Gastroskopija

bisagolf  

član od: 16.11.2008

sporočila: 135

24. maj 2009 21:32

Ursa40, kot sem že napisala zgoraj sem ga jaz "opravila" trikrat. Kaj več napišem jutri, bo več časa. bisagolf

bisagolf  

član od: 16.11.2008

sporočila: 135

25. maj 2009 8:41

Kot je že omenila ena od članic je to pregled črevesja. Od anusa do tankega črevesja. Lahko tudi del tankega črevesja pregledajo. Pregledajo s podobnimi aparaturami, kot s gastroskopijo. Sam pregled je malo neugoden. Meni osebno je bilo bolj mučna priprava na koloskopijo. Dva do tri dni imaš tako imenovano čiščenje črevesja, ki jih moraš očistiti s pitjem na začetku donatom, nato pa spiti dnevno cca 3 litre tekočine oziroma raztopine, ki jo zmešaš v toplo vodo. Okus ima kot bi pil slano toplo vodo. Grozen okus. Vsaj meni. Med tem časom, se ne sme jesti nič. Razen čiste juhe, pa še to samo prvi dan. To razstopino moraš piti tako dolgo, da mora iti "ven" čista voda. Takrat je res ščiščeno črevesje in zdravnik lažje opravi pregled. No to je približno to. lep pozdrav pa zdravi mi ostanite bisagolf

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

25. maj 2009 16:37

Radoveno sem prebrala vse od začetka. Gastroskopijo sem že opravila, pa kaj naj rečem zadeva je neprijetna vendar se jo da brez problema zdržati. Kolonoskopijo pa še nisem opravila, mi pa sedaj nekaj grozijo. Zelo rada bi se ji izognila, vendar če bo potrebno se bom morala odločiti. Tega se zeloooo, zelo bojim. Nekatere moje znanke niso zdržale samega pregleda, nekateri pravijo, da je gastroskopija hujša (teh je sicer manj). Upam, da se da zdržati, saj smo ženske zdržljive, pa tudi rodile smo in se tudi tega bala, vendar je pri porodu zelo vesel in srečen konec, ko vse pozabiš. LP Sonce sonce51

sa_ sha  

član od: 10.12.2008

sporočila: 113

25. maj 2009 19:02

Sama sem bila tako na gastroskopiji kot na kolonoskopiji, pa menim, da je gastroskopija proti kolonoskopiji BISTVENO manj boleča. V Celju so mi poskušali opraviti kolonoskopijo, pa po dobri uri in pol dobesednega mučenja, le te niso mogli opraviti- ker naj bi mladi imeli toliko bolj zavito črevesje in naj bi zato poseg bilo težje opraviti. Po dobri uri in pol, me je od bolečin enostavno zmanjkalo, zato so se odločili, da s posegom ne bodo nadaljevali. Dobila sem napotnico za Diagnostični center Bled, kjer pa je slika bila povsem drugačna. Imajo prilagodljivejšo napravo, zato posega skorajda ne čutiš. Vendar imam zaradi neprijetne izkušnje v Celju vseeno nekako slabe spomine nanjo. sa_ sha

bisagolf  

član od: 16.11.2008

sporočila: 135

25. maj 2009 21:58

Ni tako hudo. Samo se je treba sprostiti, pa bo. Kot si sonce51, napisala, mi ženske zdržimo marsikaj. Ne se bati. lp bisagolf

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti