevo lepo popečemo, po vrhu naložimo na grobo pasirano sadje ter posipamo s cimetom pa lahko samo še umremo. Majkemi, kako sem lahko 6 let jedel vedno eno in isto!?!?!
Vsaka stvar ima dve plati medalje in meni je tale moja bolezen, definitivno postregla zvrhano porcijo obojega!!
Probajte tudi v jajc namočene kosmiče z različnimi oreščki, nato pa zadevo spečite na teflonu. EKOLA, 2 različni in MEGA DOBRI palačinki!!!
ME IS HAPPY,HAPPY. Now i can die xD

FANATIKI SKUTE, itak da me razumete. Ko si zaljubljen si zaljubljen!!!



---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Sporočilo je spremenil(a) MBrando dne 29. 2013 07:15

MBrando, a ne dodaš nič jajc, ko pečeš skuto?

Moj zajtrk dolgočasen kot vedno: ovseni kosmiči, ovseni otrobi, pokuhano na vodi, malo rozin, kakšna suha sliva, žlička medu, mleti sezam, proso, lan. Natančno po žličkah.

pirnica

pirnica je napisal/a:

MBrando, a ne dodaš nič jajc, ko pečeš skuto?

Moj zajtrk dolgočasen kot vedno: ovseni kosmiči, ovseni otrobi, pokuhano na vodi, malo rozin, kakšna suha sliva, žlička medu, mleti sezam, proso, lan. Natančno po žličkah.



pirnica



ups, v vsej evforiji sem pozabil tole pomembno sestavino. Popravljeno! 
No pa saj vaš zajtrk ni dolgočasen!! Jaz sem dolgo leta jedel podobno zadevo a se nikoli nisem naveličal. Še sedaj se mi pocedijo sline ko si umešam svojo vitaminsko bombo. Razlika je le ta, da sedaj veliko bolj eksperimentiram in prav tako ostajam na zdravi in hranilno polni prehrani!

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Pirnica, jaz bi bila zelo rada kar se prehranjevalnih navad tiče-Pirnica. Saj se trudim, mogoče bo tudi iz mene kaj ratalo.

 

naor

Naor, jaz sem se tako odločila in mi je prešlo v navado. Tak zajtrk mi paše za moj občutljiv želodec, pa tudi sicer je kar zdrav. Redkokdaj jem kaj drugega. Ko zagledam na pultu kakšno pecivo od prejšnjega dne, pa pozabim na kosmiče. Smo samo ljudje.

pirnica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Izpostavljeno

Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtrimljanka
malo za hecNikita2
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti