Divje račke

toppy  

član od: 10.12.2007

sporočila: 282

tema odprta - 5. jan 2009 17:27 | ogledi: 7.211 | odgovori: 55

Kaj jedo divje račke??V naši vasi imamo potok poln račk in že ko prečkaš most nestrpno čakajo kaj jim boš dal za jesti,ponavadi jim otroci vržejo skorico kruha.(za cca.8-10 rac 2 kos kruha)

toppy

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

5. jan 2009 17:32

To pa si ti nekaj zamešala, to so najbrž vrabci ( taki bolj štorasti ), race so odpotovale v toplejše kraje, kje se dobi kaj ( račjega ) za pod zob ( kljun ).

ežoj

toppy  

član od: 10.12.2007

sporočila: 282

5. jan 2009 17:35

Ej ežoj ti pravim da so divje race,samčki zeleno-modri,samičke pa pusto rjave .Pa cela četica jih je. toppy

ATNES  

član od: 25.3.2008

sporočila: 198

5. jan 2009 18:00

Tudi pri nas imamo race.Niso odpotovale.Zakaj?Vrjetno jim je ljubše kar doma.Mi jih hranimo s suhim kruhom.Aja,pa poleg rac so tudi labodi,ki bi naj odleteli na jug-vsaj tako piše v pravljicah. ATNES

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

5. jan 2009 18:05

Jasno, da so race, mlakarice so to....ti samo ne štekaš ežoja......................... In kaj jedo? Očitno tudi kruh. Pa se nične vprašate, da lahko race in labodi jedo kruh, siničke in ostala drobna perjad na krmilnici pa bojda ne? Meni to ne gre skupaj. Drugače pa so race v glavnem rastlinojede....evo, še kar zanesljiv vir v potrditev: http://sl.wikipedia.org/wiki/Mlakarica#Prehrana

Še dobre fotke: http://www.kpss.si/gospodarjineba/110

Ja, labodi seveda letijo na jug, saj ti so na jugu, če so kje iz Avstrije prišli......naši pa so šli kam bolj na jug....tako je to.

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

5. jan 2009 18:10

Divja raca pa je izjemno okusna na krožniku. Je prava specilaiteta in lovci to dobro vedo. Tako da,če imate možnost si jo privoščite. LP hedonist

McNena  

član od: 15.9.2005

sporočila: 166

5. jan 2009 18:13

Kot obiskovalec nekega umetnega jezera lahko povem, da divje race, labodi in ostale pernate živali ki živijo na tem jezeru (so tudi pozimi, ker voda ne zmrzne, vsaj v celoti ne) uživajo pretežno star kruh. Menim pa, da morda da pozimi to ni najbolj primeren način prehrane. Saj vemo, da malim pticam ne smemo dati kruha, ker lahko zmrznejo. Zato sem postala bolj pozorna in sem opazila, da si lahko kupiš papirnato vrečko koruznih zrn. Z nakupom sem preverila, če jo res jedo tako race kot labodi. Eksperiment je uspel. Poleti pa brez slabe vesti nesem kakšen star suh kruh. Lahko pa rečem, da imajo rajši belega kot črnega in polnozrnatega. So enako zbirčni kot naši otroci in tudi nekateri odrasli. Morda se bo javil kakšen iz društva za opazovanje ptic in kakšen z znanjem iz veterine in povedal kaj bolj strokovnega. LP McNena

toppy  

član od: 10.12.2007

sporočila: 282

5. jan 2009 18:14

Se pravi zdaj jih pitam,potem pa na lov za njimi,seveda,če prej kam ne popihajo?! toppy

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

5. jan 2009 18:52

McNena je napisal/a:
Saj vemo, da malim pticam ne smemo dati kruha, ker lahko zmrznejo. McNena

Pa odd kod vam ta ideja, za vraga? Zakaj bi od kruha zmrznile? Ne razumem, bom vesela pojasnila.

rimljanka - zasebno mnenje

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

5. jan 2009 19:08

Kolikor sem jaz slišala malim pticam ni dobro dajati kruha predvsem suhega zaradi tega,ker se kruh ko ptice zaužijejo tekočino napne in potem se jim kruh v trebuščku malce napne in potem ptički zmrznejo.Če to drži nevem,vem pa da se na naši okenski polici kamor hodujo ptički jesti kruh nikoli neznajde. chappy

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

5. jan 2009 19:10

Če jim kruh napne želodce pomeni da imajo težave s tem ne pa da zaradi tega zmrznejo. Ima Rimljanka prva ko se je jezi. morda bi bilo dobro, če bi napisala strokovno razlago kako je s tem, v izogib takim "cvetkam". Že v naprej hvala. LP hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti