Ko je denarnica prazna

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

19. jan 2009 16:09

Hudiča ljudje!!!!! Zdej mam pa tud jst že dost!!!!

A se res ne da v nobeni novi temi brez tovrstnih "izpadov" tako članic kot moderatorjev???

Mislim da to ne spada sem, da to niso odgovori na zastavljeno vprašanje in da je izguba mojega čas (in vseh ostalih) ko moram prebita še vse kar ne paše zraven!!!

Pa ne mi rečt naj ne berem, ker me tema zanima in na žalost ne morem vedet že po avtorju ali bo med njegovimi vrsticami napisan kšn nasvet, zbadanje, žaljenje .....

Mislm da bi vsak drug na temu forumu lahko razmisli prede začne tipkat .....

 

lel pozdrav

 

 

 

Pitončica

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

19. jan 2009 18:16

kriza kriza je kriva ycrna

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

19. jan 2009 18:38

Citiram VendelinoJr:

Ežojči, jaz ljudi ne označujem z "ritomigicami". To je tvoja oznaka. Zakaj in kako si do nje prišel, je tudi tvoja stvar in morda bo nekoč tudi stvar tvojega terapevta - v dolgih letih diskusij bosta verjetno kam prišla, a ne? Ker tega tvojega mizogenizma imam počasi zadosti in nehaj no s tem stalno smetiti.In daj no, sprijazni se no s tem, da ni ravno pametno tekmovati v disciplini, za katero ravno nisi opremljen. In ti, dragi forumski kolega, nimaš opreme, s katero bi me premagal v diskusiji, pa ne glede na to, kako se trudiš.Vendelina jr.

 

Tole sem pobrala iz ene druge teme, kjer je Vendelina snela krinko. Se vam ne zdi, dragi moderatorji, da so tudi to žaljivke?

(Pa pustimo zdaj ob strani to, da se zna ežoj sam braniti itd itd). Napisala sem samo primer.

Ampak v bistvu se obnašate tržno. Takšno "perje" povečuje obisk, s tem ste pa tudi za oglaševalce zanimivejši... Tako da: go vendy, go!

jasna

Sporočilo je spremenil(a) jasna1 dne 19. jan 2009 18:39:19

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

19. jan 2009 19:23

Jasna, jaz iz tega citata skoraj bolj kot žaljenje razberem, da je nekdo nekomu prišel do živega. Tudi najbolj hladni izgubijo živce, torej oprema le ni tako slaba. No ja, lahko pa, da so tudi žalitve; avtorica najbolje ve...

LP, V.

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

19. jan 2009 20:12

Škoda, da se tema, ki bo pestila vedno več ljudi (tudi Slovencev), napolni s takšno neuporabno vsebino, kot se je ta... Vprašanje, ki ga je zastavila princessa je popolnoma na mestu, marsikateri odgovori pa so, na žalost, za v koš...

Kriza, ki se je in se še bo pojavila, se bo pravgotovo dotaknila prav vsakega imed nas. Zato bi bilo pametno razmisliti, kako jo bomo prebrodili. Gledam predvsem iz vidika financ.

 

 

 

Sporočilo je spremenil(a) silva dne 19. jan 2009 20:16:18

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

19. jan 2009 21:02

princesska je napisal/a:

Naj se predstavim. Sem 25 letna mama samohranilka 7letnega fantka. delam kot cistilka v podnetju, in imam zelo nizko placo. Ko poplacam poloznice in najem stanovanja ter kupim zivila, mi ostane bore malo. Celo za mojega sina zmanjka. Pride objokan domov, govorec da se mu sosolci smejejo zaradi obrabljenih cevljev... Poanta mojega pisanja je iskanje resitve stran od te financne krize tako pri vsakem posamezniku kot v celi drzavi. Kje je resitev? Mogoce v protestiranju? A jaz sem razmisljala da se zatecem k vedezevalki... po neko resitev upanje, podatek dogotkov v prihodnosti...ker jaz druge resitve ne vidim...prosim za pomoc! princesska

Evo sem si tvoje pismo prepisala sem, ker je na tem forumu ratala cela štala in se je vmes še vsak malo zjadal, kot rečem jaz. No ful me je pri srcu stisnilo, ko sem prebrala tvoje pismo. ne vem, če ti bom znala dat pameten nasvet, lahko pa vsaj probam. Najbolj me je stisnilo pri srcu, ko si napisala, da sina zbadajo v šoli. tudi sama imam dva otroka. Eden ima 6 let, drugi 1 leto. Tudi mene bi bolelo, če bi mi ju zbadali v šoli. glede tega, mi lahko pišeš na ZS, pa se bom probala angažirat v naši šoli in vrtcu v Senožečah, da bi zbrali kakšna oblačila in obutev, pa še kaj, za tvojega sina. Res mi ne bi bil problem naredit eno akcijo, ker sem povezana z vsemi v vrtcu in šoli, saj je vas majhna a dobrega srca, kjer se vsi poznamo med seboj. Javi mi. lahko tudi zate kakšno oblačilo, če potrebuješ. Nisem zasledila iz kje si? Mi smo blizu meje in se lahko tudi drugače znajdmo. Da preživimo. No razumem, da si ne moreš poiskat še ene službe popoldne. ja sej otrok ne more bit sam doma, al pa cel dan v varstvu pri drugih ljudeh. Otrok te ja rabi. tudi nisem zasledila kakšno izobrazbo imaš. Če si čistilka še ne pomeni, da maš končano samo osnovno šolo. Sej jaz sem tudi en cajt čistla, ki nisem našla drugega, pa imam ekonomsko. Do boljšega statusa, brez primerne izobrazbe mislim, da res ne boš prišla, in bo vseeno potrebno kaj v tej smeri razmišljat. kaj pa ostali sorodniki? mogoče po otrokovemu očetu, njegova babica in dedek po očetovi strani? Ste še v stikih? mogoče bi ti vsaj za kakšno soboto lahko sina popazili in bi si res poiskala še kak dodaten vir zaslužka. Ne verjamem, da sem ti kaj preveč pomagala. ti verjamem, da je težko. No glede oblačil mi sporoči. želim ti, da se izkoplješ iz tega. Misli vseeno pozitivno in trdno stoj ob strani svojemu otroku. On občuti tvojo stisko, zato bodi močna. Zanj in za vaju oba. Srečno! Katarina K http://katarinak.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) Katarina K dne 19. jan 2009 21:03:45

kozamurnik

sporočila: 2311

19. jan 2009 21:07

Mene poleg nasvetov(lahko jih je dajati s polno denarnico, da ne uporabim slabsega izraza)moti tudi to, da nekateri na teh forumih dobesedno komaj cakajo, da se odpre nova tema,da lahko na dolgo in siroko stresajo svojo modrost. Vse kar je prav...pustite no malo prostora se drugim in poskusite za vzdrzati komentarjev, vsaj vsake kvatre...ocitno greste kar nekaj clanom ze kar malo na zivce... ko pa zmankja gradiva, se pa pogovarjate med sabo o tretjih stvareh, polonoma mimo teme,o katerih velika vecina nima pojma..ker se pac ne poznamo med sabo.Kaj ne bi to poceli preko ZS?! Tudi tak nacin obnasanja in pisanja ni ravno na visoki ravni.... Princessi pa zelim veliko poguma in optimizma.Mislim, da iz nekaj odgovorov lahko sama ugotovila da....obstaja tudi drugacna" praznina " ne le tista v denarnici!!! kozamurnik

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

19. jan 2009 22:45

kozamurnik je napisal/a:
Mene .... moti tudi to, da nekateri na teh forumih dobesedno komaj cakajo, da se odpre nova tema,da lahko na dolgo in siroko stresajo svojo modrost. Vse kar je prav...pustite no malo prostora se drugim in poskusite za vzdrzati komentarjev.....kozamurnik

 

Kolikor vem, je forum odprt za vse ljudi (dobromisleče) in prostora je dovolj za vse komentarje

 

Pa dajte že nehat, no.     Če nekateri ne morete prebolet, da nekdo ve več (ali drugačne stvari) od vas, potem pač te poste preskočite. Na kakršenkoli način je že napisano, vseeno je vsakič nasvet vsaj konkreten, ne pa samo brezplodno zaletavanje in podajanje vrednostnih sodb o mnenju drugih. Mene prav nič ne zanima, kdo, če kdo, je koga kdaj žalil, pa kaj je rekel ta in kaj oni in ...    Če že nismo sposobni argumentirane razprave, bo pa najbolje, da Jernej naredi filter, s katerimi bi v nastavitvah lahko izbral, čigavih postov nočeš videti. Pa naj se vsak zase odloči, koga bo brisal.

 

 

Sicer pa, če se vrnem k osnovni temi, ... žal nimam konkretnega nasveta za princessko. Spoštujem pa njeno odločitev, da tudi tukaj povpraša za ideje in potrpi tudi kakšen manj primeren komentar.

Se mi pa zdi, da je za vedeževanje spraševala prevsem zato, ker rabi nekakšno spodbudo in zaupanje, da se bodo stvari dobro izšle. Zato ji pošiljam povezavo do članka v Delu/Oni, kjer so govorili z vedeževalcem Rinaldom o njegovi napovedi za 2009:

http://www.delo.si/clanek/73693

Če verjameš ali ne, lepo je prebrati, ker napovedi izzvenijo pozitivno. Naj citiram le dve,

eno za princessko:

"...Določeni posamezniki se bodo kljub trenutnim okoliščinam odločali za nove izzive in priložnosti bo veliko. Tisti s pravo vizijo, močno poslovno žilico, vztrajnostjo in odločnostjo se bodo lahko zelo dobro izkazali...."

in drugo za KulSlo:

"... bo končno prišla v ospredje pozitivna komunikacija, nov pomen za posameznika pa bodo dobile tudi moralne in duhovne vrednote. To se bo pozitivno pokazalo tako v družinah kakor pri posameznikih, zato bodo tudi odnosi v delovnih kolektivih boljši in prijaznejši ..."

 

Torej princesska, drži se, in poskušaj izluščiti kaj pametnega iz vseh nasvetov na teh sedmih straneh. Verjamem, da ti bo uspelo. Pa vprašaj še kaj ali poprosi za pomoč.

 

Nasja

 

Sporočilo je spremenil(a) Nasja dne 19. jan 2009 22:47:22

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

19. jan 2009 22:51

V dolgih letih dela na socialnem področju sem sem pridobila nekaj izkušenj. Osnova je ta, da nikoli ni mogoče popolnoma razumeti kjudi v stiski, zlasti pa v revščini, če ni tvoja. Vsi jo doživljamo drugače.

Slovenija je po Ustavi socilana država, v času krize in recesije pa se ukvarja predvsem z vprašanjem, kako naj zaščiti kapital zasebnikov in ne, kako naj zaščiti dostojanstvo delavcev, ki pošteno delajo.

V tej zgodbi me boli najbolj dejstvo, da je Princeska zaposlena, vendar plačilo za njeno delo ne zagotavlja njenega osebnega dostojanstva in z denarjem ne more preživeti niti malega sina. Boji se prihodnosti, ki je res zaskrbljujoča.

Ne išče oblačil in obutve ( do tega je najlažje priti, sicer bi to tudi napisala), zato me čudi, da se angažirate v tej smeri. Napisala je, da je sina sram ponošene obutve, ki bi mu z veseljem podarili. Pri najboljši volji ne razumem, kako ste lahko tako odreagirali.

Večina komentarjev torej ni videla od blizu pomanjkanja in revščine, ker jo ti ljudje tudi skrivajo. Revščina ni odraz pomankljive izobrazbe, saj je cca 35% delavcev, vključno z srednješolci, uvrščeni v tako plačno skupino, da dosežejo z dodatki minimalno plačo.

Ta država je uradno deklerirala, da za minimalno preživetje odrasli osebi zadostuje 213 €, otroku od 0 do 26 leta pa 63 €. Če izpolnjuješ ta cenzus, ti država ne da niti ficka več.

Ko se včasih sprašujem, kdo so ljudje, ki sprejemajo popolnoma neživljenjske odločitve, mi od gornjih odgovorih pride na misel, da i ne razumejo vprašanja, ponujajo popolnoma zgrešene in neuporabe rešitve tipa pomoč države za brezposelne, ali pa so se resnično rodili z zlato žlico v ustih in še danes živijo z njo, nasveti pa so praktično neporabni.

Meni se zdijo razmere na področju socialne politike te države grozljive, postavljene nestrokovno, zadaj je množica nesposobnih izvajalcev in predvsem pomanjkljivega nadzora. Kaj delajo ekonomisti, ki izračunavajo finančne učinke. Vem, o čem govorim, saj sem sama iskala rešitve za ljudi, ki sami niso našli izhoda. In ki jih je bilo neznansko sram, da morajo nekoga nekaj prositi, čeprav so si pošteno zaslužili pokojnino, čeprav pošteno delajo po najboljših močeh, čeprav bi radi delali, pa dela ne dobijo.

Vlada se na vse kriplje trudi, da bi "obdarila" podjetja, da bi obdržali delovna mesta  tudi v podjetjih, ki so tik pred sprejemom odpustili praktično vse  delavce, zaposlenih za določen čas, z veliko ažurnostjo predložili v podpis Ankese k Pogodbi o zaposlitvi, s katerimi se mizerne plače znižajo za 10%, ko pa je bil čas za delitev dobička, pa delavci niso dobili niti drobtinice.

Zadnji biser naše zakonodaje je istočasen podpis Ankesa za skrajšani tednik in hkratno nalaganje dela v nadurah, torej tudi ob sobotah, z zahtevami za izpolnitev norme z bistveno zmanjšanim številom delavcev. Nadure seveda ne bodo plačane, ker bodo nekaka rezerva ( seveda je v nasprotju z zakonom ). Nekdo, ki nima pojma, ali pa ga ima preveč, je pozabil v predpis vključiti določilo, da je prepovedano delavcem, za katere trdijo, da nimajo delo za 40 urni delavnik, nalagati delo v nadurah, razen v izjemnih primerih ( naravna nesreča, kvarjenje materiala), ne pa zaradi dodatnih ekonomskih koristi kapitala.

Koliko časa bo država potrebovala, da bo spoznala past ?

In to je tisto, kar je ponižujoče za Princesko: delati več in bolje za manj denarja, da bo lastnik imel večji kapital, njen sin pa še bolj obrabljeno obutev.

F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti