Ko je denarnica prazna

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

19. jan 2009 8:27

tako kot Ashley.... moja hči nima štipendije..... zakaj ne? ..... ker za 8 € presegamo cenzus. presegamo ga zato, ker je cele počitnice delala po 10 ur na dan. in zakaj ne dobi Zoisove? zato ker ima povprečje ocen samo 4,5. .... stari Zoisovi štipendisti so štipendijo obdržali pa čeprav imajo 3,2 poprečje..... Je to prav? Tudi jaz sem poslovni sekretar. v šoli moji punci nista imeli nikoli kosila, ker je predrago zame. Po kakšnem ključu dobijo zastonj ali delno plačano kosilo je velika skrivnost. Za malice je jasno, tam lahko dobiš cca. 40% subvencije. Sama nisem dobila nikoli ničesar od države podarjenega. država podarja samo tistim "lenim" samohranilkam, ki nočejo v službo. Žal take poznam. ..... klavdija

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

19. jan 2009 8:59

Kakšna vedeževalka neki, Marjan Jerman je med sobotno akcijo na Val202 poklical štiri, vsem razložil iste težave in dobil štiri popolnoma različne odgovore.

Edini luksuz, katerega sem jaz "dobila" kot otrok iz take družine, je bilo zastonj letovanje (kolonija), štipendije tudi ne zaradi prekoračitve cenzusa za takratno vrednost poštne znamke, ravno tisti minimalec od pokojnine po očetu je bil preveč, ni bila omembe vredna, ker je moj oče umrl še zelo mlad.

Tole je sicer kar tako, malce iz konteksta, je že mimo. Zdaj me pa zanima, od kje si?

 

mojcca  

član od: 20.9.2007

sporočila: 117

19. jan 2009 9:11

Princeska, koliko je star tvoj sin? Kakšno številko noge ima? Mogoče pa lahko me pomagamo vsaj s kakšnimi čevlji za zimo, oblačili in podobno. Sama imam sicer dve hčerki, ampak tudi kakšne zimske čevlje, ki so bili zelo malo nošeni in so čisto OK. Niso pošvedrani, so takšni "gojzarji". Imam številko okoli 34-35 in ene št. 37. Javi se. mojcca

mojcca  

član od: 20.9.2007

sporočila: 117

19. jan 2009 9:12

Sem pozabila, da imam tudi čisto novo bundo, nikoli nošeno, bolj fantovsko, za starost okoli 8-9 let, če ti kaj prav pride. mojcca

Iwana  

član od: 31.3.2008

sporočila: 143

19. jan 2009 9:37

Vendelina jr. je napisal/a:
Iwana, naredi nam uslugo, preberi ESS in se šele potem oglašaj, prav? Poleg tega je ta tema nastala zaradi ene konkretne stiske in v tem kontekstu tekmovanje v tem, katera je bolj pametna - to tule res ni primerno. Vendelina jr.
Veleumna Vendelina (ki se je že rodila z vsemi odgovori na dlani), daj upoštevaj svoj nasvet in si sama preberi kaj Evropski socialni sklad pomeni Čeprav sama meniš, da si tako pametna, da že itak veš vse na pamet Tekmovanje v tem katera je najbolj pametna - besede Vendeline - je pa itak tvoja stroka!!! Se kar po zobeh mečeš, da bi bila naj pametnejša na Kulinariki. Razmišljam pa kako zavraga tako pametna ženska, z magisterijem seveda, ima tako nujo vsem po vrsti soliti pamet in jim delati brezplačno psihoanalizo? Ali mogoče kljub svojemu magisteriju in svoji veleopevani pameti vendarle v življenju ne najdeš svojega mesta, potrditve, dovolj veljave po tvojem mnenju? Ali te ne cenijo dovolj, kljub temu, da imaš MAGISTERIJ? Ali se počutiš osamljeno (da kar naprej tu ždiš in talaš nasvete ter pišeš trend reporte)? Imaš potrebo po vzgajanju (kolikor lahko sklepam iz tvoje pisarije nimaš otrok)? Samooklicana psihologinja? Ko pa dobiš po gobcu pa se potuhneš, itak, kot zmeraj! Sem zmeraj bolj ignorirala tvoje dolgovezne prispevke, sem zamahnila z roko, eh sem si mislila, ampak zdaj ko pa me je Drama Queen izzvala, da tekmujem kdo je najpametnejši - kar je TVOJA STROKA - pa ne pustim! Iwana

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. jan 2009 9:42

Iwana, bejb, zdaj me je pa res strah za politko zaposlovanja......O tvojih manirah se pa ne da nič povedati, ker si sama že vse postorila. Vendelina jr.

Iwana  

član od: 31.3.2008

sporočila: 143

19. jan 2009 9:54

rimljanka je napisal/a:

Nič nisem prikrojila, samo 2 dela tvojega ISTEGA sestavka sem pustila in ju komentirala. pa tudi vsakega posebej se da razumeti tako, da namiguješ na to, da naj gre na zavod. Kaj si ti mislila napisati, seveda ne vem, preberem lahko le napisano. In to pač piše.

[nagelj] rimljanka - zasebno mnenje
Rimljanka si precej več izpustila, kot le dva dela! Ker je bilo izrtrgano iz konteksta je izpadlo ZELO drugače, kot sem jaz napisala. In res je, nisi razumela! Jaz sem pač povedala kakšna je situacija v naši državi, kako pač bolje prideš skoz!

Iwana  

član od: 31.3.2008

sporočila: 143

19. jan 2009 10:02

Za tiste, ki sem jih užalila! To zdaleč ni bil moj namen! Jaz zelo spoštujem samohranilke! In vem, da je težko, če si za vse sam! Samo sem povedala kakšna je situacija za brezposelno samohranilko. Kot je to tudi ugotovila KlavdijaB. Iwana

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

19. jan 2009 10:35

Iwana: Naprošam, da se vzdržiš žaljivk čez druge članice! Da ne bo treba ukrepati, ker se kršijo pravila foruma.

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Iwana  

član od: 31.3.2008

sporočila: 143

19. jan 2009 10:55

Jernej kakšnih žaljivk Sicer sem pričakovala, da bo na stran Vendeline stopila Rimljanka. Ker to itak vedno naredi. Kje sem jo užalila? Ona v takšnem stilu vedno piše, pa je nikoli ne opozarja niti moderatorka, kaj šele administrator! Le kup članov in članic Kul Slo, potem pa je vedno ona žrtev v vaših očeh. Če meniš, da sem žalila samohranilke pa to nikakor ni res Sem samo povedala, da imajo določene pravice! Situacije jim pa nikakor ne zavidam. Še več, sočustvujem z njimi! Iwana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti