Ko je denarnica prazna

Iwana  

član od: 31.3.2008

sporočila: 143

18. jan 2009 22:35

Vendelina jr. je napisal/a:
Iwana je napisal/a:
Drage dame, pozabljate, da je Princesska zaposlena! Tako ji zavod ne bo kril nobenega izobraževanja! ....
Iwana, bojim se - v bistvu se ne bojim, samo sloveniziram angleško frazo -, da mešaš jabolka in hruške. ESS ni enako nadomestilo za brezposelnost in pravice iz naslova brezposelnosti.... Vendelina jr.
Vendelina, bojiš se da mešam jabolke in hruške! Potem pa mi ti povej kdo bo Princesski (ki je by the way v delovnem razmerju) plačal šolnino? ESS deluje prav z nemenom povečanja zaposljivosti! brezposelnih oseb! In ni namenjen prekvalifikaciji zaposlenih oseb. Niti ji ne bodo namenili sredstev za samozaposlitev. Zaposlenim osebam lahko finacira šolanje le delodajalec ali pa se zaposeni sam na svojo pest odloči za prekvalifikacijo, na svoje stroške. Kar pa je praktično nemogoče, če živiš na minimumu. Pri Princesski še obstaja druga opcija. Če ima 5. stopnjo izobrazbe, glede na to, da še ni napolnila 26.let, se lahko redno vpiše v kakšen študijski program, kjer pa ji nebo potrebno plačati šolnine, pa še za štipendijo lahko zaprosi. Obeta si lahko tudi študentsko delo. Smo prvi vpis mora biti pred dopolnjenim 26. letom. Redno se sicer lahko vpiše tudi po dopolnjenem 26. letu, vendar potem ne mote zaprositi niti za državno, niti za kadrovsko štipendijo! Iwana

Iwana  

član od: 31.3.2008

sporočila: 143

18. jan 2009 22:38

[citat=--LIJANA--]

[citat=--Iwana--]Drage dame, pozabljate, da je Princesska zaposlena! Tako ji zavod ne bo kril nobenega izobraževanja! Torej mora prej postati brezposelna!  In citat]

Ja, odpoved naj da, pa bo še brez tistih 500€ ostala. Ne trosit nasvetov kar tako tja v en dan, pravico do nadomesila imaš samo, če te delodajalec odpusti, če daš sam odpoved, pa ne. Vsaj v naši občini v takem primeru lahko za socialno pomoč zaprosiš šele po pol leta.

Lijana[/citat] Lijana, NIKJER nisem napisala, niti v prenesenem pomenu, da naj Princesska da odpoved Iwana

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

18. jan 2009 22:55

Iwana je napisal/a:
Drage dame,

Torej mora prej postati brezposelna!

Torej se ti kot samohranilki NE splača delati (za minimalne plače seveda). Lepo na zavod! Pa bo veliko ugodnosti. (za samske, pa za samohranilke, za poročene pač nič) Tako boš tudi dobila pravico, do brezplačnega izobraževanja. Pa izberi si deficitarni poklic. .....

Iwana, kaj pa potem pomenijo te besede? Meni se zdijo navajanje na razmišljanje v tej smeri.

rimljanka - zasebno mnenje

Iwana  

član od: 31.3.2008

sporočila: 143

18. jan 2009 23:39

Rimljanka, vzeto iz konteksta To je le tvoja verzija tolmačenja Bilo je le hipotetično razmišljanje. Ne pa napeljevanje na odpoved Iwana

Iwana  

član od: 31.3.2008

sporočila: 143

18. jan 2009 23:41

Iwana je napisal/a:
Drage dame, pozabljate, da je Princesska zaposlena! Tako ji zavod ne bo kril nobenega izobraževanja! Torej mora prej postati brezposelna! Tudi je pomembno razmisliti kakšno stopnjo izobrazbe ima. Če ima recimo (hipotetično) nedokončano osnovno šolo, bo preden konča kako poklicno šolo minilo kar nekaj let. Poleg tega ji zavod ne bo kril izobraževanja za izobraževanjem. Zmes bo morala še nekaj časa "viseti" na zavodu. O internetu; veste, da se do interneta, da priti tudi brezplačno??? (na več načinov) Ko je enkrat tudi neka mamica prosila za obleke za otroke ji je nekdo napisal, da se naj raje odpove internetu. Ne da bi vedel od kod ji internet. Tako se marsikdo več ne upa javiti. Kot je nekdo tukaj napisal je res škoda, da se še dobre obleke mečejo stran, drugi pa trpijo pomanjkanje. Na internetu so ažurno objavljena prosta delovna mesta, raznorazni razpisi, in mnoge druge nujno potrebane informacije. Uporaben, skoraj nujen je za šolo. Internet tako ni luksuz, ampak že skoraj nuja. Potem je tu še socialna politika naše države, ki me zelo jezi! Nekateri mislijo, da vsakega brezposelnega pripada socialna pomoč in pravtako njegove otroke. Pa to ni res. Ko sem jaz postala brezposelna so nekateri menili, da kako je meni dobro da sem doma, mi ni treba delati pa dobivam denar! Pa sem eno figo dobila!!!! Ker sem poročena naj kar mož skrbi zame, za otroka, za položnice, za hrano, obleko, kurajvo, skratka za vse z svojo minimalno plačo! Cenzus pa je tako nizek! Medtem so moji neporočeni, brezposeni vrstniki, živeči pri starših (nekateri na koruzi partnerji pa prijavljeni pri svojih starših), lepo živeli na državni račun. Ni jim bilo potrebno plačevati stanarine, ostalih položnic, ni jim bilo potrebno finančno skrbeti za otroka, niti za hrano, saj so jedli iz mamine sklede. Denar nesmiselno "zgonijo"! Za prazen nič!!! Po gostilnah, za Play statione, polne omare. Nikoli mi ni bilo jasno kako lahko hodijo na zavod po zadnji modi urejeni ljudje, v bl. znamkah! Torej njim, ki nimajo otrok, stanovanja, finančnih in drugih obveznosti pa socialna pomoč pripada??? Princesska, ti ki delaš kot čistilka, torej kot delavka na najnižjem položaju ne boš dosegla tu ničesar. Jaz cenim čistilke, tudi sama sem z ekonomsko šolo morala delati kot čistilka, ker drugega ni bilo! Sem pa vsaj imela službo, svoj dohodek, svoj ponos! Ampak delodajalci te nikoli ne bodo vedeli ceniti, nikoli ne boš pravično plačana! Nekatere bo morda šokiral moj nasvet, ampak kot samohranilka in kot čistilka boš samo čedalje bolj tonila, čedalje bolj boš zadolžena, čedalje bolj revna in zafrustrirana. Zakaj delaš kot samohranilka? In to kot čistilka! Ker sem poznala eno samohranilko sem ji kar zavidala kako je živela in to kot brezposelna! Dobivala je L E P O socialno pomoč za sebe in za otroke, NAJVIŠJI otroski dodatek, PLAČANO STANARINO z strani občine! BREZPLAČEN vrtec. Velikooo raznih ugodnosti. Živela je z partnerjem, ki pa ni bil prijavljen pri njej. Nadstandarden avto. Neka druga "kao samohranilka" z dvema otrokoma, ima partnerja in živita skupaj pri starših, seveda je vsak prijavljen na svojem naslovu. Poročiti se seveda nočeta! Torej se ti kot samohranilki NE splača delati (za minimalne plače seveda). Lepo na zavod! Pa bo veliko ugodnosti. (za samske, pa za samohranilke, za poročene pač nič) Tako boš tudi dobila pravico, do brezplačnega izobraževanja. Pa izberi si deficitarni poklic. Želim ti vse najboljše, da se zmažeš in napreduješ v življenju Varčevati pa bi morali vsi! In samo varčevaje še nikogar ni rešilo revščine! Za to je potrebno še nekaj več. In tudi mene je strah te krize, zdaj še gre, ampak kaj še bo.......
Pa še moje izvorni sporočilo, da ne bo izpadlo, kot si to ti Rimljanka prikrojila Iwana

Iwana  

član od: 31.3.2008

sporočila: 143

18. jan 2009 23:44

Kakšen kolaž si skupaj zlepila Iwana

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

19. jan 2009 7:02

Nič nisem prikrojila, samo 2 dela tvojega ISTEGA sestavka sem pustila in ju komentirala. pa tudi vsakega posebej se da razumeti tako, da namiguješ na to, da naj gre na zavod. Kaj si ti mislila napisati, seveda ne vem, preberem lahko le napisano. In to pač piše.

rimljanka - zasebno mnenje

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. jan 2009 7:13

Iwana, naredi nam uslugo, preberi ESS in se šele potem oglašaj, prav? Poleg tega je ta tema nastala zaradi ene konkretne stiske in v tem kontekstu tekmovanje v tem, katera je bolj pametna - to tule res ni primerno. Vendelina jr.

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

19. jan 2009 7:39

razumem avtorico posta in vem, da ji je hudo. sama sem samohranilka, pa dva šoloobvezna otroka. pa je treba plačati najemnino, ker vse samohranilke ne dobimo zastonj stanovan..... in tam na začetko posta, bi dala brco v rit tisti, ki je pisala, da ni treba v Mercator hodit, da je ceneje v Lidlu. Me z malo denarja moramo dobro premislit kaj in v kateri trgovini sploh kupit. In največkrat grem/o pogledat v kotiček kjer so izdelki pred rokom izteka, ki so bistveno znižani... tako, da nas ni treba učiti varčevanja v trgovini, ker verjetno to malo bolj obvladamo od teh, ki to svetujejo..... klavdija

Ashley  

član od: 25.9.2007

sporočila: 11

19. jan 2009 8:17

Ne oglašam se pogosto, ampak me je zapis Iwane o samohranilcih tako zbodel in razjezil. Take bedarije o samohranilcih lahko govori samo nekdo, ki tega ni preživel. Sama živim v enostarševski družini in verjemi, da ni rožnato. Mama dela kot poslovna sekretarka ("tajnica") s 6.stopnjo izobrazbe, otroških dodatkov 20€ na otroka, preživnine od nikoder. Poleg tega pa še kredit za stanovanje. Sama plačuje vse položnice in ji nihče ničesar ne podari. Še najmanj pa država. Preživlja dva šolajoča otroka in nima nihče od naju štipendije. Še subvencionirane prehrane v šoli ne. Da ne bo kdo tega vzel kot jamranje. Hotela sem samo malo orisati resnično stanje samohranilke. Kljub vsemu mi nič ne manjka in se zavedam, da obstajajo ljudje, ki živijo v veliko slabših pogojih kot jaz. Po drugi strani imam tudi več od nekaterih z bajnimi plačami in nevem kolko denarja, zato ker imam super družino. Strinjam se tudi s klavdijo. Začetni komentarji o Mercatorju in nakupovanju na razprodajah so idiotski. O Mercatorju sploh ne bom zgubljala besed, ker ne razumem, kako lahko nekdo da osebi s 500€ plače tak nasvet. Na razprodajah pa se res da nekatere stvari fajn poceni kupit. Ampak če ravno v tistem trenutku nisi pri denarju, ti razprodaje nič ne pomagajo. Zato pač kupiš, ko imaš in takrat še 3x bolj gledaš na ceno. Ashley

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti