Ko je denarnica prazna

Iwana  

član od: 31.3.2008

sporočila: 143

19. jan 2009 11:06

Vendelina jr. je napisal/a:
Iwana, bejb, zdaj me je pa res strah za politko zaposlovanja......O tvojih manirah se pa ne da nič povedati, ker si sama že vse postorila. Vendelina jr.
Ja draga Vendelina, po tolikih nasvetih, ki si jih tukaj sama stalala, bi že morala vedeti, da bi predvsem in izključno sama na svojih manirah morala delati. Čaka te še veliko dela. Ali še neveš, da drugih ne moreš spreminjati? Lahko pa sebe! (se nanaša na tvoje prejšnje pisarije) Ja zdaj me že pa firbec matra magistra česa si! (če sploh) Pa, da se magistra spušča na nivo ljudi, ki ne spadajo v tvojo elito! Pa kje delaš? Da imaš toliko časa! Ali ti v službi kot visokokvalificirani zaposleni ni potrebno delati? Čemu torej magisterij? Potem res moraš še kje iskati potrditve! Iwana

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

19. jan 2009 11:21

Iwana, odpri svojo temo v košu, pa tam povej svoje.

Mislim, da ja ta tema namenjena princesski in reševanju njenega trenutno zelo velikega problema.

 

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

19. jan 2009 11:28

Iwana, očitno je težava v razumevanju ESS. Če misliš, da Vendy nima prav, ji z nekaj linki dokaži da se moti. Ker besnenje nad njo osebno dokazuje ravno nasprotno. Drugače sem tudi jaz razumela, da princeski svetuješ naj gre na zavod, vsaj po besedah "zakaj sploh delaš kot samohranilka" in s pisanjem, da dve tvoji znanki prav dobro živita na ta račun. Sicer pa, komu se moraš pa ti potrjevati? matilda

Košuta  

član od: 8.7.2008

sporočila: 199

19. jan 2009 11:46

Princeska, če bo tvoj otroček potreboval kakšne inštrukcije, me poišči za brezplačno pomoč. Iwana, zakaj napad? Kakšno zvezo ima dejstvo, da gre za magistrico znanosti, s Priceskinim problemom, ki je tukaj, zdaj in živ? Košuta

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

19. jan 2009 11:57

princesska, kar precej ljudi išče koga za pomoč pri gospodinjskih opravilih, kot npr. čiščenje, likanje, morda čuvanje otrok za kakšno urco..., morda bi lahko na ta način prišla do kakšnega dodatnega everčka...poglej oglase v lokalnem časopisu. Pa z zbiranjem starega papirja se tudi pride do denarja, če imate odkup kje v bližini in seveda, če imaš prevoz. V našem kraju ga odkupujejo po cca 0,04 €/kg, kar je sicer zelooo malo, nekaj pa vendarle, še posebno, če lahko v službi pobereš stare časopise, pa od sorodnikov, sosedov...in se počasi nabere solidna teža.

Saj bo...le pogumno! In nikar si ne jemlji k srcu opazk na račun obutve in oblačil. Vsaka rit pride na svoj "sekret", pravijo... Ti le glej, da boš svojega otroka naučila lepšega obnašanja in delovnih navad, tako doma kot v šoli, da ne bo enak tem neotesancem (ki itak niso sami krivi, da se tako obnašajo...vzorec obnašanja ponavadi dobimo v svoji družini).

In prepričana sem, da ti bodo tudi punce s tega foruma, katerih otroci so prerasli oblačila, z veseljem pomagale.

Ognjič

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

19. jan 2009 12:03

klavdijaB je napisal/a:
in tam na začetko posta, bi dala brco v rit tisti, ki je pisala, da ni treba v Mercator hodit, da je ceneje v Lidlu. klavdija
Draga klavdija! Oprosti ampak nisem imela slabega namena. Ko človek prosi za pomoč se mu pač svetuje. Kar praviš ni povsem res, ker če princeska živi daleč od centrov nima druge kot it v mercator. Povej mi kam naj gre nekdo v trgovino če živi recimo v materiji? 30 km vse okoli ni druzga kot kak mercator in zdaj en tuš. nekateri sploh ne poznajo lidla, eurospina in podobnih veš? tam dol niti reklam ne dobivajo od tovrstnih trgovin. zato sem ji dala predlog naj (če še ni) obišče te trgovine ki so cenejše, če le ima možnost! mislim, da ji pride bolj prav kakšen predlog (od 10 lahko ji pride prav le eden) ki pa je bolj uporaben kot pa tvoje sočutje. ycrna

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

19. jan 2009 12:07

Ashley je napisal/a:
Preživlja dva šolajoča otroka in nima nihče od naju štipendije. Še subvencionirane prehrane v šoli ne. Ashley

 

Tole pa ne drži, ker govoriš o štipendiji, si očitnosrednješolka. V srednji šoli pa je od 1. 1. 2008 za VSE dijake/dijakinje topel obrok (malica) zastonj.

rimljanka - zasebno mnenje

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

19. jan 2009 12:12

Iwana je napisal/a:
[Ja zdaj me že pa firbec matra magistra česa si! (če sploh) Pa, da se magistra spušča na nivo ljudi, ki ne spadajo v tvojo elito! Pa kje delaš? Da imaš toliko časa! Ali ti v službi kot visokokvalificirani zaposleni ni potrebno delati? Čemu torej magisterij? Potem res moraš še kje iskati potrditve! Iwana

Iwana, tole JE žaljiv zapis.

rimljanka - moderatorka Kulinarične Slovenije

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

19. jan 2009 12:19

Mogoče se res zdi samoumevno, da nekomu, ki nima denarja se ne soli pameti, kje naj kupuje, ker pozna poceni trgovine bolj kot oni. Ampak to ne drži vedno. Poznam par, ki živi tako kot midva (približno enak prihodek, število otrok, enako rešen stanovanjski problem, isto oklje...), pa živijo bistveno slabše kot mi. Medtem, ko bi jaz lahko rekla, da živimo nadstandardno življenje, se oni zatekajo na rdeči križ, karitas, otroci hodijo v šolo v strgani obleki in obutvi, nimajo za potrebščine... Razlog je predvsem v neprimerni razdlelitvi prihodka med potrebe. Sicer ne vem kako jim to uspe, ampak jih dovolj dobro poznam, da lahko rečem, da je to edini njihov problem. Verjamem, da princeska nima takega problema, ampak vseeno mislim, da ne bo treba brcati tazadnje nekomu, ki je dobronamerno predlagal skromnost pri vsakodnevni potrošnji. matilda

Ashley  

član od: 25.9.2007

sporočila: 11

19. jan 2009 12:22

rimljanka je napisal/a:

Ashley je napisal/a:
Preživlja dva šolajoča otroka in nima nihče od naju štipendije. Še subvencionirane prehrane v šoli ne. Ashley

 

Tole pa ne drži, ker govoriš o štipendiji, si očitnosrednješolka. V srednji šoli pa je od 1. 1. 2008 za VSE dijake/dijakinje topel obrok (malica) zastonj.

[nagelj] rimljanka - zasebno mnenje
Sedaj oba že študirama in tudi študenti imajo štipendije. Ko sva hodila v srednjo šolo, še tega ni bilo, ampak so obstajali boni, ki si jih lahko koristil v šolski menzi. Ashley

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti